1. 1.
  tabiattaki en zehirli örümcektir. boyutu çok küçük olmasına rağmen, zehiri insanın vücudunun belirli bölgelerini asit dökülmüşcesine hayatı boyunca eriten, tanımlanamayacak acılar çekmesine neden olan, karadul ismini de erkeğini öldürmesinden almış olan siyah örümcektir.
  8 ... devedikeni
 2. 2.
  bu örümcek türü, çiftleştikten sonra erkeğini yer. bir zevk uğruna ölümü göze alan kahraman hemcinslerimiz önünde saygıyla eğiliyoruz efem.
  (bkz: atın ölümü arpadan olsun) *
  39 -2 ... balsikeste baysungur
 3. 3.
  emin olmamakla birlikte, bir insanı öldürebilecek kuvvette zehre sahip tek örümcek türü diye bildiğim hayvan. dişisi, bir erkekten ortalama olarak 10-15 kat daha büyüktür. çiftleşme sonrası erkek, yeterince hızlı davranmayıp olay mahallini bir an önce terketmezse ilişki sırasında acıkan dişiye yem olabilir. erkek cinsinin milyonlarca yıldır ölümü hiçe sayarak hedefinden sapmaması, üreme içgüdüsünün ne kadar baskın olduğuna kanıt gösterilebilir. * * *
  12 ... volkanar
 4. 4.
  (bkz: black widow)
  1 ... zibende
 5. 5.
  iri, esmer, zehirli bir örümcek. *
  3 ... cavit
 6. 6.
  bir çeşit tarantula 'dır..
  kendisine karadul denmesinin sebebi, dişilerinin çiftleştikten sonra erkeğini öldürüp yemesidir..
  4 ... arpacik
 7. 7.
  Genellikle karanlık yerlerde, tavan aralarında yaşar. Sekiz gözü vardır. Karın bölgesinde tepeleri birleşik iki üçgene benzeyen kum saati gibi bir işaret bulunur. Ortalama 10-12 mm büyüklüktedir. Avrupa'nın güney bölgesinde sık rastlanır. Ağ tuzakları kurarak avlanır. Çaprazvari tellerle ördüğü ağın ortasında kısa bir tünel bulunur. Burada böceklere pusu kurar. Dişi, eşleşmeden sonra çoğu zaman erkeğini yediğinden dolayı karadul olarak da bilinir. Dişisi, kuvvetli bir zehire sahip olmakla beraber, sokmasından kaynaklanan rahatsızlık abartılmaktadır. Zehri, bir insanı öldürebilecek kadar tehlikeli değildir.ayrıca karadul örümceğinin erkeği çiftleşme sonunda ölür, ve karadul dişisi için sadece bir ölü böcek olduğu için yenir.yani dişi örümceği erkeği öldürmez, erkek örümcek çiftleşmeden sonra ölür.
  4 ... greyder ben demem
 8. 8.
  bütün dişi örümcekler çiftleşme sonrasında erkeği yer.

  şöyle ki;

  çiftleşme sonrasında döllenen yumurtalar embriyo olup, şiddetle proteine ihtiyaç duyarlar.
  anne örümcek de bu ihtiyacı ivedilikle karşılamak durumundadır. bu durumda en yakındaki proteini yemesi gayet mantıklıdır.

  örümcek aleminde bu zulümden götü kurtarmayı başarabilen tek örümcek türü sahra örümceğidir.

  çiftleşme sonrası başlayan kovalamacada daha iri ve hantal olan dişiyi uzun süre peşinden koşturup, yorduktan sonra arkaya geçip 2 puan daha alır. bu hareketiyle erkek örümceklerin gururu olma özelliği kazanır.
  21 ... sanitarium
 9. 9.
  yeni afrodizyak arayan insan oğlunun tek umudu.
  yapılan araştırmalarda karadul örümceğinin soktugu insanlarda ki ereksiyon normal insana oranla iki katmış. bundan yola çıkan araştırmacılar karadul örümceğindeki zehirden yaptıkları yeni ilaçlar viyagrayı ona katlayacak derecede yuksekmiş.
  ... normalinsan
 10. 10.
  çiftleştikten sonra erkeğini öldürmesi nedeniyle karadul ismini almıştır,ve bu nedenledir ki kalbimdeki yeri ayrıdır.
  ... ganarchy