bugün

bir mısır firavununun kızı.büyüleyici güzellikte olduğu söylenilir.
(bkz: sezar ve kleopatra aynı zamanda sezar vs kleopatra)
kölelerinin güzelliginden büyülenip kendini dogradıgı söylenen firavun.
kleopatra'nın en sevdiği içki, rivayetlere göre içinde inci eritilen sirkeymiş.
sanılanın aksine oldukça çirkin ama zekasıyla bu kusurunu örten bir mısır kraliçesi.
Kleopatra'nın ruh haletleri, boyuna dönerek, renk renk camlardan ışıklar saçan bir fener gibiydi. *
Ptolemy soyundan Aslı Makedon Mısır Kraliçesi .Doğum yeri iskenderiyedir. yaşadıklarıyla, ödedikleriyle son Firavundur.
(bkz: cleopatra)
sanıldığı gibi güzel olmayan, hatta çok çirkin bir burnu olduğu söylenen mısır kraliçesidir.
(bkz: cleopatra kapısı)
şimdi yaşasa kesin saçlar sarıya boyanır,gözüne ray banlari takar,solarium'a da girer piyasa yapmak için cadde'de de takılır dediğim eski zaman güzeli.
(bkz: oysa bizim zamanımızda böylemiydi azizim)
hoşuna giden her erkekle çekinmeden birlikte olduğu rivayet edilir. hatta şehvete o kadar düşkün ve o kadar seks delisi bir kadınmış ki, tarihte birkaç erkekle aynı anda seviştiğine dair kanıtlar bulunmuştur. grup seksin piri de diyebiliriz kendisine.
Julius caesar'ın da marcus antonius'unda aşık oldugu , tarihte aslinda tasvir edildigi kadar guzel olmadigi tombul ,kısa boylu, kısacası akdeniz kadını diye tabir edebilecegimiz minyon bir yapıya sahip oldugu zaman zaman soylenmis olan, mısır kralicesi.

Kralice olmasindada kendisini ufak erkek kardesi ve onun mudilerinin elinden kurtaran sezarın buyuk rol oynadıgı bilinir.

Actium deniz savasinda marc anthony'yi yalniz birakarak -ki savas onun yuzunden cikmisti desem kimse bana bisey demez- antonius ustunken ve iyi pozisyon almisken savasin kaybedilmesine ve dolayısıyla antonius'un olumune yol acmistir.

yanlis hatirlamiyorsam ,bir koyluye siparis ettigi zehirli bir yilana kendisini sokturarak intihar ederek ölmüstü.

j.caesar'in takintisi ,antonius'un olum sebebi,romanin bas belasi.

Kartacali komutan Hannibal, köle Spartacusden sonra romaya en cok zarar veren ucuncu sahsiyet diyebilirim.
(bkz: müsibet)
cok guzel oldugu soylenen aslında o kadarda güzel olmayana ama erkekleri büyülemesini ve kara büyüleri iyi bildiği söylenen eski mısır kraliçesi
şu ana kadar çok güzel olduğu bilinen fakat çirkin ve şişman olan mısır krliçesi. güzel olan kendisi değil yüzüne yaptığı o mükemmel ve meşhur makyajıymış.
sezar'dan sonra antonius o öldükten sonra da augustos'a kapaklanmış hatun yönetici. sırf yakılan iskenderiye kütüphanesinin acısını çıkartmak için (yoksa bilgiyi seven bir olduğu için değil) bergama'daki canım parşömen kütüphanesinin en az yarısını antonius'a yaptığı kurlarla gösterip vermeme tatktikleri ile mısra taşıttırmış, sonuçta antonius dalgayı avuçlarken bizler de bu muazzam arşivin bu topraklardan gitmesine yanmışızdır! çok politik bir kadın vesselam!
yunan mitolojisindeki bircok kahraman kadın adı.
Zeki ve karizmatik kişilik, markus antonius'un eşi; fakat sanıldığı gibi büyüleyici bir güzelliği yoktur, hatta çirkindir..diğer bir çirkine bakınız vermek gerekirse

(bkz: socrates)
(bkz: kleopatra plajı) sanırım hem alanya'da hem side'de var.
politik fahişe.
eşsiz cazibesini sadece ve sadece shakespeare'e borçludur. onun karakterinde shakespeare'in düşlerinden doğan bütün kadın tiplerinin özellikleri vardır ve bütün kadın özelliklerinin sembolüdür. aslında mısır kraliçesi kendi kişiliği etrafında böyle bir sihirli hava yaratmaktan acizdir. kleopatra'nın karakteri, herkesce benimsenen ahlak ölçülerine göre değerlendirilirse önemli kusurları olduğu görülür; kleopatra, dürüstlük, sadakat ve cesaretten yoksundur. ihtirası uğruna roma imparatorluğuna meydan okumuştur. korkak bir çocuk gibi actium deniz savaşından kaçmış bu davranışıyla sevdiği insanı mahvetmiştir.
9 dil bilen Kleopatra zeki bir kadındı ama herkesin sandığı gibi çok güzel değildi.
ülkemiz turizmcilerinin iddiasına göre antakya dan çanakkale ye kadar olan tüm kıyı şeridindeki her koy da denize girmiş olan seksi hatun kişisi. nereye tatile gitseniz aynı geyiği mutlaka dinlersiniz. ya kleopatra da burdan denize girmiş de yok bik bik de. e yuh yani...bu hatun tüm taillerini türkiye de geçirmiş olsa bile bu kadar plaj gezemez. ayrıca o devirde tatil ne lan...amma saçma...
aslen yunan olan mısır kraliçesi, halka kendini sevdirmek amacıyla bir ara kafayı mısır mitolojisi ile bozmuştur.
pascal: kleopatra'nın burnu birazcık kısa olsaydı,dünyanın çehresi değişirdi demiştir.

