bugün

aidsli bir hayat kadınıyla aidsli olduğunu bile bile ilişkiye girmek isteyen adamın hayat felsefesi...
vurdumduymazlığın abartılmış halini anlatan sözcük grubu..
kaybedicek bişeyi olmayan adamın felsefesi...
herseyde turk insaninin kullandigi cumle
amele
-abi kafana kiremit dusebilir
+atin olumu arpadan olsun
azmis adam
-abi prezervatif kullan aids kapabilirsin
asker
-devrem ilerden mermiler yagiyo egill...!
ogrenci
-abi sakin kopya cekme adam kesin yakaliyormus

bitmez surer gider.....
bira içerken söylerler bunu. arpa suyu bira olduğu için at da kendileri olur. avuntudur. muhtemelen "s.kmişim dünyaya bi kere geliyoz" düşüncesindedirler.
değişik şekilde türevleri de alınabilir
misal orkinosun ölümü planktondan olsun
karıncayiyenin ölümü karıncadan olsun gibi.
bu deyimi kullananların ,yaptıkları herneyse -ki olumlu birşey olmadığı kesin- onu haklı,geçerli ve iyi birşey göstermek için sarfedilen bir sözdür.umursamaz ya da bağımlı kişiler sıkça kullanır .misal alkolikler ,misal yalancılar , misal sigara bağımlıları........
gaziantep yöresinde cuk oturan cevaba sahip cümle.

+abi kadın aidsli ben girmem. bir anlık zevk için hayatımı karartamam.
-ohoo.bize bişey olmaz olum.atın ölümü arpadan.
+sana koyayım harpadan.
-anlamadım abi.
bir tv programında hayat kadını kılığına giren tv çalışanının bir müşteri ile olan diyologunda aidsli olmasına rağmen, adamın atın ölümü arpadan olsun demesiyle de anlaşılacagı gibi abazanların da çok kullandığı bir deyimdir.
benim felsefi görüşüm...
(bkz: aids li bir kadınla bilerek sevişmek)
nükteden birinin acemice şopladığı ve gözünde bu atasözü canlandıramayanlar için adeta hızır gibi yetiştiği atasözü. gerçi pek arpaya benzetemedim onu ama olsun.

şaheseri şöyle bir şey :

görsel
(bkz: biz türküz bize bişey olmaz)
yıllar önce izlediğim bir haber programında aids'li bir hayat kadının ilişkiye girmek isteyen adama "aids'liyim" ben demesinden sonra adamın verdiği cevaptır.
(bkz: biz türküz bize bişey olmaz)

yıllar önce izlediğim bir haber programında aids'li bir hayat kadının ilişkiye girmek isteyen adama "aids'liyim" ben demesinden sonra adamın verdiği cevaptır.
genelde sigara içenlerin söylediği cümledir.
yazarlara göre türkiyenin tek cümlelik mottosudur. burada değerli yazar demek istiyor ki, biz türküz bize bir şey olmaz. aynen öyle bize bir şey olamaz.
günde 2800 kalori yemek yemek daha sonra saunadan çıkıp buz gibi havuza atlamanın sonucuna katlanmaktır.
arpa suyundan olmaktadır daha çok.
içki, zina, fuhuş bağımlılığı veya batağındaki bir kişinin, gittiği yolun yol olmadığı ve sonunun tehlikeli olacağı uyarısına verdiği klasik cevap.
çok fazla hamur işi ve şeker tüketmeye de örnek olabilir.
Alkol, sigara, kontrolsüzce yemek yemek, seks bağımlılığı (cinsel hastalık kapmakla sonuçlanabilir) gibi alışkanlıkları olan kimselerce söylenen cümledir.
güncel Önemli Başlıklar