bugün

rakip sayısı birken ikiye çıkmış dergi.

(bkz: kustah)
türk mizah camiasının bir kanadıdır.leman okumadan lise okumuş,yetmezmiş gibi üniversitede de leman okumamış tipleri burdan kınıyorum,çok şey kaçırdınız
taksim'de bulunan iki katlı rahat ve hoş bir mekan. duvarları, derginin karikatürleriyle doldurulmuş. * * * * * ayrıca yiyecek bir şey yok sakın yemeden gitmek gibi bir hata yapmayın.içiniz dışınız çerez olur.
anlamı "parıltı" olan bir kadın ismi.
adının lenin ve marx'a gönderme olsun diye seçildiğini düşündüğüm, 90'larda epey ses getiren, şimdilerdeyse bölünmeler*, altenatif mecralarlar*, kendini yenileyememesi yüzünden epey gücünü yitiren sol muhalif mizah dergisi.
zaman zaman alip inceledigim, sayesinde Selcuk Erdem'i tanimayi basardigim, ilk baslarda mizah gibi mizah yapan ama sonralari kolay yolu secip paso küfür icerikli karükatürler yayinlamasiyla kalitenin düstügüne inandigim bir mizah dergisi.
leman her zaman tek geçer.penguen dün pohtu bugün koktu misalidir.bahadır boysal,çağçağ,nihat genç iyi kalem tutan yazarlarıdır.
(bkz: leman kültür)
bir diğerinden ayırmadan sevmek istediğim yakın çağ öncesi limon olan güldürüklü dergi.
(bkz: leman sam)
yıllardır okuduğum ve yıllarca da okumayı devam ettirmeyi düşündüğüm mizah dergisidir. kopmaları düşmanlık olarak değerlendirmek doğru olmaz sanırım. çünkü penguen tayfası ayrılmadan önce leman tek başına dolu dolu ve bu doluluğu kesinlikle haklı olan ya lafı hiç uzatmıycam yiğit özgür diye, serkan altuniğne, yasin 35oğlu'nu kazandı türk mizahı. haa ama bu dergilerin satış rakamlarının gittikçe düşmesi ve azalması dergilerin kötü oluşundan değil, mizah okuru kitlesinin çok sınırlı olmasından ve de elde leman dergisi gören ibnetör insanların 'aa ben onu lisedeyken okurdum' diyerek soğutmaya çalışma çabalarının da tiraj'a etkisi olmuştur. keşke daha çok satabilse mizah dergilerimiz.
recep kongo kenesi kapağıyla başbakanla yirmibeşbin ytl lik davaları olmasına rağmen bu haftaki sayısında başbakana sürpriz hazırlamaktalar. önceki kapakta vatandaşın üstünde gördüğümüz keneyi bu sefer leman logosunun üstünde görebiliriz.

http://www.sonsayfa.com/news_detail.php?id=17256
en kaliteli karikatür dergisi.
Bahadır Boysal yüzünden 3 yıldır okumadığım dergi..Önceden çizdiği şeyleri tekrar tekrar utanmadan sayfasına koyan,altına da hiçbir not düşmeyen bu adam ayrıca başından geçmemiş olayları millete yedirmektedir..Ahmet Yılmaz'ı Metin Fidan'ı ne kadar çok sevsemde bi tepki vermeliydim..Belki bir gün bahadır denen kişi ayrılır dergiden bende tekrar almaya başlarım..
leman paf takımının kurulmasıyla leman dergisi canlanmıştır. tirajları artmıştır. ayrıca yasin yirmibeşoglu nu paftan ana kadroya yükseltmişlerdir.
19 yıl önce limon adıyla başlayıp şimdi ki leman adıyla can çekişirken, paf takımı köşesiyle ikinci baharını yaşayan haftalık mizah dergisi.
türklük parodisini sayfalarında eksik etmemesi hasebiyle,bu topraklarda yaşayan insanların kendilerinden bir çok şeyi bulabileceği mizah dergisi.
kendilerinin deyişiyle kronik hastalığımız.
http://www.leman.com.tr
(bkz: penguen derim başka bir şey demem)
(bkz: otobüste penguen okuyan kıza bunu okudum öbür sayfaya geç demek)***
perşembe günleri piyasaya çıkan haftalık mizah dergisi.
son sayında üniversite özel sayısı hazırlayıp, kanayan yaramıza parmak basmış dergi.
gizemli olaylar üçlemesinin 2. ayağı. çantada uslu uslu dururken uçar gider anlayamazsınız. mesaj vermeye çalışıyor işte ama anlayana.. *

tanım : komik dergi.
çarşamba günleri çıkan mizah dergisi..son zamanlarad penguen'in iyice gerisinde kalsa da kalitesinden birşey kaybetmemiştir..behiç aşçı'ya, eylemine başladığından beri sayfalarında destek vermeleri ayrı bir takdir nedenidir..
aklımdan çıkmayan bir karikatür yayınlamış dergi.
sokakta korsan kitapçı herifin birinin kitabını çıkarmış kitabın adı otobiyografim ve adı soyadı yazmaktadır. sokaktan geçen adam kendi kitabını görünce ''bu ne kardeşim ben böyle bi kitap yazmadım ki'' der ve korsan kitapçının cevabı ''e abi senin çıkarmanımı bekleyecektik çıkardık işte''dir.
karikatur çizebilen insanın hayallerini süsleyen dergi.