kleopatra kendisini zehirli bir yılan sokturarak dolaylı yoldan intihar etmiştir.
Kleopatra (Ocak M.Ö.69 - 12 Ağustos M.Ö.30), Antik Mısır'ın son Hellenistik kraliçesidir. Asıl ünvanı VII. Kleopatra olmasına rağmen kendisinden önce gelenler unutulduğu için, kısaca Kleopatra olarak bilinir.

iskenderiye'de doğdu. Aslen Yunan olan Kleopatra, babası XI. Ptolemaios`un vasiyeti üzerine kardeşi ile evlendi. O zamanlar Mısır'da egemen olan Yunanlılar Mısır toplumuna karışmamak için kendi soylarından olan kişilerle evleniyorlardı, bu da akraba evlilikleri sonucu özürlü insanların doğumuna yol açıyordu. Babası öldüğünde 18 yaşında olan Kleopatra tahta çıktı. Halkın içine girebilmek ve halkın kendisini benimsemesi için kendini Mısır dinine verdi. Kardeşi tarafından iktidardan uzaklaştırılıp sürgüne yollandı.

Kleopatra iktidara yanında büyük Roma imparatoru Sezar ile geri döndü. Kleopatra'nın bir halı içinde Sezar`ın sarayına girdiği ve bu büyük kralı kendine aşık ettiği rivayet edilir. Bu olaydan sonra kardeşi, kimsenin bilmediği bir sebeple Nil sularında boğuldu.

Kardeşinin aradan çekilmesi ile Kleopatra tek başına iktidar koltuğuna oturdu. O sırada Sezar'dan bir çocuğu oldu ve minik Sezarius`u alıp Roma'ya gitti. En büyük hayali, iki imparatorluğu birleştirip Büyük iskender'in hayali olan bilinen tüm dünyaya sahip olmaktdı. M.Ö. 44'te Sezar ölünce bu hayallerini ertelemek zorunda kaldı.

Sezar ölünce Roma imparatorluğu, tahta çıkan Octavio (Sezar'ın yeğeni) ve Marcus Antonius arasında ikiye ayrıldı. Doğu artık Marcus tarafından yönetilmekteydi ve ilk işi de Mısır'ı ziyaret oldu.

Antonius Kleopatra'ya delice aşık oldu.Bir süre Tarsus'da yaşadılar ve bu yıllarda Octavius`a savaş açtılar. Actiumda yapılan savaşta Kleopatra ve Marcus kaçmak zorunda kaldı. iskenderiye'deki sarayına dönen Kleopatra'nın kendisini bir kobraya sokturarak intihar ettiği rivayet edilir. Öldüğünde 39 yaşındaydı.

9 dil bilen Kleopatra zeki bir kadındı ama herkesin sandığı gibi çok güzel değildi.
kraliçe olan kleopatra rivayetlere göre çirkin denilen kadın şahıs.*
günde en az iki defa orgazm olduğu söylenen ablamız.
ilk mavi yolculuk yapanın o oldugu bilinmektedir.
babasının vasiyeti üzerine erkek kardeşiyle evlenmiş hatta ensest ilişkiye girmiş eski mısır kraliçesi. zekası ve kadınsılığını kullanarak iktidarını sağlamlaştırmıştır. sezar'ın yardımıyla mısır kraliçesi olmuş, sezar'ın ölümünden sonra yerine geçen komutan tarafından odasına zehirli bir yılan gönderilerek intihar etmesi istenmiştir. intihar mı yoksa cinayet mi olduğu halen araştırılmaktadır.
güneş tanrı'sı ra'nın kızı. kimine göre bir tanrıça, kimine göre ise fettan kadının teki. imparatorluğunu eski gücüne kavuşturmak istiyen ve bu emeli için tüm kurnazlığı, politik dehası, efsanevi güzelliği ve baştan çıkarıcığını kullanan bir kadın sadece.
sülalesindeki akraba evlilikleri oranı insana şok geçirtir.. yazıktır günahtır akraba sevgisi bi yere kadardır..
(bkz: mitolojik orospu)
kendisi ile ilgili film çekilecek olan hatun kişisi. hatta angelina jolie oynayacakmış.
görsel

görsel

Ve filmdeki Kleopatra; menekşe gözlü Liz Taylor.

