bugün

tabiattaki en zehirli örümcektir. boyutu çok küçük olmasına rağmen, zehiri insanın vücudunun belirli bölgelerini asit dökülmüşcesine hayatı boyunca eriten, tanımlanamayacak acılar çekmesine neden olan, karadul ismini de erkeğini öldürmesinden almış olan siyah örümcektir.
bu örümcek türü, çiftleştikten sonra erkeğini yer. bir zevk uğruna ölümü göze alan kahraman hemcinslerimiz önünde saygıyla eğiliyoruz efem.
(bkz: atın ölümü arpadan olsun) *
emin olmamakla birlikte, bir insanı öldürebilecek kuvvette zehre sahip tek örümcek türü diye bildiğim hayvan. dişisi, bir erkekten ortalama olarak 10-15 kat daha büyüktür. çiftleşme sonrası erkek, yeterince hızlı davranmayıp olay mahallini bir an önce terketmezse ilişki sırasında acıkan dişiye yem olabilir. erkek cinsinin milyonlarca yıldır ölümü hiçe sayarak hedefinden sapmaması, üreme içgüdüsünün ne kadar baskın olduğuna kanıt gösterilebilir. * * *
(bkz: black widow)
iri, esmer, zehirli bir örümcek. *
bir çeşit tarantula 'dır..
kendisine karadul denmesinin sebebi, dişilerinin çiftleştikten sonra erkeğini öldürüp yemesidir..
Genellikle karanlık yerlerde, tavan aralarında yaşar. Sekiz gözü vardır. Karın bölgesinde tepeleri birleşik iki üçgene benzeyen kum saati gibi bir işaret bulunur. Ortalama 10-12 mm büyüklüktedir. Avrupa'nın güney bölgesinde sık rastlanır. Ağ tuzakları kurarak avlanır. Çaprazvari tellerle ördüğü ağın ortasında kısa bir tünel bulunur. Burada böceklere pusu kurar. Dişi, eşleşmeden sonra çoğu zaman erkeğini yediğinden dolayı karadul olarak da bilinir. Dişisi, kuvvetli bir zehire sahip olmakla beraber, sokmasından kaynaklanan rahatsızlık abartılmaktadır. Zehri, bir insanı öldürebilecek kadar tehlikeli değildir.ayrıca karadul örümceğinin erkeği çiftleşme sonunda ölür, ve karadul dişisi için sadece bir ölü böcek olduğu için yenir.yani dişi örümceği erkeği öldürmez, erkek örümcek çiftleşmeden sonra ölür.
bütün dişi örümcekler çiftleşme sonrasında erkeği yer.

şöyle ki;

çiftleşme sonrasında döllenen yumurtalar embriyo olup, şiddetle proteine ihtiyaç duyarlar.
anne örümcek de bu ihtiyacı ivedilikle karşılamak durumundadır. bu durumda en yakındaki proteini yemesi gayet mantıklıdır.

örümcek aleminde bu zulümden götü kurtarmayı başarabilen tek örümcek türü sahra örümceğidir.

çiftleşme sonrası başlayan kovalamacada daha iri ve hantal olan dişiyi uzun süre peşinden koşturup, yorduktan sonra arkaya geçip 2 puan daha alır. bu hareketiyle erkek örümceklerin gururu olma özelliği kazanır.
yeni afrodizyak arayan insan oğlunun tek umudu.
yapılan araştırmalarda karadul örümceğinin soktugu insanlarda ki ereksiyon normal insana oranla iki katmış. bundan yola çıkan araştırmacılar karadul örümceğindeki zehirden yaptıkları yeni ilaçlar viyagrayı ona katlayacak derecede yuksekmiş.
çiftleştikten sonra erkeğini öldürmesi nedeniyle karadul ismini almıştır,ve bu nedenledir ki kalbimdeki yeri ayrıdır.
insan ölümüyle sonuçlanan örümcek ısırıklarının çoğunluğu karadula aittir.karadulun salgıladığı zehir, çıngıraklı yılanınkinden 15 kat daha güçlüdür.abd, meksika ve batı hint adalarınınbazı bölgelerinde çok yaygın görülürler. avını tuzağa düşürdükten sonra vücudunda küçük delikler açar ve vücut sıvılarını emer.
bir örümcek türüdür. dişisi erkeğinden kat kat büyüktür.
ahmet çakarın müthiş tanımlamasıyla karadul.

hanım kızım sen karadulu bilirmisin. bir örümcek, erkeği ile cinsel münasebete girip onu yer. şimdi sen bu iki erkeğin arasında karadulsun. nasıl yani.
görsel

Karadullar siyah renkte olup, üzerinde kırmızı renkte kum saatine benzer şekil vardır.
Herkes tarafından bilinir ki karadullar çifleşmelerinin ardından eşlerini yerler.
eee Erkekler de kadında kum saati olarak adlandırılan 90 60 90 fiziğini sevmezler mi? severler.
Yani erkekler yenilmeyi en baştan kabul ediyorlar. Nasıl kurdum bağlantıyı ama..
(bkz: aa tüylerim diken diken oldu)
bu isimde erotik bir film vardır eleman patron hatuna çatır çatır döşeme yaparken zam ister..
sanıldığının aksine erkek örümcek için seks her zaman mezarda sonlanmamaktır.

"Contrary to popular belief, the female only rarely eats the male after mating, and L. mactans is the only black widow species for which this form of sexual cannibalism has been observed in the wild"

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_widow_spider +
ismini; çiftleştiği eşini öldürüp yedikten sonra dul kalıp, matem havasına bürünmesinmesinden aldığını düşündüğüm bayan örümcek.

bu isim, eşinin ardından timsah gözyaşları döken bayanlar için de kullanılabilir*.
(bkz: karadul örümceğinin erkeği olmak)
erkek ve yavru olanları zararsızdır, dişilerinin gövdesinin altında belirgin bir kırmızılık vardır.
--spoiler--

kara büyü isimli kitapta katilin taklit ettiği şeydir. kurbanlarını, sanki dev bir örümcek öldürmüş gibi katletmektedir.

--spoiler--
iki erkek karadul örümceği konuşmaktadır:

-abi hani biz ilişkiye girdikten sonra bizim hatun bizi yiyiyodu

-evet olum yiyiyo zaten

-ama dün bi hatunla ilişkiye girdim, aksine bana müthiş olduğumu hayatının erkeği olduğumu bensiz yapamayacağını söyledi.

-e yemiş işte oğlum seni

edit:

kaynak gösterilmelidir diye silinmiş mealim. ve birde kaynak olarak lafmacun diye bir sitede yayınlanmış fıkra gösterilmiş. bu fıkrayı bi yerden biliyo olmam lafmacundan almış olduğumun kanıtımıdır.?

hiç bir yerden almadım. konuyla ilgili bildiğim bir fıkradır yalnızca. yargısız infaz. ayrıca göz var nizam var alıntı böylemi olur?
ayrıca yeni bir yazardır kendileri.
nesildaşımızdır kendileri. yeni bir yazar hoş gelmiş.
peter parker'ı ısırıp mutasyona uğramasını sağlayan hayvandır. gerçi o süperörümcekti..
altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar