bugün

el-aziz ornijal ismiyle şüphesiz türkiyenin en mükemmel şehirlerinden biri
sekizköşe kasket takan, topuğuna basılmış yumurta topuk ayakkabı giyen ve olmazsa olmaz BUZBAĞ şarap içen saygıdeger dayılarımızın şehri.
ilk anda hatırlayabildiğim kadarıyla

Ağın
Alacakaya
Arıcak
Baskil
Karakoçan
Keban
Kovancılar
Maden
Palu
Sivrice

isimli ilçelere sahip olan vilayetimiz.
türkiye'nin gakkoş üssüdür ayrıca.
malatyayla arası limoni olan sehir bildiğim kadarıyla.
memleketim, baba ocağım, hasretle özlediğim, gidilesi, görülesi, harputunda çay içilesi güzel memleket..
malatya malatya bulunmaz eşin şarkısını malatya malatya koffik malatya diye çeviren insanların yaşadığı yer. (bkz: koffik)
Sekiz köşe kasktetiyle, (bkz: orcik) i ile görülmeye değer Harput ilçesi ile mükemmel bir şehir. Diyarbakır, Bingöl, Malatya ve Tunceli illerine sınırı olan güzel memleketim.
(bkz: gakko)
bir sevda masalıdır harput. dillerde huzurla karışık bir tad bırakır günbatımında balakgazide elaziz manzarasına karşı içilen bir bardak çay...ve hiçbir çay o kadar leziz değildir nedense. Yiğidin harman olduğu topraktır memleketim.
tayinimin çıkmasını en çok istediğim şehir, sevgi yuvası.
elazığlı hoşlandığı kızı sürekli takip etmektedir. bir gün iki gün derken kız durumu fark eder ve rahatsız olmaya başlar. sonunda dayanamaz ve der ki:

- ya sürekli ne takip edip duruyosun

cevap bir aşığın romantizmin doruklarında gezdiğini açıkça göstermektedir;

- seviyoruz Allahsız takip de mi etmeyelim
insanlarına hiç güven olmayan sevmediğim bir il, boşanmak gelenek görenek haline gelmiş, boşanmış çift dolu her yer.
fdd'nin baba ocağıdır.
kurban olam toprağına taşınaaaa taşınaaa taşınaa amaaann...(klarnet solo)*
"hele nedissiz çağğalar aklız fikriz yogh mu da girisiz buralara bölee yazısizz" gibi azeri türkçesini andıran bir şiveye sahip memleketim.
(bkz: öküzgözü üzümleri)
uludağ ve kartalkaya'ya kafa tutacak kadar güzel kayak merkezine sahip olan il. (bkz: hazar baba)
mehmet ağar ın her seçimde bağımsız seçilmeyi garantilediği yer sebebi ise polis teşkilatına elazığlıları alarak birçok kişiye ekmek vermesidir...
dünyanın en mükemmel insanlarına sahip memleket.
(bkz: gakkoş)
(bkz: gıllo ali)
bi deyişle doğunun paris'i olan şehrim.
firat üniversitesine sahip sehir.
*
(bkz: elazığ şiirleri)

(bkz: elazığ manileri)

(bkz: elazigspor)

(bkz: elazığ fıkraları)

(bkz: elazig barajlari)

(bkz: elazig duvar yazıları)

(bkz: elazig tv kanallari)

(bkz: elazığ yöresine has olan kelimeler)

(bkz: elazig golleri)

(bkz: hazar baba kayak merkezi)

(bkz: elazig yemekleri)

(bkz: elazigspor taraftar gruplari)

(bkz: buz mağarası)

(bkz: elazığ efsaneleri)

(bkz: elazig radyolari)

(bkz: gakgosistan)

(bkz: hazar baba dağı)

(bkz: harput)

(bkz: caydacıra)

(bkz: elazig beddualari)

(bkz: elazig duaları)

(bkz: elazığlı olmak)

mahalli müzik için tıklayınız.>>>>>> http://www.elazigonline.com/muzik.php <<<<<<<
gerçekten delikanlı insanların yaşadığı ama bir türlü malatya düşmanlığından sıyrılamamış bazı insanlarıda barındıran sevimli ve sağlam ilimiz ve de komşumuz gakkoşlara selam.. gurbette bir elazığlı dost bin malatyalıya bedel belki ama gardaş bırakın şu malatya düşmalığını da hep beraber övünelim her yerde...
gakkoş ların kralı için, (bkz: mustafa keser)
Siyasi görüş olarak çevresindeki tunceli,diyarbakır gibi illerden çok farklı olan ve yine Erzurum ile birlikte milliyetçilerin gururu olan güzel doğu şehridir.
300.000 nüfuslu,işşizlik oranı yüksek ve kozmopolit olmasına rağmen oldukça sakin ve huzurlu memleketim.