bugün

yıllardan beri sabit bir çizgide ilerliyerek en iyi damar kanalı olma başarısını elinden bırakmayan radyo kanalıdır. işi bilen spikerlere sahiptir.
istanbul için 92.0.
kro fm...
ankara için 102.4
"sloganı ilaç gibi radyo" olan radyomuz *
taksi ve minibüs şoförlerine aylık bağlaması gereken kanal. bir de kral tv vardır ki o da evlere şenliktir.
senelerdir "ilaç gibi radyoğğ" diyerek kafamızı sken, fakat başağrısından başka bir şeye sebebiyet vermeyen radyo. her ne kadar "müzik evrenseldir" demek istesem de, bu kadarına ben bile dayanamayacağım kardeşim.

(bkz: ferhat güzel sen bizim herşeyimizsin)
mehmetin gezegeni en cok dinlenen programıdır.
bir diyaloğu beni yaran salak radyo kanalı.

DJ: evet mustafa hangi şarkıyı istiyosun
mustafa: ya abi, geçim sıkıntısından şarkı isticek hal mi var bizde?
DJ: mustafa hayata ümitle bak. şarkı iste rahatlarsın.
mustafa: akıl veren çok, para veren yok abi.
DJ: şarkı ne olsun mustafa?
mustafa: abi bende şarkı isticek hal yokki ya. sen hala benden şarkı istiyosun.
DJ: o zaman sana iyi geceler mustafa
mustafa: ben bu şarkıyı aileme ve dostlarıma armağan ediyorum.
DJ: tamam mustafa iyi geceler
mustafa: sanada abi.
ilaç gibin radyoaaaahhhğuuuuuu

(bkz: esrar)
(bkz: eroin)
(bkz: maruenna)

bu maddeleri kulağınızdan alıyorsunuz isyan, kahr, kaderine bela okumak allah ne verdiyse artık
muahç muahç tık tık tık (bkz: evlerden ırak olsun)
bir sabah programında duyduğum jeneriğine inanamadığım radyo kanalı;
(bkz: biz damarda yüksek lisans yaptık)
* afrikalı ali diye bi adamcagzın da programının oldugu radyo kanalı. * aslında cok komik repliklerin gectiği radyo kanalı, herkes illaki dinlemiştir -istemeden de olsa-. nitekim minübüsçü amcaların vazgecilmezidir. bu sebeple de dolaylı da olsa, kral fm hayatımızın iyi-kötü bir parcası olmus bir radyo kanalıdır.
krala selam damara devam gibi akillara zarar bir slogani olan, arabesk, fantazi vs. calan radyo. suphesiz ki fazla maruz kalinmamasinda buyuk fayda vardir.
türkiye'nin en çok dinlenen radyo istasyonudur aynı zamanda.
radyo ve televizyon üst kurulu'nun yaptırdığı ankette "türkçe'yi en iyi kullanan radyolar" kategorisinde trt fm(%38.6)'den sonra ikinci gelen(%9 oyla) kanal.
1. TRT Fm (yüzde 38.6)
2.Kral Fm (yüzde 9)
3. Süper Fm (yüzde 2.5)
4.Alem Fm (yüzde 0.9)
5.NTV Radyo (yüzde 0.9)
6. Radyo 7 (yüzde 0.9)
harbi kız diye akıllara ziyan bir spikeri olan radyo. üstüne ferdi tayfur hayranı olması daha da itici yapmaktadır kendisini.
bünyelere damardan girip, ilaç etkisi yaptığı söylenilen radyo.
artık eski tadını vermeyen radyodur. nedeniyse arabesk şarkıların azalıp yerine daha çok pop $arkılarını çalmasıdır.
doğan medya grubuna satılmasıyla gittikçe kötüye gitmektedir. kanal neredeyse akp'nin radyosuna dönmüştür.
olaylarıyla insanı yaran radyodur... aslında trajikomiktir... **3-4 sene önce müthiş bir dinleyici kitlesi olan bir programcı, best fm e geçmişti, fazla derine inmeden inceden inceye kral fm e göndermeler yapıyordu yeni radyosunda... tabi kral fm ve best fm arasında format bakımından dağlar kadar fark var... neyse orada da, eski hayranlarının sayesinde tutunmayı başardı... sonra ne oldu? tmsf el koydu akabinde bu arkadaş,
yayın müdürü mü, genel müdür mü ne öyle bir sıfatla kral fm e geri döndü... malum şahsın başbakanla olan samimiyetinden pek bahsetmeye gerek yok sanırım...

ha bir de arabesk söyleyen şarkıcıların, programcılara para verip kendi şarkılarını çaldırdığı iddiaları ortaya atılmış ve neredeyse bütün programcılar işten çıkarılmıştı... nedense bu arkadaş hala orada yamulmuyorsam...

ama her ne olursa olsun türkiye nin en çok dinlenen radyosudur, kimseye bok atmak düşmez...
(bkz: banko fm)
en çok dinlenme sebebinin kesinlikle askerler olduğunu düşündüğüm radyo istasyonudur. Zira bu araştırmayı yapan kuruluşlar askeriyelerin ayak kokulu koğuşlarını süsleyen ''ilaç gibi radyo'' sloganını duyarlarsa dediklerimi daha iyi anlayabilirler.
akp'nin propaganda malzemesi olan radyo. bangır bangır akp reklamları, haberlerde akp'nin başarıları(!)ndan bahsetmeleri, gerektiğinde savunuculuğunu yapmaları.
buraya kadar sabretmiştik, katlanmıştık. ama artık yalakalığın ve yavşaklığın da bir sınırı var.
şimdi de bir programı seçimlere ayırmışlar, olabilir, her radyo yapabilir. ama gerek oyunu sorduğunu halk olsun, gerekse gittiği bir çok yer akpli veya bölgesi. insan araya birkaç tane başka partiden adam sıkıştırır da çaktırmaz ne yaptığını.

doğan medya grubu'na satıldığından beri, tüm doğan grubu'ndaki yayın organları gibi bu kanal da akp'nin goygoyculuğunu yapıyor. ama ben bu kanalı yıllardır dinliyorum ve sevdiğim bu kanalın bu hale gelmesinden de üzüntü duyuyorum. bir kanalın seviyesi bu kadar düşürülemez. başka radyolarda da oluyor bu ama ben kral fm'ci olarak bunu kabullenemiyorum.
bir akşam bir yerde beklerken dinlemek zorunda kaldığım o saatteki dj'in iki kelimeyi bir araya getirip mantıklı bir cümle öbeği kuramadığı radyo.
askerliğin ve askerin vazgeçilmez fobisi.

(bkz: zorla alışıyor insan)