bugün

son eserlerinden bin parçayım hasretinle isimli şarkısı, klasik kabul edilen şarkılarıyla rahatlıkla boy ölçüşebilir olan sanatçı.
Kayahan' ın son albümünde yer alan parçaları ;
Nasıl ayrılacağız seninle ***
Yelesi karlı dağlar
Olur mu
Anne
Efendim
Olsaydım
Hayal adası
Bütün gece
Nasıl ayrılacağız (slow version)
geçmişin güzel şarkılarının sahibi, fakat son yılların samimiyetsiz, sadece para için albüm yapan insanı. öyle ki, hiç sevmediği kavgalar yaşadığı hülya avşar'ın programına bile albümünü tanıtmak için çıkmıştı. son derece sevimsiz bir adamdır. şarkılarını yorumuyla gerçekten unutulmaz yapan nilüfer'le bile kavgalı olmayı başararak geçimsizliğini ve huysuzluğunu da göstermiştir.
aşk şarkılarının bir numaralı ustası. magazine bulaşmasa sanırım sezen aksu ile boy ölçüşebilecek yegane sanatçıydı. bir duble viski içmeden konser vermez, besteleri türkiye nin en pahalı besteleridir. ancak nilüfer den başka bu besteleri güzel yorumlayan henüz çıkmamıştır.
920 senedir aslanın midesinden tutun da eşşeğin şeyine kadar her türlü hayvan organından aşk şarkısı yaratmayı başarmış, gitarı vurmalı çalgı olarak kullanan insan evladı..
bir cuma günü katıldığı beyaz show'da ferhat göçer ile ilgili konuşurlarken, ferhat göçer'in evli olduğunu söylemelerine rağmen müteakip pazartesi seda sayan'a konuk olduğunda; seda sayan'ın ferhat'ın evli olduğunu söylemesi üzerine çok şaşıran ve ''ben evli olduğunu bilmiyordum. madem evli o zaman karısına hürmeten sözlerimi geri alıyorum'' diyen şarkıcı.
ayrıca nilüfer ile alacak-verecek meselesi yüzünden davalık olmuş. yazık.
1990 yılı eurovision şarkı yarışması temsilcimiz.
her bir şarkısı ayrı bir işkencedir. bu adamın adını duymak, fotoğrafını görmek bile insanın canını sıkmaya yeterli.
kayahan..
yeter..
gene ne için mızmızlanacak.
mızmızlanma zırıltılarını aşk şarkısı diye pazarlayan, niye, neden müzik piyasasında 30 yıldır varolduğu hala anlaşılamamş. hala müzik adına ne kattığı bilinmez. ne tür müzik yaptığı çözülememiş zavallı bir adamdır.
power xl de şarkıları en çok çalan yerli sanatçıdır.
bence nilüfer'i nilüfer yapan sanatçıdır.
türk pop müziğinin en üretken şarkıcılarından. milliyetçi yönünü ayrı bir takdir ederim.
burnu 850 kilometre ileriden giden sanatcı arkadasımız. çok kibirli olması dolayısıyla itici olmuştur. böyle aptal aptal her boka yorum yapması da çekilmez olmuştur. nitekim her duruma ceza/başarı çizelgesini düzenliyen halk bu sanatcı arkadasa da ayarın en büyüğünü vermiştir. sokaktaki 10 müzik dinleyen vatandaşa soralım 9'u son albümünden bir tane şarkı söyliyemez, bilmez. hatta albümün adını bile bilmez.

sonuç olarak albümü satmayan sanatcıdır. nıtekım albumunun satmaması kötü oldugu anlamına gelmemekte. iyidir, hatta o kadar çok iyidir ki yine kibirine yenilip kimseden şarkı filan almaz. hep kendi yazar. ne de olsa yazar ya o, o yüzden.

nerde eski şarkıları diye aranacak sanatçıdır ayrıca.
balikesir gomec'te bir yazligi vardir bu abimizin. oralardan gecerken tesadufen denk geldiydi. sanatindan ise zerre kadar hazetmem. zaten devri de kapanmistir kendisinin. eger bugun piyasaya cikmis biri olsaydi tutunamazdi unutulur giderdi.
Bu kaçıncı çalınışı kapımın
Bu kaçıncı sen değilsin başkası
Peşimde mazinin ayak sesleri
Nelerden vazgeçiyoruz bir düşünsene
Kırık kalpler üstüne kuruyoruz birşeyleri
Bu kalleşlik belki bana yakışmıyor ama
Sarı saçlarından sen suçlusun

dizelerinin sahibi.
en güzel çoçuğu beste acar olan şarkıcı ve söz yazarı.
nilüfer ile kapışmasından sonra kendisinden soğuduğum insan, şarkıları sözleri hoştur özellikle eski şarkıları son çıkardığı iki albümden hayır gelmemektedir.
algılama sorunu çeken şahsiyet.

http://yenisafak.com.tr/p...2008&c=2&i=106533
eski şarkıları özlenen, buram buram melankoli kokan şarkılar yazan, başarılı besteci.

