bugün

erkeklerde eşcinselliğe ve/veya entelektüelliğe yorulacak davranıştır. prim yapmaya yönelik olanı da bilinmektedir.
daha çok kediye hizmetçilik etmek gibidir kanımca. zira bu şerefsiz hayvan yer, içer, zıçar, tüyünü döker, yatar. hırsız girse eve, beraber soyarlar evi bodruma yerleşirler.

sen sanatis misin lan filci, ne öyle kediler hakkında ileri geri gonuşuyon? panter emel'e söylerim alllaaaahhaama haa.
kedi beslemek adıyla pek bağdaşmaz. daha çok kediyle ev arkadaşı olma durumudur. zira kedinin özel alanına girerseniz, izinsiz odasına girdiğiniz ev arkadaşınız gibi kızar size.
ev arkadaşından tek farkı kiraya yardım etmemesidir.
onun dışında oturup derdini anlatsan dinler, anlar. ses de çıkarmaz, yüzüne vurmaz, acı çektirmez, yargılamaz.
kedi beslemek dünyanın en huzurlu işidir. arkadaş sahibi olmanın biraz daha az zahmetlisidir.
özgürlüğüne düşkün tüylü bir ev arkadaşıyla yaşamak demektir.
kadınlarda evde kalmışlığı da simgeleyen durum.**
insanın istemeden de olsa gerceklestirebildiği faaliyettir.eger birinci katta oturuyorsanız ve balkonunuzda yuva olabilecek sekılde karton kutu yada sepet varsa sızınde her an bır kedınız olabılır.
bızım bır tane oldugunu bıle bılmeden uc tane oldugunu farkettık.darısı basınıza...
kedi beslemek kedinin size olan umursamaz davranışlarını kabullenmektir.
siz onun için aç olduğunda karnını doyuran, sevgi ihtiyacı olduğunda bunu giderebileceği, oyun istediğinde partner olarak kullanabileceği bir ev arkadaşından ibaretsinizdir çoğu zaman. o ne zaman isterse o zaman olur.
genelde kötü bir fikirdir, ama kıymetlimizin karakterine de bağlıdır.mesela obez olabilir, sağır olabilir (bkz. aşırı sinir, deli deli bağırmalar) ,dünyayı ben yarattım diyebilir. bu yüzden çok ama çok kritik bi konudur.
kişisel tavsiye: beyaz, mavi gözlü ankara almayın bence en azından. ruh sağlığınız açısından.
Bir hayvanın nasıl da yavaş yavaş sizi ve tüm evi egemenliği altına aldığını yaşayarak görmektir.
Aslında siz bir kediye asla sahip olamazsınız,işin sonunda bakarsınız ki kedi size sahip olmuş.
insanın stresten arınmasının en kolay ve etkili yollarından biridir.
aslı bir kediyle yaşamak olan eylem. egolarınız varsa asla tatmin etmenize mahal vermeyen bu tüylü tipler sonunda evin hakimi olup çıkarlar. yüz vermeyin. *
sadece hayvanları da sevebilme üst yetisine sahip insanların yapabildiği bir şeydir, bir de kedi nankördür zırvasını aşmış olanların.
evde televizyon ve bilgisayar dışında da ilgilenecek birşeyleriniz olduğunun kanıtıdır. evin içinde upuzun ve bembeyaz tüyleriyle dolaşan iran çinçila kedisi hayatınızda dokunabileceğiniz en yumuşak varlıktır. çok meraklıdırlar ve bu meraklarını nesnelere pati atarak geçiştirirler. başarılı olamadıkları herşeyi yalayıp ısırmaya çalışırlar. klavyedeki parmaklarınızı kovalarlar. uyurken size sarılırlar. yüzünüze sürtündüklerinde ağzınızdaki kılları toplamak saatlerinizi alabilir. çok sevimlidirler. iyiki vardırlar.
akvaryumu olan bir evde beslendiğinde gece yarısı akvaryumun kimliği belirsiz kişilerce düşürülmesi gibi, türlü baş ağrıları yaratabilecek fiiliyattır.
kocaman evde, onun derin derin uyudugu odadan en uzaktaki odadayken ve agliyorken, bi anda yaninizda belirir. gelir yaniniza kivrilir, mirildamaya baslar. ona bi bakarsiniz, neden agladiginizi bile unutturur bi an. kendinize geldiginizi farkettigi zaman da, benim burada isim bitti dercesine kacar gider, ve en basta onu biraktiginiz yerde uyumaya devam eder. guzel bir seydir evde kedi beslemek, mutluluk kaynagidir.
sabırın gerçek anlamını gösterir size. ilk başlarda herşey güllük gülistanlıktır. kakasını yapar "ayy canım benim" der hemen temizlersiniz sonra gider kum alırsınız ki kuma yapsın diye. kumuna ilk kakasını yaptığında sevinç çığlıkları atarsınız, onunla beraber çifte telli kasetini takar göbek atarsınız ama bir noktadan sonra insana kafayı yedirir. sabahın köründe gelir kapıda meyow meyow diye bağırır, etrafa tüylerini dökmece oynar. kumunu değiştirirsiniz beğenmez gider başka yere ihtiyacını yapar. * normal kedi gibi miyavlasa belki sabredilir ama golyad gibi konuşmaya başlamıştır artık . ne istediğini bilmez. aslında lüks içinde yaşar. odasını sahibininkinden büyüktür. * kendine ait tuvaleti vardır. * yediği önünde yemediği arkasındadır. * zor iştir vesselam. hepsinden önemlisi tüylerinin ağızınıza burnunuza kaçması durumda envayiçeşit hastalıkla uğraşma riskiniz vardır. dikkat edilmesi gerekir.
beslemesi kolaydır ama zor olan kısmı ilgi görmediği anda kedinizin size hayatı dar edecek olmasıdır.
erkeklerde eşcinselliğe yönelme durumu, kadınlarda evde kalmışlığın göstergesiymiş! Kıçımla gülüyorum.
Biz buna hayvan sevgisi diyoruz, hayvan!
(bkz: kadınların kedi besleyen erkekleri sevmesi)
harika bir dert ortağına ve kesseler konuşmayacak bir sırdaşa sahip olmak demektir. kedi beslemek değildir bu , onunla yaşamaktır. canınız sıkkın olduğu bir günde kapıdan girer girmez bacaklarınıza sürtünmesi bile yüzünü güldürü verir insanın.bazen torun torba sahibi bile yapar insanı kocaman bir aile olursunuz.
genelde evde kedi besleme tabiri yanlış kullanılan bir tabirdir.
genede;sizi evinde kabul etmeyi lütfeden bay veya bayan kedinizin karnını
heran doyurmak,temiz kapta su vermeyi ihmal etmemek,tuvalet temizliğini en geç 2 günde bir yapmak,bunun karşılığında canının istediği anlarda sevmenize izin vermek,bunalıncada çekip gitmek,aklına estiyse sizin yatağınızda rahatça serilmek,
suretiyle dolaşan bu kendini beğenmiş huysuz hayvanlara bakmak eylemine "kedi beslemek" ismi verilmiştir.
***
köpek beslemekten daha kolay olan hede. neticede kedi bu, öyle her yere sıçmaz, gezmek için sabah akşam kapılara tırmanmaz. kedinin kendini intihar etme ihtimali vardır sadece, o da tüm camlar sineklikle kaplanarak çözülebilir.
sokakta harıl harıl aramaktansa evde beslerim elimin altında durur diyen satanistin yapabileceği şeydir.
beslemekten çok bir kızınızın/oğlunuzun olmasıdır. zira bu kedicikler akvaryumdaki balık gibi suyunu değiştirmeyle, günde birkaç kez yem vermeyle bakılmıyor. balığın suyunu değiştirmezseniz ya da yemini vermezseniz köşede ölür gider, ama kedi bütün ihtiyaçlarını çok güzel bi şekilde ifade etmektedir. uzun süre bir kediyle muhatap olmak zorunda kalırsanız değişik tonlamalardaki miyavlamaların ne anlama geldiğini çözeceksinizdir zaten.

