1. 1.
  arabeskten saymadığım parçadır.meyhanelerde çalındığında lavoboya gidip 3 aspirin alınıp öyle içmeye devam edilmelidir.
  2 ... electronica
 2. 2.
  haluk levent'in içine ettiği, ajda pekkan'ın cool kadın albümünde her ne kadar iyi okunmuş olsa bile, orhan gencebay yorumunun daha bir acı, daha bir içten olduğu, ''geri dönmez artık giden sevgililer, her ümit ufkunda ağlıyor gözler...'' ile başlayan bölümüyle, gerçekten de öldürücü olan**, yakıcı, dinlenmesi, platonik, melankolik, depresif sularda yüzen kişilere tavsiye edilmeyeceği, bağlamanın, kalbin çeşitli taraflarında bulunan damarlarda tıkırdadığı, kalbin pompaladığı kandan farkının kalmadığı, gözyaşlarının da kifayetsiz kaldığı, şişelerin boşaldığı gecelerde dinlenildi mi, kişiyi camın kenarına sürükleyen unutulmaz 1972 tarihli orhan gencebaybestesi
  1 ... faidelibilgi
 3. 3.
  haluk levent cover'ının da kanımca gayet hoş olduğu, özellikle arka planda kullanılan müzikal yapının şarkıya özgün bir hava kattığını düşündüğüm ama genel kanının bu cover'ın tu-kaka edilmesi şeklinde olduğu ve bu yüzden albüm dışında haluk levent'in kendisinin de ne bir konserde ne de bir televizyon yanınında seslendirdiği orhan gencebay şarkısı. orijinal hali hüzünlü, haluk levent coveri ise depresif olan ama ajda pekkan'dan bile dinlendiğinde insanın hislerini bir şekilde harekete geçirebilecek sözlere sahip şarkıdır.
  edit: albümün ilk çıktığı zaman tv'de bu şarkıyı haluk levent okuduğu grand ekinoks tarafından görülmüş. kendisinin bu düzeltmesini de bağımsız olarak mesaja eklemek istedim.
  1 -1 ... schenardi
 4. 4.
  ajda pekkandan dinlediğimizde tadına doyamadığımız bir klasik.
  (bkz: tadından yinmez)
  2 ... ihtiyaç molası
 5. 5.
  haluk levent in bir erkeğin günlüğü adlı albümünde farklı bir şekilde seslendirdiği şarkı tam bitti dediğiniz yerde giren keman solo ve ardından yine ....
  ... lavinya_
 6. 6.
  (bkz: kaderin cilvesi)
  ... bushi
 7. 7.
  haluk levent in gayet güzel yorumladıgı parçadır.
  -1 ... iysr
 8. 8.
  orhan baba'nın en baba şarkılarından biri.
  sözleri harikadır..
  1 ... manson
 9. 9.
  ajda pekkanın konserinde mükemmel bir şekilde yorumladığı şarkıdır.
  3 ... dibi dibi rek
 10. 10.
  ajda pekkan'ın 1973 tarihli "kaderimin oyunu - kimler geldi kimler geçti" adlı 45'liğinde (single) yeralan, daha sonrasında 1975 tarihli ajda adlı albümünde yerverdiği ve en sonsa 2006 tarihli cool kadın albümünde müthiş bir pop&rock düzenlemeyle yeniden seslendirdiği sözlerinde ve müziğinde orhan gencebay imzası bulunan bir şarkısı.
  1 ... leggare