1. 1.
  insanların iş bulma, çok para kazanma, kariyer yapma gibi umutlarını sömüren amerikan merkezli dandik şirket ve titan saadet zinciri benzeri oluşumdur. Network marketing adını verdikleri sistemle astronot içeceği olarak tanıttıkları bir tozu yüksek fiyatlara dosta akrabaya satmalarını bekleyen oluşumdur. Üniversiteyi bitirip henüz iş bulamamış gençler için ideal iş olarak görüldüğü için arkadaşlıkları ve onuru kaybetme pahasına yapılır ama beş kuruş kazanılmaz.
  18 -3 ... zall
 2. 2.
  para tuzağı
  2 ... waldorf
 3. 3.
  acayip iş tanıtım toplantılarına sahip olan acayip bir kuruluştur. koca koca kadınlar, adamlar kürsüye tek tek çıkıp -herbalife x ürünü sayesinde tam 15 kilo verdim heyyyy... diye bağırırlar, şakşakçılar da herkese alkışlatır... bir tanesi çıkar -ev hanımıyım herbalife sayesinde ayda 2 milyar kazanıyorum ardından şak şak şak... çok acayipler çok...
  (bkz: kilonu kontrol et)
  3 ... intensivecare
 4. 4.
  (bkz: pulanna)
  ... eşşağan ala gazuğu
 5. 5.
  ev arakadaşımın gaza gelip girmesi ile ilk kez duyduğum kapitalizmin ultra ultra versiyonu , adamlar öyle bi sistem geliştirmişler ki amerikada kurulan bi sistemin amerikadaki abilerinin hiç enerji harcamadan dünyanın en ücra noktalarında bile reklam yapmasını sağlamış hede , ki adım başı "kilonu kontrol et" , "amerikan menşeyli firmada iş" v.s gibi gudik ilanları görebilmekteyiz , hatta bizzat arkadaşımdan şahit olduğum üzere bu firmanın satıcıları memleketin ağaçlarının % 50 sine bu ilanıları acımasızca zımbalamışlardır. Bu olaya ilk girip pazarlama başarısı yakalayanlar paraya para dememiş zengin olmuşlardır.
  2 ... emperor
 6. 6.
  daha önceleri inanmadığım, fakat meyveleri yakınımda toplanınca takdir ettiğim zincirdir. ürünleri kilo kontrolünü sağlar. * çok çalışılınırsa aylık kazancın 30000ytl olabildiği; bebekte iki katlı, kirası 3,5 milyar olan yalıda oturulabildiği ve süper bir jeeple türkiyenin dört bir tarafının * gezilebildiğini gördüğüm oluşumdur. Birçok ünlü kullanır. (bkz: seda sayan) Hatta distrübütörlüğünü yapan pek çok da ünlü vardır. (bkz: açelya akkoyun). ödüllü kalp ilacı da mevcuttur.
  2 -3 ... cococabana
 7. 7.
  bir insan alın teri olmadan para kazanmayı içine sindirebiliyorsa, rahatlıkla herbalife ürünlerini pazarlayabilir. belirli bir noktaya geldikten sonra, hiçbir şey yapmadan bankaya gidip hesaba yatan milyarları afiyetle yiyebilmek biraz mide ister.

  [kilo sorunu(?) olan hanım ablalarımızın yakalarında gördüğümüz "kilonu kontrol et, yolunu benden öğren" rozeti ve herbalife'ın sapına kadar amerikan menşeli bir firma olması mesele kapsamında fakat ayrı birer entry konusudurlar. saygılarımla.]

  ve tabi ki:
  (bkz: amway)
  1 -1 ... nuh tufan
 8. 8.
  ankara'daki tanıtımlarına katılmış biri olarak diyebilirim ki sahtekar bu insanlar. büyük bir otelin konferans salonuna doluşan bir yığın insan, çıkıp eskiden ne iş yaptığını; şimdi nasıl da çok para kazandığını, nasıl zayıflayıp, bir anda sivilcelerinden nasıl kurtulduğunu falan anlatıyor. mesela "eskiden dolmuş şoförüydüm ve işte bu fotoğraftaki kadardım" -bu arada arkadan bir fotoğraf yansıtılır ama öyle çok çok kilo farkı falan yok ama öyle algılanmaya müsait bir fotoğraf- ardından ön taraflara oturmuş olan diğer sahtekarlar bunu alkışlıyorlar. derken eğitim vereceğiz diyerek başka bi salona alıyorlar ama bunun bir bedeli var. 2003 yılında 7 milyondu bu bedel. bir kere bir salon dolusu insandan yedişer milyon toplanmış oluyor bu bir. sonra eğitime girenlere yine abuk sabuk bir sürü şey anlatılıyor ve işin nasıl yapılacağı kısmına geçiliyor. önce bizlerin bir paket alması gerekiyor. ilk etapta biz zayıflayacağız ya da kilo alacağız ya da cildimiz bebek gibi olacak ki, insanları ikna edebilelim! bu paketin bedeli 70 milyon 2003 yılında. salonda bunu almaya hazır insanlar mevcut, onlardan toplanan yetmişer milyonları da hesaba katalım, bu da iki.
  ürünleri işe yarar, yaramaz bilemem ama masum olmadığı ortada. herbalife, titan saadet zincirinden farksız bir oluşum ve sahtekarlık örneği.
  4 -1 ... ruyagordum
 9. 9.
  zayıflama gibi sağlık ürünleri satan, titanvari şirket. bir ürün alınarak şirkete katılınıyor, daha sonra bu ürünleri başkalarına satıyorsunuz ve satılanlardan komisyon alıyorsunuz. titandan farkı olayın içinde salt para değil ürün de olması, böylece olay meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır. green park ve grant hill otellerinde toplantıları yapılmaktadır. toplantıda bir kadın çıkar, ürünü kullandım şöyle kilo verdim böyle kilo verdim der ve bütün herkes alkışlar. ardından genç bir kız çıkar ben ayda 4 milyar kazandım kıl yaptım yün yaptım der yine herkes alkışlar. üyelerini sokaklarda "kilonu kontrol et" diye yazılı rozetlerle görebilirsiniz. meydanlarda dağıtılan "ayda 3 milyar kazanmak ister misin" "az çalışarak çok kazanmak ister misin" el ilanları da genellikle bu firmanındır. kolay yoldan para kazanma derdine düşmüş halkımın zaafıdır.
  1 ... berk
 10. 10.
  Titanvari kuruluş ve işletim sistemi bir kenara bırakılırsa ürünlerinin gerçekten kaliteli ve sağlıklı olduğu kanıtlanmış iç ve dış beslenme ürün zinciri. Kilo verme amaçlı başlayanlar için shapeworks denen soya proteinli milk shake karışımı ve konsantre çayı önerilir. Shake günde iki öğün yerine süt, yoğurt ya da meyve sularıyla karıştırılarak kullanılır. Böylelikle düşük kalorili bir diyete başlanmış olur (bir bardak shake, sütle karıştırıldığında yaklaşık 250 kalori). Çayı ise bölgesel yağ yakımı ve enerji verme açısından birebirdir. Sonuçlar aile çevresinde birebir görülmüş, kullanım sonucu ortaya çıkan sağlık değerleriyle doktorları hayrete düşürmüştür. Ayrıca ürünleri yaratıcıları arasında nobel tıp ödüllü bir doktorları da mevcut.
  1 ... mortisha