bugün

türkiyede siyaseti ve hükümeti eleştiren yapısıyla takdir ettiren haftalık mizah dergisi. selcuk erdem, bahadır baruter, ersin karabulut ve erdil yasaroglu gibi cizerleri bunyesinde bulundurur...
perşembe günlerinin vazgeçilmez eğlencesi.
tartışmasız en iyi mizah dergisi. mizah anlayışını degiştirmiş ve yeni bir soluk getirmiştir.. 'hayvansın rıza'yı geri istiyoruz.
leman'ın akpartisi...
(bkz: içimizdeki irlandalılar)
selçuk erdem çizmediğinden beri daha da bir güzel olan, yiğit özgür, umut sarıkaya ve serkan altuniğne nin lokomotifi olduğu, tayyip erdoğan la olaganüstü uğraşan * haftalık mizah dergisi.

edit:selçuk erdem reloaded
(bkz: linux)
her hafta aldığım, bal tadında mizah dergisi. gerek çizerleri olsun, gerek içeriği olsun, hepsi ayrı hoştur. okuyalım, okumayanları uyaralım ki okusunlar.
ucamayan kanatli bi kus turu.
1.1 ytl karsiligi en yuksek randimanda gulme olasiligi saglayan mizah dergisi.*
(bkz: imparatorun yolculuğu)
bursa bölgesinde dondurulmuş gıda ve konserve alanında imalat yapan firmanın adı
zamanında * sürekli okurdum. biriktiridim. içindeki bir çok karikatürist lombak grubunun yazarıdır. Siyasi ağırlıklı gibi görünen ama aslında dünyayı fazla iplemeyen insanların oluşturduğu sosyalist bir dergiydi penguen. Satışları arttıkça fiyatlarıda arttı. ilk çıktığında 500 bin liraydı. Uzunca zaman devam etti *sonra bir baktım dergi 600 bin sonra 650 bin sonra 750 bin sonra 800 bin sonra 900 bin sonra 1 milyon şimdi ise 1.1 ytl olmuştur. Tamam belki fiyatı zamlamak en doğal hakları da, kendileri devleti eleştirirken enflasyon %10 un altına indiği zamanda devleti eleştiren halkı kandırdıklarını ima eden bu yazar grubu arkadaşların dergisi penguen öyle bir fiyat politkası izledi ki türk enflasyonu yanına yaklaşamadı. sürekli eleştirdikleri hükümet *enflasyonu düşürüken kendilerinin fiyat politikası hep yukarılara doğru fırladı. Bununla birlikte birazda popüler kültüre kayan tarzları sebebiyle artık hayretle takip ettiğim **bir oluşum oldu penguen dergisi.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
her yıl başta üniversiteler olmak üzere bir çok kurumdan en iyi mizah dergisi ödülünü alan selçuk erdem, metin üstündağ gibi ustaların çizdiği * * haftalık mizah dergisi.
eşcinselliğe yönelen ender hayvat türlerinden biri.
(bkz: nerede o eski gırgırlar)
Bana göre şu andaki en iyi haftalık mizah dergisi. Gerek yazar ve çizerleri olsun, gerek içeriği olsun çok hoş. Tabi leman'ı da boş geçmeden duramayız.
fiyatı bu hafta itibariyle 1.25 ytl olan dergi.
SAYESINDE HER PERSEMBE GUNUNU iPLE CEKMEMI SAGLIYAN VE TEK GULDUUĞUUM MiZAH DERGISI
kapaktan ayar vermeye bayılan dergi.
sırf yiğit özgür için her hafta alınan dergidir.
muhalefet olmasına ragmen bir kac yazar-çizerinin kitabı aydın dogan'ın dogan yayınlarından çıkmıştır.
evime döndüğüm günler perşembeye denk geldiği için genelde yolculuk esnasında okuduğum ve eğer yanımda ingılışık yoksa yolculuk ettiğim teyzenin garip bakışlarına maruz kalan dergi.
yiğit özgür ün kendi sayfasından şov yapmasının yanısıra 2. sayfanın altında arada bir
çizdiği, garip dialoglardan oluşan bir bölüm vardır ki gülmekten mide krampları yaşatmaktadır hele 'küçük ev' başlığıyla yaptığını hala aramaktayım... penguen arşivi yapan yazar varsa insanlık namına... hadi be... aslansınız siz...
yuruyusuyle dikkat ceken ordekle arasinda buyuk cekismelere sahip olan en sevimli iki hayvandan biri. bu canlilar sogugu sever.
ilk sayısından beri eksiksiz takip ettiğim artık hayatımın bir parçası olan iliklerime kadar işleyen erdoğan'ı akp'yi ayar manyaa yapan süper dergi.
umut s. erdil y. yiğit ö. ersin k. serkan a. emrah a. gibi geik adamlarla, altay öktem'in gani müjde'nin yazıları su gibi gidio. bilmemek ayıp artık. okumamak da..

(bkz: hayvan)
(bkz: kemik)
(bkz: lombak)