1. 1.
  internetten iş veya elaman bulmayı ve bundan yüksek miktarda para kazanmayı amaç edinmiş web sitesi. 6 ay boyunca her gün sabah akşam ilanlara başvuran kalifiye birisinin, bırakın görüşmeyi, bir kez bile olumlu cevap alamadığı web sitesidir. sürekli "üzgünüz, size olumlu cevap veremiyoruz" ve benzeri türevleri şeklinde otomatik mesaj göndermesi ile ünlüdür. artık ilan çöplüğüne dönmüş durumdadır. herbalife'çıların "amerikan şirketine 15 acil kişi" şeklindeki ilanları ile dolmuştur.*

  buna alternatif olarak eleman ilanı veren bir yerel gazete alındığında 2inci denemede iş görüşmesine gitmesi. 3üncü veya 4üncü denemede iş bulması olağan bir durumdur.
  23 -2 ... zall
 2. 2.
  üyeliğinin kabul edilmesi için bile en az 20 aşamalık bölümün doldurulması gereken , tüm türkiyeden milyonlarca insanın başvurupta sadece 2 kişi alacak firmaların ilanlarının bulunduğu bir hayal yıkma merkezidir.
  5 ... antika
 3. 3.
  Sitedeki ilanların %90'lık kısmının gerçek olduğu ve başvuru durumunda kesinlikle size geri dönülen internet sitesidir.Gerçek olmayan %10 ilansa,şirketin reklamının yapılması için bilerek ordadır ve siteyi gerçekten takip eden bir kullanıcı bu ilanları zaten bilir.
  3 -2 ... pucca
 4. 4.
  "ascı" ılanlarını "ahcı" seklınde veren, buna gerekce olarak da " bu ılanları bız yazmıyoruz, fırmaların ılanlarını aynen yayınlıyoruz." seklınde bır yanıt veren sıtemsı.
  3 ... painkiller
 5. 5.
  türkiye gibi cemaatten isen veya tanidiğin var ise adam gibi is bulabilirsin yoksa amelelik yaparsın kuralının tamamen hakim olduğu kapitalizmin bile mantıklı olarak uygulanmadiği bir ülkede, sadece reklam yazılarında işimi kariyernetten buldum diyenlere rastlayabildiğim, şirketlerin kariyer nete ilan verip başvurularını ordan aldıkları için cemaatten veya tanidik vasıtasi ile mulakata aldıkları elemanlara ha bir de kariyer netten bize başvuru yap dedikleri garip , anlaşılmaz * gereksiz lüzümsüz, 4 yıldır CV min aktif olduğu ve rutin güncellendiği halde herhangi bir başvurum için kimsenin beni aramadiği insan kaynakları *internet zırvası
  6 ... necromancer
 6. 6.
  artık delirmis bir sitedir. ya buraya ilan vermek kolaylastı ya da cok fazla sacma sapan firmalar turedi.

  oyle ki; ne zaman acsam baksam hep ilanlar su sekilde, amerikan firması icin ayda 1000 usd maas + prim + aracla acil eleman, saglıklı beslenme alanında kurumsal bir firmada evinizden kariyer fırsatı, ayda 750 ytl maasla saglık sektorunde calısmak istermisiniz?

  kanımca kalite cok dusmustur bu kesin.
  4 ... kabaktadi
 7. 7.
  profesyonellerin buluştuğu söylenen bu insan kaynakları sitesi vasıtasıyla görüşmeye gittiğim firmaların hiç birinin başvurumun olumlu veya olumsuz olduğuna dair bir geri dönüş yapmamasıyla bu nasıl profesyonellik diye derin derin düşünmeme sebep olmuş site.
  2 ... dancerinthedark
 8. 8.
  bir rekor kırarak kasım 2005'te yapılan bir iş başvurusuna bugün cevap veren site.
  4 ... ad lucem
 9. 9.
  görüntülü özgeçmiş uygulamasıyla vay be dedirten sitedir.
  1 ... leyla
 10. 10.
  mal otesi ılanlar yayınlayan sacma web sıtesıdır. turkce ye hakım eleman arayan ısverenler, ımla ve yazım hatası ıceren ılanlar vermektedır. aşçı yerine ahçı yazan, sekreter yerine sekreyer yazan her cesit denyo mevcuttur. okudukca gulunur, gulundukce her gun takıp edılır. bırılerının eglence amaclı kurdugu bır sıte oldugundan cıddı suphelerım mevcuttur.

  bır de goruntulu cv ozellıgı eklenmıs, kıvırcık bır abla, "perkande" uzerıne karıyer yapmak ıstıyormus. o da yaran vıdeolara gırecek kadar basarılı bır komedıdır.

  (bkz: malca yazılmıs karıyer net ılanları)
  4 ... painkiller