bugün

yolu sevgiden geçen insan *
"yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerlerde buluşuruz" şeklinde bir öğretiye sahip olup, bu söze bayılıp, klibimin sonuna da yazayım tam olsun diyen şarkıcı, besteci, söz yazarı.
adını duyduumda aklıma hep;
'hep karanlık, hep karanlık
yeter artık yeter..!'
dizelerinin geldiği şarkıcı, besteci, söz yazarı..*
duygu sömürgeni, kulak kemirgeni
(bkz: gönül)
nilüfer'e anlayamadığımız gereksiz kin besleyen şarkıcımız.*
(bkz: seni seviyorum).
olabildiğince paragöz,şarkılarını kendi söylediği müddetçe tahammül edemediğim,nilüferin eski kankisi.hülya avşara "hülyam" isimli bir parça yapmıştı.kadın da haklı olarak ben kendime bu parçayı nasıl okurum demişti,yine parayla dolaylı olarak araları açılmıştı..
şarkılarını nilüfer ve ebru gündeş söylesin dedirten söz yazarı ve besteci..
yaptıgı bestelerin dinlenilmesi sart olan sarkıcı.
yaptığı bestelerden sadece biri dinlendiği ve enstürmanla çalındığı takdirde orkestrasında rahatlıkla yer alabileceğiniz susam sokağı'nda çalarken çok sevdiğim şarkıcı ağabey. güzel söz yazıyor;ama hep aynı müzik,bıkkınlıkların insanı olmuş kendisi.
askılı pantolunlu adam.yolu sevgiden geciyor.*
kar taneleri sarkısını inanılmaz basarılı buldugum, hırslı sahsiyet..
(bkz: sensiz olmaz ki)
kızı yaşındaki bir bayanla evlenip ''biz aşığız''tantanalarıyla ortada dolaşan şarkıcımız
işkence amaçlı yazdığı şarkılarıyla insanımızın on yıllardır ruhunu zehirlemiş ağlak yorumcu.
fanatik galatasaraylı besteci ve şarkıcımız.konserlerden önce whisky içmeye özen gösterir.
ehliyetinin olmamasına bağlı olarak bahçesinde, çim biçme modundaki küçük bahçe arabasına binen, önemli besteleri bulunan sanatçımızdır.
kişiliğinden hazzetmesem de popüler müziğimize 80'lerde nilüfer aracılığıyla, 90'lardaysa yine hem nilüfer hem de bizzat kendisi oldukça fazla şarkı kazandırmış isim ve fakat son dönemde unuttuğu tek şey nilüfer'in ondan önce de sonra da var olduğu gerçeği. onunla tanışmamız da zaten nilüfer aracılığıyla oldu, insanda biraz vefa olur dedirten sanatçı.
yeter ulen yine mi aşk şarkısı dedirten tombul amcacık.
her ne kadar birçoık kişi tarafından sevilmeyip de kendisini tekrar ettiğini söylense de, birçok damardan tuzlama ve de güzel şarkıya imza atmış, izmirli şahsiyet. aynı zamanda 1990 senesinde de, demet ile eurovision macerası da olmuş, ama şarkısının mayası tutmamıştır. ayrıca, amcanın acayip, acayip klipler çekip de, her türlü kazak bilimum, tişört ya da gömlek üzerine askı asma gibi bir özelliği, kendine has davranışı da yok değildir...
kızı yaşındaki vokalistiyle evlenip ondanda bir çocuk dünyaya getirmeyi başaran douglas sülalesinin türkiye şubesi.
80'li yılların başında nilüfer'e verdiği şarkılarla adını duyurur. sonrasındaysa kendisi de albüm çıkartmaya başlar. pek bir küçük dağları ben yarattım havasında olmasına karşın gerek nilüfer'e verdiği şarkılarıyla gerek kendi seslendirdiği şarkılarla popüler müziğimizde derin izler bırakmış bir isim.

şimdiye değin yayınladığı albümleri;

Kelebeğin Şansı (2004)
Ne Oldu Can (2002)
Gönül Sayfam (2000)
Beni Azad Et (1999)
Emrin Olur (1997)
Canımın Yaprakları (1996)
Benim Penceremden (1995)
Son Şarkılarım (1993)
Odalarda Işıksızım (1992)
Yemin Ettim (1991)
Siyah Işıklar (1989)
Benim Şarkılarım (1988)
hep aynı şarkıyı söylüyormuş hissi uyandıran insan...
susam sokağı'nın kayahan abisiyken sevdim o'nu minikkuş'lu sabahlarımda, bu yüzden önemli ve gülümsetici bir insandır kayahan nostaljik açıdan.
"Kadında 3 G' ye bakarım: Göz, Göt, Göbek." lafıyla gözlerden şarpadanak düşmüş besteci. *