bugün

Öğrenciyi merkeze alan eğitim sistemi, geliştirilmiş eğitim modelleri ve merkezi konumu ile kolejler Türkiye eğitiminde vazgeçilmez durumundalar. Özellikle istanbulda hizmet veren Asil Koleji diğerlerinden epey farklı.
http://www.asilkoleji.com
Dersanelerin kapatılıp özel okula çevrilmesinden mütevellit sokak aralarında mantar gibi kolejler bitmeye başladı. Bitişiğimdeki ve karşımdaki apartmanlar kolej minoşlarına ev sahipliği yapacak. Halı çarşaf silkelemeye utanır oldum. Dersi kaynatmaya çalışıyor gibi hissediyorum. .
ilginç bir yer doğrusu, öyle ilginçtir ki sınırları dahilindeki tüm alan travesti reklam kartlarından oluşmaktadır.

Aman diyorum başınızı eğmeyin, adım başı reklam kartı ve o iğrenç fotoğrafları. insan düşünmeden edemiyor; bu kadar geniş bir alana kartları rastgele dağıtırken üşenmediniz mi?

Edit: Ama sevilesi bir yer, istanbul'dan alışkın olduğumuz kırmançiler çok az burada, insanlar birbirine karışmıyor burada ve en güzeli sessiz bir yer, çankaya'nın içinde bir yer burası.
yabancı dilde eğitim yapan okul demek.
Şu anda gitmekte olduğum eğitim binaları. Devlet okullarından farklı olarak daha nezih ve ögretmen-ögrenci ilişkisinin çok daha iyi olduğu bir ortamdır.
Ankaray hattındaki metro istasyonu.
Bir Endüstri meslek lisesi değildir. Fakir ama atarlı.
hayatımda gitmediğim yerdir. benim evden yarım kilometre ileride bir kolej var, oradan gördüğüm gözlemleri aktaracağım. sabahları önündeki cipleri görseniz aklınız durur, servislerde sürüyle çocuk buraya eğitime gelmektedir. gerçekten ingilizce eğitim dışında hiçbir nanesi olmayan, iki tiyatro gösterisi düzenledikleri ve sosyal medyadan kendilerini iyi pazarladıkları için para kazanan gereksiz kurumlardır.

buralarda okuyan range rover ile annelerinin okula bıraktığı çocuklar kolejleri bitip hayata atılınca, dip basık şahine binen türk toplumunun içine düşünce sudan çıkmış balığa dönüyorlar.
genellikle zenginlerin gittikleri bir okuldur. eniştemin annesinin komşusunun çocuğu kolejde okuyordu diye biliyorum. bol imkanlı bir okul olabilir.
latincesi "collegium" dur. üniversite değildir. yüksek okul veya akademi olarak da bilinir. yurdumuzda yabancı dil öğreten okul anlamında kullanılmaktadır.
genellikle zengin çocuklarının gittiği özel okul. lisenin bir kısmını puanım yetmediği için kolejde okudum. ben hariç birçok arkadaşım zengin ve kendini beğenmiş tarzdaydı. onlar ilkokulda da kolejde okumuştu ve birçoğu özel üniversite kazandı. ancak ben maddi durumum iyi olmasına rağmen onlar gibi değildim. hatta oradaki sorunlarımdan dolayı koleji bırakmak zorunda kaldım. yani genellikle paralı aile çocuklarının tercih ettiği okul türü.
Öğretim programında yabancı bir dil öğretimine ağırlık veren okul diye sözlükte geçen okul.