kedi beslemeye karar verdiyseniz sabahları işiniz yoksa bile erken kalkmaya alışın. genelde bütün gün uyuduğundan sabahları gayet enerjik oluyor çünkü bu hayvan. sabahın köründe evin içinde miyav miyav dolaşıp masanın üstündekileri devirir.. bi şekilde uykunuzu böler. ayrıca evdeki belli bir koltuktan ya da minderden feragat etmek zorundasınızdır. zira kedicikler uyuyabilecekleri ortamları kendileri seçip, kimseye o bölgeyi yar etmezler. en sevdiği mindere oturun allem eder kallem eder sizi kaldırır.

meşgul olduğunuz ya da kolunuzu kıpırdatmaya bile mecaliniz olmadığı anlarda bile bu pisiciği oyalamanız gerekmektedir. okuduğunuz kitabın üstüne yatar, bilgisayar başındaysanız klavyeye zıplar, bacağınıza tırmanmaya çalışır.. sonuç itibariyle ilginizi çekmeyi başarır.

siyah giysilerinizi evin içinde giymekten vazgeçin. ne kadar hassas olursanız olun, her gün temizlik yapsanız, kedilere özel tüy dökmeyi engelleyici haplar falan da kullansanız yine de tüy döküyor bu hayvanlar. tüylü hayvan sonuçta, napsın.

evin içinde fazla bağırıp çağırmayın. kediler huzuru sever. huzurunu bozarsanız koltukları tırmalar, tüy döker.

o sizin tek aşkınız olsa bile doğası gereği dışarılara çıkacak, kapılara pencerelere damat/gelin adayları toplayacaktır. aldatılmaya hazırlıklı olun.

ayrıca bu kediler asosyal olur, öyle misafir falan çağırıp rahatını kaçırmayın hayvanın.

zaten zamanla öyle benimseyeceksiniz ki zaten bu kediyi, periyodik olarak gerçekleştirdiği dışarı çıkmalarda bile "ah kediciğim" diye telaşlanabileceksiniz. ya da hapşursa, öksürse, yemeklerini düzenli yemese hastalanmamıştır inşallah diye korkacaksınız.
tırmalama huyu yüzünden, evdeki koltuk takımını değiştirmeyi gerektirir.