bugün

baş,kafa.
sinemada önde oturanınkinin ebat farkı nedeniyle, filmin rezil olmasına sebebiyet veren uzuv.
"amanını kelle kelle altını üstünü yelle" diye şarkıda vardır.
(bkz: kelle paça)
kuzu başı, koyun başı gibi anlamları olan bir kelimedir. türkiye cumhuriyeti'nin yüzkarası başbakanı recep tayyip tarafından 2000 yıllarında, şehitlerimiz için sarfedilmiştir.
(bkz: sayin ocalan aldigi kellelerin hesabini veriyor) *
mesela tayyipin başına kelle denir.
çok satış yapan işkembecilerden yenilmesi tavsiye edilen harika yiyecek. döner vs. onun yanında hiçtir.
yemesi çok zevkli olan bir tür yemektir.
hayır hayır etin tadından değilde, yeme şeklinden bahsediyorum.
çeneyi ayırırsınız, beyin di dildi ayıklarısnız, tercihe göre göz de yenebilir.
fırında iyi pişmiş olmalı. yanak bölgesi en etli kısımdır.
ayranla yenilmesi tavsiye edilir.
afiyet olsun efendim.
Son osmanlı yandım ali filminde bir karakter.
tayyip erdogan literaturunde sehitlerimize verilen ad.
sabahın 5'inde toplanıp kelleciye gidilmelidir, en pişmişinden ortaya iki kelle, tuz, çay afiyetle yenmelidir.
en iyi kelle kuzu kellesinden yapılır ayrıca beyin salatası ayrı bir lezzettir o bahze başka zaman gireriz artık.
markette görüp, alıp eve getirdiğinizde herkesin sizden nefret etmesine sebep olan ve nasıl yapılacağını bilmeden öylece kalakaldığınız bir yiyecek maddesidir aynı zamanda... *
recep bey'in 30.000 şehidimizi tanımlamak için sarfettiği kelimedir.
rte deyimi ile şehitlerimize verilen addır.
onların sayesinde yaşayabildiği şehitlerimize başbakanın kullandığı sözcük.*
askeri jargonda "zaiyat" anlamına gelir. şehit kelimesi genellikle kamuoyuna yapılan açıklamalarda kullanılır.
ben şahsen şehide kelle diyen komutanlar da duydum, çok fazla hem de.
- 6 kelle aldık, 2 kelle verdim komutanım. eve dönüyoruz. anlaşıldı tamam.
Terörist için kullanılan bu kelime Tayyip Erdoğan Tarafından Şehitlerimize kullanılmıştır.
alkollü akşam sonlarında, öncesinde az işkembe ya da tuzlama içmenin adetten olduğu yiyecektir. genelde ayıklanmış biçimde löp et olarak gelir. kekiğe pul bibere bandırılarak yenmesi aman da ne güzeldir.

bunun yanında içki içerken de iyi gider, edirne civarında pek güzel yapılır, edirne de kelleci fuatta sipariş verildikten sonra "rakı mı bira mı" diye sorulması bi ferahlık, bir mutluluk vesilesidir.
(bkz: ser)
(bkz: cevat kelle)
söğüşün hammaddesi.
tayyip erdoğan efendimizin şehitlerin sayısını belirlemede kullandığı sıfattır.
Pişmeden önceki hali, aynen böyledir:
görsel
görsel

Candir.

Kirdirdim iki tane rakiyla yiyom kendime geldim.
https://www.youtube.com/watch?v=uCqDm1RMJQc

oyunu vardır kemerle oynanır.