1. 1.
  önceden haşur huşur yaprak çevirirken şimdilerde tek bir sayfa bile çevirmeden sıkılmak. En büyük sorun isteksiz olmak sanırım yoksa kitap okunmak için. Zira gazete de okuyamaz olur insan zamanla.
  ... brell
 2. 2.
  depresyon belirtisidir.

  - eski hobilerden zevk alamama...
  2 ... habseligkeiten
 3. 3.
  parasız olan öğrenci aktivitesi. ister istemez elin korsana gidiyor ama vicadı sızlıyor insanın. sözlükte var mı bilmiyorum ama ödünç kitap veya takas kitap veya en güzeli hibe kitap portalları var mı bilmiyorum. konu hakkında bilgisi olan veya kitaplarını paylaşacak olanlar mesaj butonumun rengini değiştirmesi talep ediyorum.
  1 ... fusarium
 4. 4.
  belki depresyon, belki başka bir sebep; ama bir noktada da teknolojinin ilerlemesiyle değişen alışkanlıklara bağlı, kağıtla araya giren soğukluk. gerçi burada da e-kitap alternatifi çıkıyor okuyucunun karşısına. Ama olmuyor, bir türlü başlanan metin bitmiyor. göz alelacele şekilde özet görsel aramaya, zihin "neden bitmiyorsun" diye isyan etmeye başlıyor.
  1 ... nobrankisi
 5. 5.
  sayfalarca kod ezberlemenin verdiği istekszliktir. normaldir.
  ... sizofrenkedi
 6. 6.
  sözlüğe entry girmekten vakit bulamamaktandır. yahu hala beşinci sayfada kaldım be. sözlük vazgeçemiyorum senden.
  1 ... peynirli kokarca dolmasi
 7. 7.
  kitaba odaklanamamak, kitap okurken aklına başka şeylerin takılması gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkan durum.
  3 ... bildigin koala
 8. 8.
  Çoktan beri vakit ayırıp yapamadığım ve özlediğim etkinlik.
  1 ... kesfedilmemisair
 9. 9.
  hukuk fakültesi gibi kitap okuma esaslı bir lisans eğitimi alan, bunu takiben kariyerini de hukuk üzerine yapmaya karar verip o yolda ilerleyen bazı insanların başına gelen durum.

  mazeret değil elbette, hukuk kitabı ile okuma kitabı arasında dağlar kadar fark olduğunun bilincinde herkes. fakat asıl nokta şu: asgari dört sene boyunca o kapkalın kitaplara gömülmek, hatta bir değil iki, bazen de üç kez okumak zorunda kalmak, fakülte bitse bile mesleki gelişim için okumaya devam edilmesinin gerekliliği gibi sebepler insanı okumaktan soğutabiliyor. ya da aşırı yükleme sebebiyle zihin ekstra okumayı reddediyor.

  yine de kitap okuma alışkanlığını küçük yaşta kazanmış bireyler, bu bıkkınlığa rağmen, eline bir kitap almayı başardıkları anda devamını da getirebiliyorlar. yani burda önemli olan o kitaba başlayabilmek. gerisi zaten çorap söküğü.
  2 ... onursal mustantik
 10. 10.
  bir türlü odaklanamamaktır. her seferinde kendimi okumak için zorlarım ama kendimi yarım saat sonra en fazla iki cümle okumuş olarak buluyorum. sevdiğim türleri okuduğum halde böyle.. sıkılıyorum..
  -1 ... erehwyrevesi32