görsel
james cameron'ın üç boyutlu* olarak çekeceği filmmiş ve evet kleopatra'yı angelina jolie oynayacakmış.
ve hatta hatta marc anthony'yi de brad pitt oynasın istiyolarmış: http://www.bakiniz.com/cl...s-cameron-angelina-jolie/
antonionun koynuna girip, octaviocuğuma karşı fiştekleyen çirkin fahişe. hayır sonunda romadan bir halt da alamadın ya, gülüyorum cleocuğum.
Birde kapısı vardır Mersin Tarsus'da bulunan.
bdsm aleminin ünlü Mistresslerinden birini nickidir.
Tarihte ilk doğum gününü kutlayan kişidir,aslında güzel olmamasına karşın, yine de aşırı cazibeli bir havası varmış.
odalıklarının memelerine altın iğneler batırmayı seven onların çığlıklarından büyük zevk alan bir kadın. ama ne kadın.
güzel mi çirkin mi tam bilinmeyen ama cazibesiyle sezar ı kendine bağlayabilmiştir.
9 dil bildiği söylenen çok zeki kadın. fakat güzelliği konusunda o kadar net bilgi yoktur.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/kleopatra-199230/
2 erkek kardeşiylede aşk yaşamıştır. hatta evlenmiştir.
yaşadığı aşklarla, güzelliği ve çevirdiği entrikalarla meşhur, shakespeare'in oyunlarına da konu olmuş mısır kraliçesi.

--spoiler--
ben size anlatayım.
içinde bulunduğu tekne, yaldızlı bir taht gibi,
yanıyordu suyun üstünde.pupası dövme altındandı;
mor atlastan yelkenleri öyle hoş kokuyordu ki,
rüzgarlar sevdalanıp hasta düşmüştü.
flütlerin müziğine eşlik eden gümüşten kürekler
suya dalıp çıktıkça, sular da büyülenmiş gibi,
daha bir hızla seyirtiyordu peşlerinden.
kleopatra'nın kendisine gelince, tarife sığmaz o.
sırma işlemeli çadırında sere serpe uzanmıştı.
venüsün ressamı nasıl doğayı aşmışsa resmini yaratırken,
kleopatra da resimdeki venüsü aşmıştı o haliyle.

antonius ve kleopatra - william shakespeare.

--spoiler--
marcus antonius ile yaşadığı aşk sonrasında bir kadının erkek üzerindeki hakimiyetini tüm dünyaya sergilemiş kendisi. bir kadın eğer severse ne kadar çok entrika çevirebileceğini de bizlere kanıtlamış.
roma tarihinde adı geçen kişidir. ilginç bir ek bilgi olarak;kleopatra, cariyelerinin memelerine altın iğneler batırır, onların çığlıklarından, acı içinde kıvranmalarından haz alırmış.
tas gibi bir kari oldugu rivayet edilir.
aslen helenistik kültürün uzantılarından akseden bir soydan gelir ki, kimi tarihçiler onun zürriyetini büyük iskender e kadar bağlar. bunla birlikte kendisi, kimisinin dediği gibi zenci falan değildir, saf kan makedondur.
sezar, cumhuriyet rejmine sahip roma imparatorluğunda diktatörlüğünü ilan ettiğinde, mısır'a doğru yola koyulur. mısır da tanıdığı mısırlı bir idarecinin çalışma odasında, başı kağıtlara gömülü çalışır haldeyken, huzuruna bir adamın gelmek istediğini söylerler. sonra sezar: "buyursun gelsin!" deyince, takriben 2 metre boyunda, endamlı dev gibi bir herif içeri girer. sağ omzunda da bir halı vardır.
adam, halıyı yere koyar, halı çevrilerek açılır. içerisinden, bacakları açıkta kalacak şekilde mor bir kıyafet giyinmiş, belinde altın kemeriyle 17 li yaşlarda çıtır bir mısırlı hatun çıkar. o kleopatradır. kendisine sunulanı alan sezar, onu roma ya götürür. o sırada biseksüel olan sezar, evlidir de. bu da bir nevi metresi olmaktadır.
keopatra yaklaşık 2 sene romada kalır. ama romalılar şımarık bir yabancı olan kleopatrayı hiç sevmezler. diktatörlerinin yanında bir yabancı istemezler.
bu 2 yıl sonunda, olmayacağını anlayan sezar, kendisini babaevi ne mısır a yollar. kimi tarihçiler ve bazı popüler diziler, kleopatra nın sezardan değil de, onun bir muhafızından çocuk sahibi olmak istediği konusunu işlemişlerdir ki, kleopatra hanedanda söz sahibi olabilsin.
son tahlilde, hem biseksüel hem de zürriyetsiz olmayan sezar'ın kendisinden çocuk sahibi olma ihtimali vardır. bunu, bir metresinden gayrimeşru çocuğu olan brütüs ün doğumuyla anlayabilmekteyiz.