bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ankara'da kurtuluş'la kızılay arasındaki yercik. yercik, çünkü tam ortasında durduğunuz zaman, "burası kızlay" da deseniz "kurtuluş" da deseniz kimse size ters ters bakmaz. ayrıca hemen ordaki ankaray durağının adıdır.
  1 ... redwinemania
 2. 2.
  1. yabanci dilde egitim yapan okul
  2. özel okul

  anlamlarinda kullanilir.
  1 -1 ... aftermath
 3. 3.
  bir kısım arkadaşların anılarını anlatırken''kollejden arkadaşım,biz kollejdeyken''diye l harfine adeta mahsun kırmızıgül ün r harfine yaptığı muameleyi yaparak vurgulamaya bayıldıkları sözcük.
  2 -1 ... veritaserum
 4. 4.
  gaziantep'te söylendiğinde genelde gaziantep kolej vakfı anlamındadır. diğer kolejler yalnızca isimlerini kullanırlar. misal özel seçkin koleji öğrencileri "seçkin" der yalnızca.
  1 ... bahdeniz
 5. 5.
  buralara çocuklarını gönderen bazı veliler parayla öğretmene hükmedebileceğini sanırlar.
  3 ... venuss
 6. 6.
  türkiye genelinde maarif koleji yerine kullanılan isim. mesela samsun maarif koleji ** yerine kolej denir samsunda.
  2 ... witch
 7. 7.
  çikolatadan ve şekerlemeden yapılmış binalarda eğitim ve öğretim yapılan yerdir. bu okullarda, her öğrenciye bir derslik, altı öğretmen, iki masör, üç dört laboratuar, çok sayıda şaklaban ve yine pek çok garson düşer.
  öğrencilerin her gündeğişik bir forma giyme zorunluluğu vardır. aksi halde hareket edenler, tahtaya kaldırılır ve yüz defa "ben fakirim" diye bağırtılır.
  günün moda renk ve çizgilerine uymayan, demode formaları tercih eden öğrencilerden ya şerefiyle intihar etmeleri, yada arkadaşları tarafından cemil ipekçiye kurban edilmeleri söz konusudur. küme çalışmalarında zeka seviyesine göre değilde sınıflara göre gruplar yapılır. sanayi çocuklar, tüccar çocukları, büyükelçi çocukları gibi...
  7 -3 ... thellandros
 8. 8.
  velilerin öğretmenlere, öğretmenlik mesleğini öğretmeye çalıştıkları yer. makina mühendisi veli gelip size "öğrenci böle susturulmaz" diyebilecek yetiye sahip olduğunu sanar sırf para verdiği için.
  1 -1 ... m ilginc olsun istedim
 9. 9.
  bazen devletin görmediği okullarda okumaktansa başarının daha fazla olduğu bu yerlerde okumalı.
  ... sophieneveu
 10. 10.
  ankaray'da kurtuluş ile kızılay arasındaki durak. durakları anons eden kadın sesi çok coşkulu söyler bu koleji.
  ... eraserhead