bugün

entry'ler (421)

en iyi film müzikleri

Broken circle breakdown, kırık çember.

sözlük yazarlarının itirafları

Bi haller oluyor sözlük, sabahtan beri kendi içimde o kadar derin düşüncelere daldım ki. insanları anlayamıyorum. Mesela, sırf alınmış olmak için alınan sevgililer günü hediyelerini anlamıyorum, üzerinde düşünmüyor çünkü bir çok insan. Hatta hediye aldıkları kişiyi bile düşünerek almıyorlar, zorunluluk gibi düşünüyorlar. Oysa zoraki bir hediye yerine sevgilerini gösterseler ya. insanlar birbirini sevmiyor be sözlük. O yüzden hiç bir insanın sevgisine inanmaz oldum. insanların aşklarıyla ilgili yazıları okumak değil de onların gözlerindeki kıvılcımı görmek istiyorum. Samimiyetlerini görmek istiyorum, o umutlarını hissetmek istiyorum. Sevgiden ziyade o umut ayakta tutuyor çünkü. Ah be sözlük.

edit:imla :(

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

True love will find you in the end sözlerine sahip olan şarkıdır.

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

Artık içten içe efendi olan erkekler de cool olmak için bu tarz davranışlara giriyor. E dolayısıyla her şey birbirine karıştı, kim gerçekten düzgün anlaşılamıyor ki. Sadece kadınların bi tercihinden öte erkeklerin de olduğundan farklı görünmek istemesinin sonucu bunlar.

ankara da asla yapılmaması gerekenler

Ayazını yemeyin fena çarpar.

dünyanın en gereksiz kadını

Ağzını açtığı anda hiç bir şey bilmediğini tek kelimeyle belli eden kadındır. Bi insanın en azından kendini küçük düşürmeyecek kadar konuşabilme yetisine sahip olması gerekir.

ankara

istanbul filmse ankara kitaptır. Ikisinin de hitap ettiği kişiler farklıdır. Istanbulun sadece fragmanını görenlerin ankaraya atıp tutması bu sebeple tüm ankaralılar tarafından tuhaf karşılanır. Ve unutulmaması gereken bir not daha; kitaptan uyarlanan filmlerin çoğu kitabıyla aynı tadı vermez.

yemeklere lezzet katan ufak detaylar

kekiktir o.
taze kurutulmuş olanlarının çok keskin bir tadı olsa da girdiği her yemeğe lezzet katar.

bir ilişkide en önemli şey

aşktır.
Evet güven,saygı,sevgi vs de çok önemlidir. Ama dönüp baktığınız zaman hiç kimse aşık olmadığı birinin yanında uzun süre bulunmak istemez. Bulunmak istediği sürece elbet bir çıkarı vardır. Ya karşısındaki kişinin statüsü hoşuna gider, ya yakışıklığı , ya zekası, ya arabası olması falan. Ama aslında durum o değildir. Düşünsenize kılına zarar gerirse ortadan ikiye ayrılacağınız bi sevgiyi. Düşünemediniz değil mi? çünkü yaşamadığımız şeyleri hayal etmekte zorlanırız. Oysa aşık olduğunuz insanın hiç bir hatasını göremezsiniz. Herhangi biri yaptığında tiksineceğiniz bi hareketi o yaptığında komik bulabilirsiniz. Yani aslında olay normal bildiğimiz gözde değil , olay gönül gözünde bitiyor. Her şeye rağmen beğendiğiniz insandır aşık olduğunuz. Ve bir ilişkide olması gereken en önemli şey de budur. Ama tek şey değildir orası ayrı.

yazarların memnun kaldıkları cep telefonları

Nokia e72dir. Tatlı su , tuzlu su demedi istisnasız hepsinin içine girdi, yinede ilk zamanlarındaki gibi çalıştı.

ankara

içinde sevmediğiniz, görmek istemediğiniz birisi varsa, sürekli, acaba nerede karşılaşacağım korkusu yaşatan şehirdir.

bir birine en uzak kelimeler

hoşça-kal'dır. çünkü kalan hiç kimse hoş kalamaz, bi terkedilmişlik, bi boşverilmişlik barındırır içinde.

Bazen bunalırsın anlatacak bir şeyin olmasa da kemiklerine kadar sızlatır bi şeyler seni. bu ara o haldeyim sözlük. Sevdiğim hiç bir şeyi yapamaz, sevdiklerime yeterince vakit ayıramaz haldeyim. Yalnız kalacağım anlarin, kimsenin beni tanımayacağı anların hayalini kuruyorum. Istanbul'u sevmeyen ben, ah keşke şimdi orada olsaydım diyorum. Yağmurda oturmak istiyorum , yürümek istiyorum. Bir de bolca siyah beyaz fotoğraf çekmek istiyorum. Ama hiç birini yapamadan gece oluyor. Once kendime kızıyorum, sonra odama girip kapıyı kapatıyorum. Daha önce 10 kez izlediğim, beni en çok ağlatan filmi bir daha izliyorum. Ağlıyorum sonra geçiyor. O en baştaki sızıyı gömüyorum daha derinlere.

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

ultraviyole: atanamayan fizik öğretmeni.

sütlaca sorulacak tek soru

bu ne karışıklık?? sorusudur.

kyk

kredi alıp almama konusunda beni iki arada bi derede bırakan kurumdur.

sözlük yazarlarının okuduğu bölümler

(bkz: mimarlık)

nereye yazsam kime anlatsam bilemedim sozluk. Ilkokuldan beri arkadasim cocukluk askim o benim. Tam on senedir tanisiyorum onunla.ilkokulumuz ortaokulumuz hep birlikte gecti. Lisede koptuk ama birbirimizin her dogumgununde en icten dileklerle yazdik birbirimize. Anlatacagim bunlar degil elbette. Ortaokulda uyduruktan da olsa ogretmen bana bir senaryo yazdirdi. Biz bu senaryoyu sahneye koyduk. Basroldeki kiz bendim basroldeki erkek o olsun istedim.ogretmen kabul etti. Ama sen ilk basta istemedin. Basamayacagindan yapamayacagindan korktun. Ama sirf beni yalniz birakmamak icin denedin. Bugun bir haber aldim. O gunlerde seni zorla itekledigim oyunculukla ilgili turkiyenin en iyi universitelerinden birini kazanmissin. Elbette amacim bundan kendime pay bicmek degil. Ama o kadar mutluyum ki bi bilsen.kadere ilk kez inandim bugun. hayatina her kim girerse girsin bi yerlerde karsilastigimiza bi yerlerde kenetlendigimize sahit oldum cunku. Duygularim cok karisik sana soyleyemediklerimi yazacak yerler ariyorum iste. Bugun sen kazandin ama en mutlu kisi benim.

ankara denince akla gelen 3 şey

anıtkabir, atakule , kuğulu diye cevap verilebilir ama düşününce yalnızlığın başkentidir ankara.

cep telefonuna sevgili ismini kaydetme biçimleri

isim soyisim. öyle de romantiğimdir.