1. 1.
  anlaşılan, uzlaşılan, iyi vakit geçirilen, kafa yönünden aynı olunan, kendisiyle uzaya bile çıkılabilir kişi
  #235316 :)
 2. 2.
  her yönden uyum sağlayan insanların birbirlerini tanımlarken kullanacakları yegane kelime.aslında türkçemiz de bu anlama gelen başka bir kelime daha vardır ki o da budur;
  (bkz: kafadar)
  #464248 :)
 3. 3.
  (bkz: kafa bile dengi dengine)
  #464254 :)
 4. 4.
  birbirini tamamlayan iki şahsa söylenebilecek tanım.konuşulan konular benzerdir,yapılan aktivitelerde her iki taraf da eğlenir,her konu konuşulur.bunlar ya arkadaş ya da sevgili olurlar.artık orası da onlara kalmış.
  #464281 :)
 5. 5.
  kanal 24 te perşembe günleri sıırı süreyya önder ile meksika sınırındaki selahattin yusufun beraber sunacağı ve saat 21:15 te başlayacak olan tv programı.
  #5744189 :)
 6. 6.
  son derece başarısız bir program. meksika sınırı'nın başarısız bir kopyası.
  #5759182 :)
 7. 7.
  bugün kanal 24 te 21:15 itibariyle ekrana gelmiş program.*
  içinde sırrı süreyya önder olan herşeyin güzel olduğunu birkez daha ıspatlamış programdır.(tıpkı içinde cem yılmaz olan herşeyin güzel olduğu gibi)ilk konuğu yılmaz erdoğan olan programdır aynı zamanda.* * *
  #5759255 :)
 8. 8.
  ilk program acemiliğini hissettiren program. sırrı süreyya önder i her gördüğümde olduğu gibi yine elime kağıt kalem aldırtan program ayrıca.
  #5759687 :)
 9. 9.
  sırrı süreyya önder' in tek başına alıp götürdüğü program.
  #5805106 :)
 10. 10.
  13 ağustos akşamı yayınlanan programda leman sam ve şevval sam programa konuk olmuşlar şarkıları ve sohbetleriyle izleyenlere zevkli dakikalar yaşatmışlardır. sırrı baba, nil karaibrahimgil' in densizliğine ve denyoluğuna o kadar içerlemiş olacak ki program boyunca hanım kızımıza inceden, kalından dokundurmuştur o şahane üslubuyla.

  (bkz: neşet ertaş sayemde tanındı)
  #5809942 :)
 11. 11.
  ilk iki programı tatilde olmam nedeniyle-lan sanki gerekçenin bir önemi var, izleyememişsin işte.tatili ne zıkkıma vurguluyorsun görgüsüzce-izleyemediğim herhangi bir paylaşımcı arkadaşın herhangi bir paylaşım zemininde paylaşıp paylaşmadığını yana yana merak ettiğim program. zira kanal 24 böyle bir güzellik yapmamış. yapmak zorunda olmaması yapmaması gerektiğini göstermez. insanlığın ölmediğine dair televizyonlarında ispat edeceği eylemler var.

  ez cümle, güzel bir düşünce güzel bir oluşum. meksi sınırı'na her konuk oluşunda ağızımızda yarım kalmış bir tad ile bizi bırakıp giden mübarek solcu sırrı abinin bir programla devamlılık kazanmasıdır. selahatin yusuf'la da iyi bir ikili olmuştur. "yok tarık olsaydı yok mehmet olsadı"lar ile gölge edilmemesi gereken programdır.

  ayrıyyetten yaplaşımcı arkadaşlardan mesaj bekliyorum. ne biliim adam arşiv yapacam diye kaydetmiştir felan...

  edit; kapalı olan youtube'ta buldum. eyvallah
  #5823709 :)
 12. 12.
  an itibariyle kanal 24'de tekrarı yayınlanmaktadır. şevval sam nefis sesi ile zahidem oy'u yorumlamaktadır. izleyin, izlettirin.
  #5825865 :)
 13. 13.
  önümüzdeki hafta kafa dengi adıyla son kez yayınlanacak olan daha sonraları meksika sınırı ekibiyle devam edecek olan ve adı da meksika sınırı olacak olan program.(telif hakkı sıkıntısı olursa "öz hakiki meksika sınırı" da olabilir miş :D)
  yandaş medya silsilesinin daniskalarından olan kanal 24 ün, sosylistin daniskası olan sırrı süreyya önderi içinde barındırarak takdirimi kazanmasını sağlayan tv programı olacaktır. bolca sövsemde aynısını bir sosytalist tv kanalı yaparmıydı diye de düşünmekten kendimi alamamaktayım.*
  #6053946 :)
 14. 14.
  en iyi anlaşılan kişi arkadas, dost.....
  #6054404 :)
 15. 15.
  tarık tufanlı geçen haftaki bölümün en güzel Kafa Dengi bölümü olduğu görüldü, nihayet. Bu hafta Yavuz Bingölün gelmiş olması hiçbir şeyi değiştirmedi. Misafir gelir soru sorulmaz (soru soruluyormuş gibi yapılır ve abi ben bunu merak ediyorum denir), misafir gelir konu açmaz vesair unsurlarla baş edebilecek bir program değil ki bu. bu programın biçimi belli, herkes bir ağızdan konuşacak ya da konunun herkesce önemli kısmını anlatacak ve bir konun ana damarında akılamayacak; sinirlenilecek, gülünecek; bazen hikaye anlatılacak bazen hikaye olunacak. Allah'ın izniyle ! Meksika Sınırına dönüleği geçen hafta müjdelendi. Televizyon tarihinin en güzel programlarından biri devam ediyor *
  #6085988 :)
 16. 16.
  Bu haftaki programda, yıllarca Şakiro nun yeğeni olduğunu söylemekten kaçınan bir Özcan Deniz in*, ekranda, ilk defa Kürtçe bir şarkı okuması ile etrafı kirletmesine şahit olundu. Ahmet Kaya çatal-bıçak yerken, o ve prestij müzik sefa sürüyordu. üstelik utanmadan Şakiroyu methetmedi mi, fıttırır insan, aziz Şakironun ismi iş yapıyor ya artık...

