1. 1.
  anlaşılan, uzlaşılan, iyi vakit geçirilen, kafa yönünden aynı olunan, kendisiyle uzaya bile çıkılabilir kişi
  4 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  her yönden uyum sağlayan insanların birbirlerini tanımlarken kullanacakları yegane kelime.aslında türkçemiz de bu anlama gelen başka bir kelime daha vardır ki o da budur;
  (bkz: kafadar)
  2 ... boş yazar
 3. 3.
  (bkz: kafa bile dengi dengine)
  1 ... 6.4.r.1.$.h
 4. 4.
  birbirini tamamlayan iki şahsa söylenebilecek tanım.konuşulan konular benzerdir,yapılan aktivitelerde her iki taraf da eğlenir,her konu konuşulur.bunlar ya arkadaş ya da sevgili olurlar.artık orası da onlara kalmış.
  1 ... hakande84
 5. 5.
  kanal 24 te perşembe günleri sıırı süreyya önder ile meksika sınırındaki selahattin yusufun beraber sunacağı ve saat 21:15 te başlayacak olan tv programı.
  2 -1 ... mozik
 6. 6.
  son derece başarısız bir program. meksika sınırı'nın başarısız bir kopyası.
  1 -3 ... uvjb
 7. 7.
  bugün kanal 24 te 21:15 itibariyle ekrana gelmiş program.*
  içinde sırrı süreyya önder olan herşeyin güzel olduğunu birkez daha ıspatlamış programdır.(tıpkı içinde cem yılmaz olan herşeyin güzel olduğu gibi)ilk konuğu yılmaz erdoğan olan programdır aynı zamanda.* * *
  2 ... dettpissiracalu
 8. 8.
  ilk program acemiliğini hissettiren program. sırrı süreyya önder i her gördüğümde olduğu gibi yine elime kağıt kalem aldırtan program ayrıca.
  1 ... mozik
 9. 9.
  sırrı süreyya önder' in tek başına alıp götürdüğü program.
  2 ... celsus
 10. 10.
  13 ağustos akşamı yayınlanan programda leman sam ve şevval sam programa konuk olmuşlar şarkıları ve sohbetleriyle izleyenlere zevkli dakikalar yaşatmışlardır. sırrı baba, nil karaibrahimgil' in densizliğine ve denyoluğuna o kadar içerlemiş olacak ki program boyunca hanım kızımıza inceden, kalından dokundurmuştur o şahane üslubuyla.

  (bkz: neşet ertaş sayemde tanındı)
  2 ... celsus