(bkz: sensiz olmaz ki)
(bkz: anla halimden)
(bkz: geceler)
(bkz: alınma aglıyorsam)
(bkz: sarı saçlarından sen suçlusun)
diskografisi aşağıdaki gibi olan şarkıcı:

45likler

istanbul hatırası / neden olmasın ? (1976)
ateş / bekle gülüm (1977)
canım sıkılıyor canım / e bebeğim (1979)

uzunçalarlar

canım sıkılıyor canım (1981)

albümler

merhaba çocuklar (1987)
benim şarkılarım (1988)
siyah ışıklar - benm şarkılarım 2 (1989)
yemin ettim (1991)
odalarda ışıksızım (1992)
son şarkılarım (1993)
benim penceremden (1995)
canımın yaprakları (1996)
emrin olur (1998)
beni azad et (1999)
gönül sayfam (2000)
ne oldu can ? (2002)
kelebeğin şansı (2004)
gönlümde darbe (2005)
biriciğime (2007)
anlamsızca nilüfer'e zorluklar çıkartan bestekar.
tarafımdan hep; 80 li yıllar da yaptığı bir çocuk programı ile hatırlanan şarkıcı.
benden başka kimsenin hışır hışır aliminyum giysiler içerisinde, uzay büyük ustası formatını hatırlamamasından dolayı da
sanrılar içinde bir çocukluk geçirdiğimi düşünmeme vesile olmuş kişi kendisi.
atın beni denizlere...
ayrıca
(bkz: gönül köşkü)
"son şarkılarım" albümünün son şarkıları olduğu, o kadarıyla hatırlanması ve taktir toplaması gereken bestekardır.
nilüfer sayesinde ünlü olan, para kazanmak amacıyla son albümlerindeki şarkıları aşk meşk yarışmalarında ya da kadın programlarında sevgililere adayan, yıllarca elinde tuttuğu gitarda elini şarkı boyunca oynatmadan aynı telin üstünde tutmayı başaran,yolu sevgiden geçtiği halde kimsenin aynı yolu paylaşmak istemediği bir emekçi. kızımı kameralar önünde büyütmeyeceğim, deyip ailesini her programa sürükleyen; son şarkılarım, müziği bırakıyorum, dedikten sonra o albümün üstüne beşten fazla albüm yapan, kompleks midir nedir bilinmez; ama gittiği programlarda arkasına insanın gözüne sokar gibi ''büyük usta'' yazdırtan ve nilüfer'e yaptıklarından dolayı 'vefasız sanatçı' olarak müzik tarihimize geçen bu amcamızın albüm satışlarında eskiye nazaran düşüş gözlenmektedir. bestelerini, boğazında bir şey varmış da yutamıyormuş gibi şarkı söyleyen bu amcamızdan dinlemek yerine, nilüfer'in muhteşem yorumundan dinlemek bir başka lezzetlidir.
bugünlerde kendini bulan kayahan, artık şöyle diyormuş:
'Yolu sevgiden geçen herkesi bir gün bir yerde sömürebilirim.'
Medyada çıkan haberlerden dolayı fazla maddiyatçı olduğu düşünülen, aksini ispatlamak için kılını kıpırdatmayan besteci, söz yazarı, şarkıcı.
bir arkadaş toplantısında şöyle bir diyalog geçmişti hakkında;
a-gencecik güzel kızın ne işi var bu yaşlı adamla bee.
n-öyle demesene canım, nasıl şarkılar yazıyo o adam, çok da romantik.
a-yemişim romantizmini,sübyancı!
n-hönkk..
sol frame'de görünce, ve entry'de de ölmüştür ifadesini görünce bir anda "aman" dediğim büyük sanatçı. allah uzun ömürler versin.
güncel Önemli Başlıklar