bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    yalnızlığı, isyanı, pişmanlığı anlatan 1972 yılına ait klasik şarkı..
    orhan gencebay şaheseri
    3 ... ferrole
  2. 2.
    Ne sevenim var ne soranım var
    Öyle yalnızım ki
    Çilesiz günüm yok dert ararsan çok
    Öyle dertliyim ki

Bana kaderimin bir oyunu mu bu
    Aldı sevdiğimi verdi zulûmu
    Dünyaya doymadan göçüp gideceğim
    Yoksa yaşamanın kanunu mu bu

Bıktım artık yaşamaktan
    Çekmekle biter mi bu hayat yolu
    Ah bu yalnızlık bu dertler

Bekleyeceğim bekleyeceğim
    Geri dönmese bile
    Alıştım kaderin zulmüne artık
    Bana gülmese bile

Geri dönmez artık giden sevgililer
    Her ümit ufkunda ağlıyor gözler
    Bitmeyen çilenin derdin sarhoşuyum
    Kahredip geçiyor en güzel günler
    6 ... ferrole
  3. 3.
    akabinde adnan şenses dahil türlü çeşit bir çok şarkıcının coverladığı ama en güzel coverın 1973 yılında ajda pekkan'a ait olduğu deli şarkı
    arabesk tarihinin en isyankar şarkılarından biri...
    aslında kendisine oyun oynayanın kader değil tanrı olduğunu söylemek isteyen ancak dili varmayanların şarkısı...
    orhan baba'nın her dinlendiğinde ağlatan çalışması...
    ajda pekkan'ın avrupai sesiyle funk-jazz yorumunu konuşturduğu eser...
    1 ... ferrole
  4. 4.
    arabeskten saymadığım parçadır.meyhanelerde çalındığında lavoboya gidip 3 aspirin alınıp öyle içmeye devam edilmelidir.
    2 ... electronica
  5. 5.
    haluk levent'in içine ettiği, ajda pekkan'ın cool kadın albümünde her ne kadar iyi okunmuş olsa bile, orhan gencebay yorumunun daha bir acı, daha bir içten olduğu, ''geri dönmez artık giden sevgililer, her ümit ufkunda ağlıyor gözler...'' ile başlayan bölümüyle, gerçekten de öldürücü olan**, yakıcı, dinlenmesi, platonik, melankolik, depresif sularda yüzen kişilere tavsiye edilmeyeceği, bağlamanın, kalbin çeşitli taraflarında bulunan damarlarda tıkırdadığı, kalbin pompaladığı kandan farkının kalmadığı, gözyaşlarının da kifayetsiz kaldığı, şişelerin boşaldığı gecelerde dinlenildi mi, kişiyi camın kenarına sürükleyen unutulmaz 1972 tarihli orhan gencebaybestesi
    1 ... faidelibilgi
  6. 6.
    haluk levent cover'ının da kanımca gayet hoş olduğu, özellikle arka planda kullanılan müzikal yapının şarkıya özgün bir hava kattığını düşündüğüm ama genel kanının bu cover'ın tu-kaka edilmesi şeklinde olduğu ve bu yüzden albüm dışında haluk levent'in kendisinin de ne bir konserde ne de bir televizyon yanınında seslendirdiği orhan gencebay şarkısı. orijinal hali hüzünlü, haluk levent coveri ise depresif olan ama ajda pekkan'dan bile dinlendiğinde insanın hislerini bir şekilde harekete geçirebilecek sözlere sahip şarkıdır.
    edit: albümün ilk çıktığı zaman tv'de bu şarkıyı haluk levent okuduğu grand ekinoks tarafından görülmüş. kendisinin bu düzeltmesini de bağımsız olarak mesaja eklemek istedim.
    1 -1 ... schenardi
  7. 7.
    ajda pekkandan dinlediğimizde tadına doyamadığımız bir klasik.
    (bkz: tadından yinmez)
    2 ... ihtiyaç molası
  8. 8.
    haluk levent in bir erkeğin günlüğü adlı albümünde farklı bir şekilde seslendirdiği şarkı tam bitti dediğiniz yerde giren keman solo ve ardından yine ....
    ... lavinya_
  9. 9.
    (bkz: kaderin cilvesi)
    ... bushi
  10. 10.
    haluk levent in gayet güzel yorumladıgı parçadır.
    -1 ... iysr