bugün

nankör pislik. sahibi ölse aç kalınca sahibini yer. biraz canını acıt cırmık atar direkt. ancak yemek olursa yanına gelir. ama çok tatlı şerefsiz.
yanından 3 günlük yavrusunu alsan ses etmeyenleri de varmış. yeni doğanları tatlı mı tatlı olan hayvan.
bir insandan daha sevilesi olan canlıların en başında gelen mutluluk tablosudur. kucağına alıp sevmen farketmez, uzaktan izlesen hatta açıp vidyolarını izlesen bile insana mutluluk verir bu canlılar. ve tabi ki insanlardan daha değerlidir.
insanı resmen elegeçiren hayvan. Hele yavruysa sabah uyandığı zaman saçlarınızı yalar, çekiştirir, dudağızı, burnunuzu ısırır. O istediği zaman onunla oynarsınız, yine o istediği zaman uyuyup - uyanırsınız. Mesela şu an. Aaaa, parmaklarııımm!
en sevmediğim hayvandır.

Hani böyle tutarsınız da aşağıya doğru süner ya, tam ortasından kesilmesi gerekir.

Bazen satanistlere hak veriyorum, doğrusu.
az evvel sahuruma da ortak olmuştur, şu an tüm rahatlığıyla kanepede uzanmış uyumaktadır. keyif kavramını sonuna kadar yaşar bu canlılar.
kedidir kedi.. (aslında korkuyor)
Hani böyle tutup kaldırırsınız ya, o andaki yüz ifadeleri bir tuhaf, bi şirin, çok güzel. Hatta sonra sıkılıp cırmıklarlar filan *
olsa da kaldırsam...

Edit: kediyi kediyi.
keşke bir tane de bende olsa da, iki boğuşsak dediğim, sevimli, yumoş, kuduruk hayvan..
her şeyi bilir, anlar bu dört bacak. ağlasanız gelir burnunuzu yalar. eve geldiğinizde olan biteni anlatır. hele iki taneyse bir evde; güreşe tutunurlar ki, gülmekten çeneniz ağrır.
iyilik yap denize at felsefesini insanlara benimsetmiş nankör hayvan.
Çok kurnaz ve nankör hayvandır.
hayvandan sadakat bekleyebilecek zayıf kişilikte insanların sevmediği canlılardır. kedi severler köpek dahil her hayvanı severken. sadakat budalaları sadece köpek sever onu da kendisi için sever...
bu hayvanlara kedi değil de hayrettin demek lazım. hep hayret eden gözle bakarlar çünkü. bu durumda hayrettinlere de kedi desek olur.
Evimizin bahçesinde on beş tane boy boy bulunan canlı. işin garibi ben bunlardan korkuyorum sokağa tek çıkamıyorum. Arada onları gözlemleyerek hayatlarını çözümleme çabasındayım. Anne kedi diğer anne kediler yokken kedi mamasına diğer yavruları yaklaştışmıyor. Yazık minicik yavrulara acımıyor. Bu arada bunu yazarken altta çıkan fotoğrafların bazılarından korkmadım değil hani.
bunları besleyenler var. iyi güzel de tüyleri her yerde.
yurda gizlice soktuğum varlık. bana arkadaşlık edicek soğuk rus gecelerinde.
akşam tek girdiğim yatakta, birlikte uyandığım mahluk. bir de mırr mırr ses çıkartması yok mu? ha şu an yok o ayrı mevzu.
(#20526798) kediler dünyanın en güzel varlıklarıdırlar.
fiziğin yaşayan halidir bana göre. adam ne yaparsan yap 4 ayağı üstüne düşüyor, o iniş o yumuşatma falan hayran oluyorum git gide.

he bir de yavruları çok tatlı oluyor ya burunlarını ısırsak mı napsak?

edit: imla
küçücük bir çocukken yatağımı paylaşırdım ben o biricik kedimle. kedi sevmek kalbi yumuşatır aga. kedi sevenden korkmayacaksın.
duygunun kedisi değildir.

bu kediyi tanıyan var mı ?

http://www.youtube.com/watch?v=dbSdm2_yTRM
bugün başa gelen bir olay da malzeme olmuş hayvandır.

hatun kişinin küçük erkek kardeşi: miyuu miyuu kedi kidi.
ben: ya ne tatlı çocuk aynı sen.
hatun: öyle mi dersin.
ben: kanıtlar hemen yanımda bak dokunabiliyorum hatta.
hatun: kedileri çok seviyor, konuşamıyor henüz ama kedi gördü mü, hemen tepkisi değişiyor.
ben: bilmiyor ki, asıl kedinin kim olduğunu, kedi sevimlidir ya, işte ablası da benim gözümde minik bir kedi. ama bunun henüz farkında değil kardeşin.
hatun: iltifat mı bu.
ben: evet tamamen gerçek. asıl minik kedi sensin bence. sen benim kedimsin işte ya.
hatun: biraz yürüyelim mi.
ben: yürüyelim dur ya ben kardeşini kucağıma alayım. seni de alırım ama ama sı yok.
kaybolduğunda, insanin bi parçası da onla kaybolur ve artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.
anne olanlarının işi çok zordur.
görsel