bugün

tavsiye ile olacak iş değildir

onu yeme bunu sıçma gibi.herkesin bünyesi kendine..
metabolizma hastalıkları var ise hayli zor olan eylem.
her bünyede farklılık gösteren olay. ancak eskisi gibi yiyiniz fakat daha az ölçüde.
bir saatlik fitnessın üstüne bir buçuk saat ağırlık çalışıp bazı günler de plates yaparak, akşam 7'den sonra ağzına meyve dahi sürmeyen ben'in diyetisyenin iddiasına göre düzensiz uyuduğum için gerçekleştiremediğim eylem diyor, spor salonuna doğru yol alıyorum. hayır ağlamıyorum gözüme bi şey kaçtı.
mutluluktur. *
boğazı tutmaktan başka reçetesi olmayan hastalığın tedavisinden alınan netice.
funda yaprağı ile yapılandır.
irade meselesidir.
metabolizma ile doğru orantılı olarak kolaylaşan veya zorlaşan günlük hayat problemi.
bilinçsiz bir şekilde beslenmeden kesmekle sağlığı bozacak eylem. şuradan buradan okuyup kafanıza göre hareket etmeyin ahali. sağlık bu, şakaya gelmez. bir uzmandan yardım alın.
azimle sıçan beton delermiş lafının iz düşümü işte hayata.

insanın zayıf olmayı ne kadar istediğiyle ilgili.
böbrek, karaciğer, şeker vb hastalıklarınız olmadığı müddetçe şimdi sıkıntıdan sayacağım şu besinleri almadığınızda otomatik olarak yapacağınız eylem:

- kola
- cips
- çikolata
- dondurma
- pasta
- her türlü hamur işi (ekmek dahil)
- reçel, pekmez ve türevleri
- un
- bakliyat
- havuç, patates
- şerbetli tatlılar (baklava, kadayıf vb.)
- tahıllar
- makarna

bunları kesiyorsunuz.

- karpuz, kavun, bu meyveleri günde en fazla birer dilim yiyorsunuz.
- muz, yok.
- diğer meyveler de günde bir adet ya da üzüm vb meyvelerde az miktarda.
- meyve yemeniz şart değil, vitamin ve mineraller yeşil yapraklı sebzelerde de bolca bulunuyor.

prensipler:

- öğün sayısı belirlemeye gerek yok. insan vücudu şu kadar öğün, bu kadar gram, şu kadar kalori prensibine göre çalışmaz. acıkmadan yemeyin, sabah kalktıktan sonra en fazla 30 dk içinde mutlaka kahvaltı yapın. kahvaltıdan sonra ne zaman acıkırsanız o zaman yiyin.
- zeytinyağı ve işlenmemiş tereyağını doyana kadar yiyin.
- kavrulmamış taze kuruyemişleri mutlaka yiyin. badem, içindeki omega 3 ile birlikte çok önemli bir besin. mutlaka çiğ, kavrulmamış olmalı.
- protein kaynaklarınız çeşitli olsun, lakin etlerin de doğal olduğuna emin olun. antibiyotikle şişirilmiş tavuk, dana vb etlerin sağlığa zararı büyüktür. et ve balık kurumu güvenilirdir.
- organik veya köy yumurtası mutlaka yenmeli. yumurtadaki kolesterol vücuttaki bakım / onarım işleri için kullanılacaktır.
- bol bol sarımsak ve soğan yiyin. çiğ olmasına özen gösterin. vücuttaki serbest radikallere karşı en büyük koruyucular bu ikisidir.
- öğünlerdeki ana kaynak önce protein ve yağ, bundan sonra yeşil yapraklı sebzeler doyana kadar serbest.
- günde en az 3 litre su için.
- sakın ola aç kalmayın.
- ihtiyaç fazlası kaloriyi isteseniz de alamayacaksınız zira insülin seviyeniz yükselmeyeceği için vücut gelen besini depolamadan yakacak. bu da uzun süreli tokluk demek.
- diyetteki ilk hafta için multivitamin almanızı tavsiye ederim.

sıkıntılar:

- vücut ilk zamanlar karbonhidratsızlığa tepki olarak değişik reaksiyonlar gösterir.
- baş ağrısı, halsizlik, hareket etmeme isteği vb reaksiyonlar olacaktır.
- kiminde 2 3 gün, kiminde 1 2 hafta azalarak seyreder.

spor:

- bu beslenmeyle ağır spor yapılamaz. zira ağır sporlar glikojen depolarının dolu olmasını ister.
- günde 20 30 dakika yürüyüş iyi olacaktır.
- eğer spor salonu üyeliğiniz varsa, tam vücut rutini, toplamda 6 hareket, kasları zorlamayacak seviyede ağırlıklarla 20'şer tekrar yapın.

unutulan bir şey varsa eklenecektir.
gençleşmek, yenilenmek, sosyalleşmek ve sağlıklı hissetmektir.
kesinlikle yapılmasi gereken eylemdir. vücudunuz nefes alır,özgüveniniz artar ve hayata başka bakarsınız. kilo deyip geçmemek lazım.
borç bulmak ve ödemek kadar zordur.
yıllardır isteyipte yapamadığım eylemdi fakat gecen yaz itibari ile 10 kilo verdim ve çok mutluyum. Kilo vermek hem mutlu hem de insanı rahat ettiren , uygulanması zor bir durum.
edit:89u görmüş biri olarak şu an 72kiloyum ve bunu bol proteinli yemekler ve basketbola borçluyum.
türkler için en ideal yolu bu sanırım;

görsel

hareket etmeyeyim ama kilo vereyim kafasında olan başka millet var mıdır bilmem.
sömürülen bir istektir. önce ve sonra resimleri ile ibret vermek isteyen zayıflama ürünlerine kananlar hep önce olmuştur. o resimde bile hile olması ürünün ne kadar götlük barındırdığını gösterir aslında.
(bkz: pilates)
bilinci olarak veya bir hastalıktan dolayı bedenin giderek zayıflamasıdır.
sporla birlikte yapılan diyet sonucu son derece kolaydır.
yüksek irade gerektiren, az yemek yemek ve spor ile bedenimizdeki fazla yağlardan kurtulma durumudur.
Ya rabbim bu dertten muzdarip herkese bu olayı yaşatsın. inanılmaz harika bir şey dört kilo verdim şu ana kadar ama sanırsınız yeni bir ben doğdu... öyle bir özgüven, rahat hareket etme... çok güzel bir şey çok.
edit: o dört kilo on iki kilo oldu öylesıne mutluyum ki.
Kadınların beceremediği tek şey denilebilir.
kesinlikle kilo almaktan çok daha kolaydır. (bkz: kilo almak)