1. 1.
  (bkz: nikotin)
  4 ... trda
 2. 2.
  ilk kez bayer firması tarafından bulunmuştur.
  8 ... elma
 3. 3.
  ilk bulundugunda ilac olarak kullaniliyormus bu madde. ancak tabi bir sure* sonra bagimlilik yapan bir madde oldugu farkedilmis.
  dunyanin cogu yerinde yasal degildir. amsterdam`da devlet tarafindan kisitli olarak satilmaktadir.*
  caiz degildir bi de, denemeyin o yuzden.
  5 -1 ... child
 4. 4.
  hala ilaç olarak ta kullanılan, morfinin bir türevi olup kimyasal yapısı diasetil morfin hidrokloriddir. beyaz renkli, suda kolay eriyen bir tozdur. morfinden daha güçlü analjezik(ağrı kesici) etkisi olan uyuşturucu madde.
  1 ... machados
 5. 5.
  (bkz: trainspotting)
  4 ... baadir
 6. 6.
  (bkz: overdose)
  1 -1 ... cikarinbeniburdan
 7. 7.
  (bkz: requiem for a dream)
  9 ... rapter
 8. 8.
  eroin genellikle baz morfinden üretilir. baz morfini eroine çeviren ise sodyum karbonat'tır.
  3 ... maksat muhabbet
 9. 9.
  rengi beyaz değildir. her toz gibi suda erir ama suya karıştırıp içildiğinde veya içirildiğinde bir işe yaramaz. kullanım şekilleri farklıdır burundan çekilebilir, sigara ının içinde içilebilir, alümiyum folya da yakılarak dumanı içine çekilebilir ve damardan enjekte edilebilir. ilk içimlerde aşırı mide bulantısı yapan madde sürekli kullanıldığında mide bulantısı keser. Kullanıcıda gözle görülen etkileri aşırı terleme, algılama bozukluğu, sebebsiz cesaret, uyku hali ve aşırı durgunlutur. Dünyada ilaç olarak satılan ilk uyuşturucu olmasının yanı sıra bağımlılık derecesi çok yüksek bir maddedir. eroin kullanıcılarında en büyük tahribat sinek ısırmasından oluşan bir yaranın bile çok geç iyileşmesidir. Tedavisi kullanıcının kendi elindedir, maddenin bağımlısı her seferinde dozajı artırmak sureti ile kendisini ölüme sürükler. altın vuruş tabiri buradan gelmektedir. gerçekte altın vuruş u kullanıcı bilerek yapmaz madde altın vuruşa sürükler kullanıcı altın vuruş yaptığının farkında bile olmaz.

  eroin krizlerinde kullanıcıya sakinleştirici verilmelidir. krizler çok ağır ve sancılı olduğunda rivotril 2 adlı hap krizlerin önüne geçmektedir fakat bu seferde bu hapı bırakmanın yoluna başvurulmalıdır.

  Dünyanın en agır uyuşturucusu olmasının yanı sıra bırakılması zor bir uyuşturucudur. bir yakınınız veya kendiniz kullanıyor iseniz bırakmakta istiyorsanız....

  1-bırakma kararı aldığınızda cep telefonunuzun sim kartını çıkarıp kırmanız
  2-maddeyi kullanan insanlarla görüşmemeniz
  3-herhangi bir devlet hastanesi ne gitmeniz
  4-alkolde dahil hiç bir madde içmemeniz

  gerekmektedir.

  not: tedavi amaçlı hastane başvurularında herhangi bir yasal işlem uygulanmamakla beraber nerden buldun kimden aldın gibi sorular sorulmamaktadır.
  43 -3 ... cehennem tanrisi
 10. 10.
  Eroin; beyaz, gri, koyu gri, fildişi ve kahverengi tonlarda, küçük kristaller halinde veya un gibi toz halinde bulunabilir. Saf halde iken beyaz olan eroindeki bu renk farklılaşması içerisine konulan katkı maddelerinin miktarına göre değişir.
  3 ... seda