6

1. 1.
    andam olduğunu öğrendiğim ülkücü yazardır. aynı davaya hizmet etmekten gurur duyduğum kişidir.
    #23751229 :)
  2. 2.
    (bkz: türkçülerin ekmeleddin ihsanoğlu na bakışı/@kayi)

ekmeleddin ihsanoğlu konusunda verdiği bilgiler ile bizi aydınlatmış anda.

kalemi keskin olsun.
    #24180607 :)
  3. 3.
    (bkz: #24030875)

mete han babasını öldürdü diyen yazar. yuh.
    #24283970 :)
  4. 4.
    baba tarafından hemşehrim olan yazar. milliyetçi, bilgili bir arkadaşımız.
    #24284018 :)
  5. 5.
    bildiğin keke yazarıdır.

lan ben asil bir ingilizim kürt demiş şahsıma.
    #24461180 :)
  6. 6.
    sözlüğe adam gibi bir adam gelmiştir. kayıt altına alınsın efendim.
    #24461309 :)
  7. 7.
    beni türk düşmanı ve mezhepçi ilan etmiş yazar. e tabi türkçü değilsen türk düşmanı oluyorsun bu kafalara göre. orta asya'dakilerin moğollarla karıştığını ilk defa benden duydu herhalde. merak etme bizde de mongoloid gen var ama oranı orta asya'dakiler kadar çok değil. orta asya'ya türkler anadolu'ya göçtükten sonra yüzyıllarca moğollar hükmetmiş, adamların moğollaşması normal. bazı moğollar'ın müslüman olmasıyla din farkı da olmayınca doğal olarak moğollarla etkileşim içine girmişler. mesela şeybani hanlığı. moğol değil mi şimdi bu adamlar?

gelelim mezhepçilik kısmına.(#18788695). şimdi ben mezhepçi olsam hz. ali'yi tanrı olarak gören nusayriler hakkında böyle yazmazdım herhalde. zaten benim demek istediğim de işin mezhep olmadığı. azeriler'le biz mezhep savaşı değil, iktidar savaşı yaptık. benim anlamadığım azeri'yle ben savaşırken türk olmasının bana ne faydası var? o mantığa göre abd'nin ingiltere ile savaşmaması gerekiyor. abd'nin almanya ile de savaşmaması gerekiyor. abd'nin nüfusunun çoğu alman asıllı. ingilizler de cermen milleti. hatta onlarda mezhepler de aynı. alayı protestan. neyse gelelim azeriler'e yine. osmanlı niğbolu savaşı'ndayken durumdan faydalanıp ankara'yı işgal eden beylik hangisi? kpss 2014 sorusu. cevap karamanoğlu beyliği. bakıyoruz karamanoğlu beyliği de avşar ve azeriler'in bir kısmıyla aynı soydan. hani kardeşlik. kusura bakma kardeşim ben bir kastamonulu olarak osmanlı tarafını seçiyorum. daha önce de yazdığım gibi umarım azeriler'le tanışırsın ve kendi gözlerinle görürsün. bir tanesi benim yanımda bir kürt'le suriye'de kürt devleti muhabbeti bile yaptı. türkiye'dekiler bariz şekilde iran propagandası yapıyor zaten. ben bu adamlara karşı mesafeliyim.
    #24600834 :)
  8. 8.
    #24754018 bir kafkas melezi olarak kendisine laflar hazırladığım tırt yazar. muhtemelen kendisi mahallede top koştururken ben ihsanoğlu'nu gayet tanıyordum şimdi çıkıp bana türk olmayan pkklıdır tatavası yapmasın.
    #24755178 :)
  9. 9.
    benim azeri veya onların bazılarının mensup olduğu avşarlar'a düşman olduğum yok. benim anlatmak istediğim bazı türkçüler araplar bize ihanet etti derken azeriler'le de savaştık. avşarlar da ihanet etti demektir. bunun milletle veya mezheple alakası yok. bugün kürtler nasıl 'devlet bize bakmıyor' diyerek dağa çıktıysa avşarlar da zamanında 'devlet bize yayla vermiyor' diye ayaklandı. kırım savaşı'nda 14 bin asker gönderen araplar'a hain diyecekseniz avşarlar'a da ses çıkaracaksınız. olmayacak bir şey varsa o da türkçülük gibi bir fikirdir. daha geçen gün avşar olduğunu iddia eden bir sivaslı bana özel mesajla etnik kalıntı dedi. adam kendi boyu dışındakileri türk olarak görmüyor. halbuki sivas'ta çok sayıda zaza ve eretna'dan kalma moğol var. bazıları balkan Türkleri'ni türk olarak görmüyor. onu bırak karadeniz'i komple laz zannediyor. ayrıca burada osmanlı'yı kötüleyip azeriler'i översen ve bunu yapanların çoğu da avşar'sa bana laf söylemeye hakkın yok.
    #24892784 :)
  10. 10.
    Türk sevdalısı, ülkesinin insanına aşık etnik ayrımcılığı sevmyen milliyetçi bir insan.

iki türkçü olarak çok defa birbirimizi kırmışızdır. Fakat samimi bir insandir. Zamanını ayırır doğru inandığını bıkmadan anlatır. Bugün hala bazı konularda tam aynı yerde olmasakta sayiyor ve seviyorum kendilerini.