  (bkz: riyakar)
  #6132270 :)
 17. 17.
  kanal 24 ün yayı akışına bakılırsa artık cuma akşamları 20:45 te yayınlanacak olan programdır. gece 02:15 te de tekrarı olacakmış.
  #6171640 :)
 18. 18.
  programa dair ilk tanıtımları izlediğimde bir hayli heveslenmiştim, tanıtım müziği de balkan ezgilerinden insanın içini kıpırdatan bir tonda olunca daha bir sevesi geliyor insanın programı.

  meksika sınırı'nın sırrı süreyya önder'in konuk olduğu bölümler gibi bir kıvamda olacağını düşünmüştüm. ama gelin görün ki bir kaç programlık izlenimlerime dayanarak söylemeliyim ki yarım bir program. neredeyse tek derdi müzik olan bir program olmuş. ve şarkıcılar konuk edilerek bu gaye iyici ayyuka çıkarılıyor.

  tek lezzet aldığım tarık tufan'ın konuk olduğu bölümdü.

  değerli yapımcılar vaz geçin bu müzik kaygısından. meksika sınırı + sırrı süreyya önder tadında bir şekle sokun programı. müzik de olsun ama güncel konular, edebiyat, kültür sanat, eleştiri,her şey de olsun. ve en önemlisi de interaktüf bir şekilde izleyiciler de olsun...

  bunlar olmazsa korkarım ki yoğun talep görebilecek bu güzel program tematik bir çerçevede hapsolur gider...
  #6185344 :)
 19. 19.
  tvnet' in murat menteş' e yaptığı yamuk, bir de tarık tufan' ın kadroya dahil omasından sonra, programı izlemek vacip oldu! ah ulan tvnet, klark' a çok alışmıştık ya hu!

  selahattin' in yerine murat menteş olsa tadından yenmez ama, napalım, böylede izleriz. *
  #6396961 :)
 20. 20.
  selahattin yusuf'un yerine ismail kılıçarslan olsa dadından yinmicek program.
  #6554364 :)
 21. 21.
  yüksel aksu'lu bölümü muhabbeti en lezzetli bölümlerdendir. hatta belki de en lezzetlisidir. ahmet uluçay'dan şiire, mediha şen sancakoğlu'nun söylediği belli bir kesimin modern türk kadını tasavvurunu anlatan bir şarkı üzerine türk modernleşmesinden türk-islam kavramına, mülkiye'den doğan avcıoğlu'na güzel muhabbet döndü.

  tarık tufan biraz fazlaca konuşuyordu sanki öteki bölümlerde, bu bölüm konuğun da etkisiyle onun geveze durumu biraz törpülenmişti. bu konuklu programlarda selahattin yusuf da az konuşuyordu, o da bu hafta dengeledi sanki biraz. sırrı süreyya önder'in muhabbeti her daim keyifli zaten, yüksel aksu da eklenince tam oldu.
  #6705472 :)
 22. 22.
  bu hafta metin üstündağ'ın konuk olduğu program.metin üstündağ taraf'ı ağır sözlerle eleştirmektedir. haklıdır da.
  #6868799 :)
 23. 23.
  bugünkü programda, leman/penguen/uykusuz ekolündeki mizah dergilerinin muhalif(!) tavrı tamda ünlemle belirttiğim gibi metin üstündağ ile irdelendi. tarık tufan' ın ve diğer ev sahiplerinin mizah mecmualarını sertçe eleştirirken,
  metüst' e olan nezaketleri de takdire şayandır. kelli felli adamların adına "siyaset yapmak" dedikleri eylemle kendilerini hırpalamalarına lisan-ı hal ve kavl' leriyle cevap veren alicenap abilerin programı.

  o bu değilde murat menteş çımış, haberimiz yok yahu. buyrun linki:

  (sırası gelmişken, youtube'da "kuran talebesi" adlı kullanıcıya ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum, son derece istifadeli paylaşımlarda bulunuyor.)

  http://www.youtube.com/watch?v=ifojtip030e +

  (#6396961)
  #6869441 :)
 24. 24.
  meksika sınırının sınırı geçmesine gerek kalmayan insanlar için yapılır olagelen hali. niye; konuklar, sınırlı süre, tam muhabbet adam olacakken bitivermesi, sırrı abi olmasa bir de selahattin sinirlenmese olmayan muhabbet filan. neyse ki şarkıcı türkücü konuk çıkmaz oldu bir süredir. program talk şova dönmüş, kurgusuz sohbetin samimiyeti gitmiş, sorular cevaplar ve konuk eksenli bir hale dönmüş. iyi yanları yok mu, tv öyle bir halde ki memlekette, bunu da şükür dedirtecek bir program ama meksika sınırındaki yerellik yok. gitmiş.
  yeni mesele şu; kafadengi bir program. meksika sınırı program değildi, tam da yapan arkadaşların dediği gibi, "toplandık konuşuyoruz işte," bir şeydi.
  #6890426 :)
 25. 25.
  bu hafta selahattin yusuf ,sırrı süreyya önder'e çok sert davranmaktadır.sırrı abi birazdan patlayacak sanırım. tartışacaksan sırrı abi gibi adamla tartışacaksın...

  ''selahattin, ben seninle kavga bile etmem'' s.s. önder.
  #6985073 :)