bugün

yapılması oldukça kolay gibi görünen bir eylemdir. halbuki kimileri her türlü yolu denedikleri halde gerekli kilolaları alamadıklarından şikayet etmektedirler.
(bkz: kilo vermek)
(bkz: sen kilo mu aldın)
delirtir, depresyona sokar, çileden çıkarır.
- t-shirt falan hak getire, eğer gömlek giymeyi tercih ediyor ve gömleği de pantolonunuzun içine vermekten çekiniyorsanız.
- pantolanlarınızın, bir kitleyi yukarı doğru kaldırdığını hissediyorsanız.
- etrafınızdan alayla karışık uyarılar gelmeye başlıyorsa
- tartı, en büyük korkunuz olmuşsa
bilin ki bunlar şiştiğinizin belirtileridir.
aldiginiz kalori yaktiginizdan fazla ise ortaya cikan durum.
zayıfların yapmak istedigi sey. ancak bunyenin degismesi gerekir
vücut ağırlığınızın artması durumudur.kararlı bir ölçüde olunca yakışabilir ancak çoğu insanda hoş durmaz. bazı insanlarda korkulu rüya haline gelmiştir.
özellikle bayramlarda kişinin istemesede karşılaşacağı durumdur. Neneler, teyzeler sağolsunlar şu tip konuşmalarla sizi gaza getiriler:

-kızım al bak bi avuç al o şekerlerden.
- bak az yiyorsun olur mu öyle ben sana yaptım o pilavı!
- tatlıyı beğenmedin mi? aşk olsun kendi ellerimle yaptım ben onu.
bir çoğu için, tartı üstündeyken ibrenin günbegün yukarı doğru çıkışını panik atak geçirerek izlemektir.
pazartesi başlayan rejimlere yol açan hadise.
yağların vücütta yanmadığı için birikmesi sonucu ortaya çıkan doğal bir durumdur. genellikle kadınlar tarafından kompleks haline getirilir.
hayatımda meme emmeye başladığım günden beri gerçekleşen olaydır. bir türlü peşimi bırakmamaktadır. su olmasa da kola içsem yaramaktadır. ayrıca bu olay bazı kişilerde her şartta gerçekleşmekle birlikte bazı insanlar ne yaparlarsa yapsınlar vücutlarındaki özellikle büyüme hormonunun fazlalığından dolayı asla gerçekleşmemektedir ve bu insanlar imim imim imrendiğim insanlardır.
özellikle bayanların fazlasıyla canını sıkmakta olan hadisedir.
eriskinlikte büyüme hormonu ile alakasi olmayip kismen metabolizma hiziyla iliskisi olabilen vucut agirliginin artmasi durumudur.
insanı hayata küstüren, asosyal yaptıran durumdur. şöyle ki kilolarından rahatsız olan kişi bazen dışarı bile çıkmaz istemez. evde spor yapma imkanı az olduğundan illa ki dışarı çıkıp en azından yürüyüş yapmak şarttır. en kötüsü de bölgesel kilo almaktır. kilolarınızın her yere değil de sadece belli bir bölgeye toplanması (bel, kalça vs.) kötü bir vücut görününüme neden olur.
kilo vermekten çok daha zor olan eylemdir. öncelikle kilo almak isteyen insan spor yapmalıdır, spordan kastım da vücut geliştirmedir. vücut geliştirme ile kas hücrelerinize daha fazla madde alıp kilo alırsınız ve bu kilo yağ kilosu olmadığı için sağlıklı olur. ancak spor yapma imkanınız yoksa hayvan gibi yemelisiniz. ama nasıl?
1. sık sık ve adam gibi yeyin
bir öğünde yediğiniz 50 kilo et bir boka yaramaz. vücudun sindirebileceği besin miktarı bellidir. karnınızı doyuracak kadar günde 7 8 öğün yemeye gayret edin.
2. her bsin öğesini alın
protein de, karbonhidrat ta, yağ da! unutmayın ki tüm bu saydıkları oranları farklı da olsa yapıya katılmaktadırlar. hepsi birbirinin tamamlayıcısıdır. yalnızca proteinli gıdalar yerseniz de yalnızca şekerden ibaret gıdalar yerseniz de kendinize zarar verirsiniz.
3. vitamin kullanın
vitaminler vücudun gelişmesi için son derece önemli. vitamin kullanın
4.önerdiğim yemekler
vücut geliştirme yapan biri olarak size önereceğim sağlam yemekler var:
-ton balıklı makarna. ama makarnayı yaparken yağ atmayın. yalnızca ton balığının yağı olsun makarnada.
-haşlanmış çok az yağlı/çok az tuzlu tavuk göğsü. bir gün içinde toplamda yarım kilo yemeye gayret edin.
-yumurtalı patates. patatesin karbonhidratı,yumurtanın proteini ve yağ var. son derece besleyicidir.
-yoğurt ve meyve suyu. öğün aralarında tüketmeye çalışın.

son bir tavsiye daha. muhakkak kahvaltı edin ki vücudunuzun gıda depoları boşalmasın. bir haşlanmış yumurta birkaç sosis ve biraz peynir yerseniz her sabah faydasını göreceksiniz. aynı zamanda kilo aldırıcı kullanabilirsiniz bir zararı yoktur.
insanı sinir eden durumdur..

evet bildiğin depresyona girme sebebi. ya yaz gelirken olucak iş mi bu? allah eritsin inşallah seni.
bırak yakamı.
belirli bir zamana kadar, ne yerse yesin tek bir kilo dahi alamayan kişinin, aynı yeme alışkanlığını sürdürmesi neticesinde ağırlık açısından fazla kilolara sahip olma meselesidir. eğer kişi içki tüketimine de devam ediyorsa, bu kilolar artarken genellikle göbek kısmı daha hızlı büyümekte ve kişinin üçgen vücut yapısını bozmaktadır.

(bkz: ışık hızında kilo almak)
Kızların korkulu rüyası olan görünüş bozukluğudur. Bu tür problemleri olan bayanlara 'Baskül ailesi'nin değişik kilo verme yöntemleri önerilebilir.
kilo vermek kadar zor olamayacak kolay hadisedir.
kilo vermekten çok daha zordur. su içsem kilo veriyorum yok böyle bir şey ya. yakında çocuk reyonundan giyinmeye başlayacağım. çok değil 3 kilocuk alıyım başka bir şey istemiyorum.
yiyip, içip, yatmakla alakalı olup,hormonal bozukluklar ve depresyondan kaynaklı da olduğu söylenir.
biriyle eğlenmek onun üzerinden oynamak.
- kilo mu alıyon bizden kamil...
kilo vermeyi gerektirir.
''yiyen dikilir yemeyen yıkılır'' mottosuyla başına oturduğunuz her sofradan kalkarken +kilo olarak size geri dönmesi ve sonrasında dış görünüşünüze yansımış olmasıdır.