Kafkasya ve balkanlardan göçen (türk).göçmenlerin özellikle birbirlerini daha iyi tanimalari bilmeleri gerektigine inaniyorum. Çünkü bazı benzer acılar zorluklar yaşamış iki ayri cografyada iki zulmün anadoluya sürüklediği türk canlariyiz bizler.
    #25085755 :)
  11. 11.
    Turancı bir yazar andamız. Give this man a kut.
    #25093582 :)
  12. 12.
    kastamonulu olduğumu unutmuş yazar. kayı'nın ilk yerleştiği yer kastamonu'dur. fatih sultan mehmet'in annesi kastamonulu'dur. boyculuk, milliyetçilik, ırkçılık bunlar sizin yapacağınız şeyler. ben sadece bana düşman olana düşman olurum. ayrıca osmanlı'da milliyetçilik olmadığını bilmeyen yazar. osmanlı sizin gibi milliyetçiler'e kalmadı. siz gidin şah ismail'i, moğol timur'u sahiplenin.

(bkz: istanbul milli futbol takımı)
    (bkz: istanbul futbol federasyonu)

ayrıca osmanlı şehri bursa'ya ve takımı bursaspor'a küfür edip gayrimüslimler'in kurduğu futbol takımlarını tutanlar bir zahmet türkçülük yapmasın. tribünde taşnakçılık, dışarıda türkçülük yapmayın.
    #25146016 :)
  13. 13.
    timur'a türk diyen ve osmanlı'ya küfür eden safeviler'e hayran yazar. gelmiş bir de islamcılar osmanlı'ya yeni sahip çıkıyor diyor. islamcılar'ın sesi mi çıkıyordu eskiden? istiklal mahkemeleri, inönü zamanı insanlar katledildi. kaldı ki osmanlı'yı yıkan da mason milliyetçiler'dir. böyleyken kendini osmanlıcı zannetmesi biraz saçma. osmanlı milliyetçi olsa o kadar milleti birlikte yönetemezdi.

edit:ikide bir nick altıma neden bir şeyler yazmak istiyor anlamış değilim. kazaklar'la da sorunum yok ayrıca. sadece türkleşmiş moğol oldukları halde türk gibi lanse edilmeleri saçma geliyor. aynı tatarlar gibi.
    #25147827 :)
  14. 14.
    yazık la kimin çocuğuysa yazarı eziği.
    #25171919 :)
  15. 15.
    birkaç konuda epey bilgi alışverişi yaptığım türk milliyetçisi yazar dostum.

böyle bilgili, kültürlü, donanımlı adamlarla sohbet etmek ufuk açar.
    #25254917 :)
  16. 16.
    Çok değil daha 15 gün öncesine kadar 49 diplomatını kaçıran ve şimdi ise Şah türbesini kuşatan bir terör örgütünü pkk ile savaşıyor diye dddesteklyen sığ görüşlü bir yazar.

Neden sığ?

Çünkü bu şahsın kürt e olan nefreti türk e olan aşkından fazladır. Bu şahıs bir kuş kadar düşünememektedir.
    #25297637 :)
  17. 17.
    atarlı ve bir başka cahil ülkücü.
    #25301057 :)
  18. 18.
    (bkz: kobane/#25336185)
    pkk'ya karşı neden ışid'i desteklediğimizi gayet güzel açıklamıştır.
    evet, ışid orospu çocuğudur, ama pkk'da orospu çocuğudur. kimse bizden 30 senedir ülkemizde kan döken ve pek çok vatandaşımızın katili olan pkk'yı desteklememizi ve yardım etmemizi beklemesin.
    #25336288 :)
  19. 19.
    Gerçekten bilgili bir yazar. Gündeme ve ortadoğu coğrafyasına da gayet hakim.
    Hayırlı yazmalar diliyoruz.
    #25405360 :)
  20. 20.
    Kalitesiz yazar.
    #25449651 :)
  21. 21.
    yandan yemiş kolostomi torbalı bok böceği.
    #25597966 :)
  22. 22.
    dünya görüşlerimiz bir miktar farklı olmasına rağmen çoğu entarisini büyük bir dikkatle okuduğum yazar.. örneğin kobane hakkında yaptığı "gazetecilik" hürriyet ve sözcü gazetelerinden daha yüksek standatlardaydı. son zamanlarda kobane'deki gelişmeleri sadece onun entarilerinden takip ettim.

nickaltına üşüşüp havlayan kekoculara arldırmayın siz. hem bilgilidir, hem de kendisini süratle geliştirmektedir. hadiselere tarafsız gözle bakma, ideolojilerin altında ezilmeme gibi meziyetleri vardır. çok genç olduğunu tahmin ediyorum. küsmemesini ve yürüdüğü yolda devam etmesini diliyorum..
    #25598037 :)
  23. 23.
    kaliteli bir yazar. ilgiyle izlemekteyim. arbutus unedo' nun da belirttiği gibi ışid haberleri konusunda pek çok haber kanalından, sitesinden bir adım önde. tv izleyeceğinize kayi'yi okuyun daha sağlıklı haberler alırsınız. "haber yapılırken alternatif kaynaklar ve sosyal medyanın rolü " konusunu türkiye gündemine sokmuştur. iyi yoldasın kardeşim, böyle devam et. haa bir de balıkesir sporludur kendisi.
    #25615793 :)
  24. 24.
    biri de çıkıp demiyor ki ''lan bu beyblade' deki kayi mi?''.
    #25615885 :)
  25. 25.
    adamdır, ideolojisinin önemi yok.

ayrıca beyblade'deki kayi değil kai'dir. beyblade arayanlar yamacıma gelecek. *
    #25615921 :)