bugün

küçük ve büyükbaş hayvanların kafa(kelle) ve ayaklarından(paça) hazırlanan, müdavimleri çok olan yemek türü.
(bkz: uludag sozluk kelle paca zirvesi)
(bkz: kelle paca icen kiz modeli)
genelde ciğercilerde hazır pişmiş olarak bulunan ve hemen orada ciğerci tarafından kemiklerinden ayrıştırılan ve eve gelindiğinde afiyetle yenilen yemeğin adı.
beyaz show'un en güzel skeçlerinden biri.

http://www.youtube.com/watch?v=VG9J7Pv7_-o
alkolden sonra olsada içsek dedirten ve uzak bi yerde de olsa erinmeyip gidilmesini sağlayan enfes lezzet.
paça çorbasının ki, ayaktan yapılır. baş eti, beyin vb gibi, kafa bölgesi etleri ile hazırlanan çeşididir...
Not: iyi anlaşılır olsun diye söylüyorum. kelle paçada ayak yok. işkembecide ya paça ya da ayak paça diye satılanla karıştırılmasın. Bir de kuzu paça var. Bildiğin kuzu ayağı geliyo ayıklıyosun filan...
Bol sarımsak, limon ve biraz da kırmızı biberle sanat eserine dönüşen leziz çorba.
"of ulan of" çorbasıdır. Tam içilme saatlerinde hakkında entry yazılan çorbadır. Akşamcı işidir.
her kurban bayramı evde yapılmasını isteyen baba ve bunu kabul etmeyen annenin tartışmalarına neden olan
iğrenç kokulu ve görüntülü yemek.
asprin ile birlikte içildiğinde akşamdan kalmalığa kesin çözümdür. alkolden 1 saat sonra içtiğniz taktirde ertesi gün öss'ye bile girebilirsiniz.
en iyisinin en iyi mekanda çıkmamış olması şaşırtıcıdır. kimi unla beyaz bir kıvamda sunar müşterisine. kimi küçük bir mekanda orijinaliyle sunar ve en iyisi orijinal olanıdır.
sarımsak sevmeyenler için;

(bkz: yaka paça) *
kahvaltıda çorba içenler için denenmesi gereken bir çorbadır. mide bozuyor.*
o kadar sarımsağı bana bassan bende güzel olurum diyebileceğim, içkisi bol bir geceden sonra içilecek olan çorba.
Çocukken koyunların paçası nasıl olur şeklinde düşünmeme sebebiyet veren çorba.
genellikle kuzuların ve koyunların ayağından ve kafasından yapılan terbiyeli,içilesi bir çorba.tercihen alkol sonrası.
kelle paca her lokantanin becerebilecegi bir corba degildir. mesela iki ayri lokantada ictiginiz mercimek arasinda tad olarak cok büyük farklar olmayabilir ama kellepaca da bu durum ayyuka cikar. kimi lokantalar artik kellepaca uzmani oldugu icin tercih edilendir. genel de alkol sonrasi tercih edilir ve gercekten de insanin acilmasini saglayabilir. toplumun geneli(ozellikle kizlar) tarafindan "iyyy nasil iciyorsun o pis seyi sen" tepkisiyle karsilasmamis mudavimine henüz rastlanmamistir.
dogru ellerde ve kivamda yapildiysa eger corbalarin kralidir.(subjektif degerlendirme)
kışın yenebilecek en güzel çorba .
meyhane yakınlarında bulunması şart gıda.
piizden sonra çorbayı içerken içinde rakı olduğunu düşündüğüm etli karışım...
her yerde farklı versiyonunu içtiğim çorbadır.
ege yöresinde terbyesi boldur izmir'de genelde içinde paça bulamazsınız sadece kelle vardır. fiyat: 5 tl
kocaeli'de nohut bile atıyorlar anlam veremedim. fiyat: 3.5 tl
istanbul'da salçalı yapıldığına şahit oldum. fiyat: 15 tl (100 lira hesap ödedim sorma)
batı karadenizde pek bilinmez il merkezlerinde 1 2 yerde ancak yapılır. fiyat: 6tl
bugün kocaman bir tabağına 12 lira verdiğim çorbadır. hayatımda ilk defa içtim ancak tadı enfesti. o yüzden verdiğim para ilk deneyim için fazla içime oturmadı. *
anadoluda kırık çıkığa iyi geldiği sanılan, kokusuyla etrafta canlı bırakmayan nefret edilesi bi yemektir.
içinde dil olmasa daha bir afiyetle yenilecek doyurucu çorba.
çorum'da bir lokantada istendiğinde kellemi? paçamı? sorusu ile karşılaşılan, *eklem yerlerindeki kıkırdakların güçlenmesinde tedavi amaçlı yedirilen enfes çorba.
sarımsak sosu ve tereyağı ilavesi ile gayet güzel olan çorba. sirkeye pek gerek kalmıyor.
alkollü gecelerin en güzel tamamlayıcısı.