1. 1.
    şarkıcıların ya da grupların müziğe susamış topluluğun önünde verdikleri müzik şöleni, müzik dinletisi ve eğlencesi.
    1 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    en kalabalığı 94'ün yılbaşında
    brazilya'da, rio de janeiro'da
    rod stewart tarafından verildi..
    konseri 3,5 milyon kişi izledi..
    konser beleşti..
    2 ... piano-forte
  3. 3.
    şimdiden duyuyorum
    herşey birdenbire olacak
    şuramda bir kılcal damar
    yada beynimde bir sinir ucu

o anda biyerlere atılmış eski bir kemanın
    yalnızlıktan gerilmiş bir teli kopacak
    yada terkedilmiş bozuk bir piyanodan
    tek notalık si minörden bir ses çıkacak

karanlıkta ve yalnızken dinlemeli
    bu konser modası geçmiş adamın
    yaşamı boyunca sunmak isteyip de
    veremediği ilk ve son konser olacak *
    2 ... mulayim
  4. 4.
    eski sevgililerin tekrar yakınlaşmaya en çok müsait oldukları ortamlardan biri.
    2 ... finally free
  5. 5.
    iyi müzisyenlerinki hep pahalı olduğu bu yüzden de gidilemediği etkinlik...
    -1 ... birdy
  6. 6.
    Türkçe karşılığı için;
    (bkz: dinleti)
    1 ... faati
  7. 7.
    gençlik dönemlerinde gereğinden fazla önemsenen bir etkinliktir. r.h.c.p.'ın türkiye'de konser vermesini beklemekle geçer koca koca yıllar. sonra bir bakmışsın, "ne konseri yea!?" diyorsun. barların yanından geçerken, "gençler eğleniyor işte" derken bile bulabiliyor insan kendini, yoksa bunlar bir tek bana mı oluyor.
    ... beni siz cildirttiniz
  8. 8.
    gençler için eğlenceli, (hele ki sevdiğin grup,kişi gelmişse) aileler içinse işkence.
    bunu en son dün denizlideki dark night konserinde anladım.hem ziyaret hem de konser için teyzemlerin yanına geldim.konsere gündüzden kuzenlerle gittik.akşam zakkum çıkmış hafif biralıyız herşey çok iyi.konsere bazı nedenlerden dolayı çilekeş çıkmadı ve konser bitti.buna üzüldüm de diyemem hani.çoğunluk kızgın,sövüp süpürüyor.herkes çilekeş ve direct-t için gelmiş sanki.
    millet sarhoş halde ve ağızlarına geleni söylerken,teyzemler bizi almaya geldi ve iğrenç durumu gördüler.eve gittiğimizde bir güzel kızdılar, bi daha da göndermeyiz konsere dediler.iyi olan tek şey bira içtiğimizi anlamamaları(kokuyu duydular ama biz üstümüze döküldü dedik) ve tabi ki annemlere söylememleri.
    ... ruya hermetik
  9. 9.
    bazen garip şeylere vesile olabilen eğlence biçimi.

kalbinizde büyük bir iz bırakmış sevgilinizle bir konserde tanıştıysanız, ayrıldıktan yıllar sonra aynı grubun konserine bu kez tek başınıza gidip o gece tekrar bi mesaj atacak kadar iyi olmuşsa kafanız... ve "yine seni hatırladım" diyebilmişseniz... yıllar sonra yeniden konuşmaya da başlayabilirmişsiniz.

gerçi karşımdaki buna dünden hazırmış. direk msn ve facebook'a geri ekleme ritüeli. ah ah...
    1 ... birdamlaumut
  10. 10.
    büyük hayranlık beslediginiz bir sanatcının konserinde hep biraz burukluk olur inceden. ''seninle yatıp kalkıyorum hastayım ulan sana ama bunca şebeklik yapmama rağmen dikkatini çekemiyorum'' diye düşünür insan ister istemez. hele birde yan taraftan izliyorsanız konseri durum daha vahimdir. konser boyunca hiç iplemez seni bokunu bile yiyebilecegin o sanatçı.
    1 -1 ... talhacool