bugün

cogu kisinin serinlemek amaciyla kullandigi ama serinlemeye calisirken ellerindeki sigara yuzunden alev alan sivi. pisi pisine yanmak istemiyorsaniz dikkat edin.

arti, kolonya buharlastiktan sonra vucut isisi hizli bir sekilde artacagindan uzun sureli cozum de uretmez.
parfümlerin 101 yaşındaki nostaljik ninesidir. hala ısrarla kullanılır.
15 kere üstüste sesli söyleyin bu kelimeyi, vallaha da böyle bir ülke vardı diye inlersiniz. * *
daha her şeyden bir haber ağzına götürüp keşfetmeye çalışan çocukcağızların, geleceğin alkoliği damgası yemesine sebep olan, kokuları genelde bence kötü olan bir serinletici, içaçıdı, bayılanı ayıltıcı sıvı.
Pasaklı misafire sunulacak en güzel ikram.
içilmez diye yazılması gereken sarhoşların resmi içeceğidir. uygun içecek olmadığında.
genellikle türk filmlerinde görülen fenalaşan şahsı -şaşılacak şey- anında kendine getiren 80 derecelik etil alkol , su ,limon esansı karışımı sıvı.
emekli maaşı kuyruğunda banka güvenliğinin elinde bulunması gerektiğine inandığım sıvı.
misafire ikram edilmesi ile ünlü koku. bayram günlerinde tavan yapan bir kullanım genişliğine varır. en çok tercih edileni bilindiği üzere limon kolonyasıdır, bir diğeri de tütün kolonyasıdır. bu koku hakkında marka olmuş isim ise tabi ki;

(bkz: eyüp sabri tuncer)
şu sıralar sinek ısırmalarının 1 numaralı düşmanı. sırf sinekler için bir boğaziçi kolonyasını yarılamış bulunuyorum.
bir yerde duymuştum:'gençlik kolonya gibidir; tam ferahlatırken bir anda bitiverir' diyordu.
Götü yıkadıktan sonra taharet eline yapılan tüm müdahalelere rağmen sinmiş olan kokuyu kolonya ile bastırmaya çalışmamız, bunlar bizim gerçeğimiz.
(bkz: asker rakısı)
yanlışlıkla kafaya diktiğim ve 2 gün kendime gelemediğim duruma sebebiyet veren alkollü ve kokulu sıvı.
balıkesirin meşhur alkolü.
çocukluğumda marley kaplamalara ismimin ve soyadımın baş harflerini yazıp* görsel bir şölene sebebiyet veren kimyasal madde.
bazı insanları bayacağı düşünülmeden boca edilebilen limon- alkol ikilisi. kokusu fenadır, koktuğu ortamdan kaçası gelebilir insanın. en kötüsü de herkesin bunu tuhaf karşılamasıdır.
Çoğu kişiyi bayıltacak derecede kokan sıvı.
saniyelik serinletici. o kadar, fazlası yok.
askerde fantayla inceltilip iğrenerek içtiğimiz kafalıktır.
daha güzeli üretilememiş koku.*
şimdi bu fısfıslı kolonyayı alıp elime sıktıktan sonra işin fısfısının ne mantığı kalır ben onu anlamıyorum.
bu şey gibi bişey olmalı abi. hani nasıl güneş yağını böyle sütun bacaklı kızlar bir oralarına bi buralarına pıs pıs diye sıkıyolar.... sonra o narin elleriyle tenlerine hafifçe masaj yaparak yağın iyice emilmesini.. of anlatamıyorum.. heyecanlandım.. ne diyodum bi saniye..

heh işte kolonyanın sıkılanı da öyle pratik olmalı. sıkıcaksın bitecek olay. yoksa ele böyle 30 kere sık onu, ondan sonra yüze çarp.. hiçbir manası olmuyor. hem daha uzun sürüyor mevzu. bayramda seyranda elalem misafirliğe gelince daha da komik oluyor. açıyo eleman elini, sık allah sık anasını satiim. benzin pompacısından beter oluyorum. kendimi emme basma mantığıyla çalışan çeşmelerden su çeker gibi hissediyorum.

bir kolonya yıllar geçtikçe insanların hayatında daha kullanışlı şekilde yer almalı. diye düşünüyorum. rahmetli eyüp sabri tuncer e de sorsan aynı şeyi söylerdi. bence.
genital bölgeye serinlemek amacıyla döküldüğünde adamı acıdan zıplatan alkol içerikli madde. *
sadece bayramları kullanılan dezenfekte.
http://www.kolonya.net