1. 1.
  rocker görünümlü arabeskçi.
  2 -1 ... wolfshade
 2. 2.
  youtube'da birçok vidyosu bulunan, inanılmaz gırtlak nağmeleri yapabilen ve yavaşlatıp dinlediğinizde bile asla detone olmadığını şiddetle duyabildiğiniz şarkıcı. * *
  şuna bir bakınız..

  https://video.uludagsozluk.com/v/haktan-canevi-46366/

  4 -1 ... janis joplin
 3. 3.
  aynı anda hem keman partlarını hem de kendi sözlerini kaçırmadan söyleyen ses virtiözü.
  3 ... flyo
 4. 4.
  an itibariyle beyaz show'da izlediğimiz şarkıcı. aşırı derecede volkan demirel'e benzettim şu anda adamı.
  -1 ... conlet
 5. 5.
  'şarkı söylemek' kavramını çoktan aşmış olan ses sanatkârı. 'sınırları zorlayan' değil (orhan gencebay'ın da kendisine söylediği gibi) 'sınırların ötesinde' bir yorum yeteneğine sahip olan müzisyen.

  şu ana kadar ibo Show, Beyaz Show, Duru Muhabbetler, Popstar Alaturka, Romanstar gibi pek çok programa konuk olmasına rağmen henüz olması gerektiği yere gelememiş üstün yetenek.

  niran ünsal'ın abisi olmasına rağmen soyadı ünsal değil, canevi'dir. çünkü 'ünsal' o ailenin soyadı değil anneleri nursal'ın* kullandığı ikinci addır.

  http://www.haktancanevi.com
  2 ... muharrir
 6. 6.
  mükemmel bir gırtlağa sahip yorumcu. yorumlarında tek sorun çok fazla nağme yapmaya çalışmasıdır. o güçlü gırtlaktan tadında nağmeler daha güzel olurdu gibi. yine de sağlamdır.
  1 ... barrel
 7. 7.
  bundan sonra uzun bir süre boyunca cuma günleri artık yeri belli olan süper ses. kendisi bursa gagalini'de sahne alacak. "kapın her çalındıkça, o mudur? diyeceksin" diyerek hüzünledirecek, "birini seviyorum" derken coşturacak.

  kendisi uzun süredir izmir'de bir mekanda söylüyordu, istanbul'a yolu düşmüyordu. şimdi bursa'ya ayağımıza kadar geldi. bu fırsatı iyi değerlendirmek lazım.
  2 ... salca
 8. 8.
  Yillar önce nette görülen sonra albüm cikartan, an itibariyle show tv de emrahin gotur beni gittigi soyleyen sarkici. Yapma haktan sen sen olmus isimle bagdaslasmis sarkilari soylememeye bak. Tamam ses iyi nagme iyi ama emrah daha iyi okuyor be haktancigim.
  1 -1 ... kale
 9. 9.
  canlı performansı mutlaka dinlenmesi gereken sanatçılar listesinin başında gelen yüce insan.

  alacaksın rakını, etrafında kafa arkadaşların filan olacak. bu adam başlayacak, sen de kendi çapında devam edeceksin. ama bir yandan da kulağın bu adamda olacak. bazen istek yapacaksın, takılacaksın öyle. çok da içip sapıtmamak lazım, mümkün olduğunca ayık olacaksın. yoksa kendini kaybedersin, adam felaket söylüyor. içine işliyor insanın, çok samimi bir ses tonu var.

  mesela özcan deniz'in söylediği, ablasının bestelediği nasip değilmiş şarkısını bir söylüyor... bir söylemesi az; on kere söylesin, bin kere söylesin...

  https://video.uludagsozluk.com/v/nasip-değilmiş-12127/


  videodan alınan mp3 formatı: http://www.zshare.net/audio/66957431788f1b7d/

  beni benden alırsan ibrahim tatlıses'in şarkısı olarak patladı ama haktan yorumu bambaşka...
  http://www.youtube.com/watch?v=n3BXfU581R0+

  terketmek ne kadar kolay, sen kolay olanı seçtin diye bir giriyor. sen kolayı seçtin bu alkolik dünyada esprisini bile yapamıyor insan... eski günlere götürüyor insanı.
  http://www.youtube.com/wa...LF20I&feature=related+

  kapın her çalındıkça, o mudur diyeceksin...
  http://www.youtube.com/wa...-f8Ik&feature=related+

  böyle biri işte..
  6 -1 ... salca
 10. 10.
  gırtlağına keman kaçmış, kemanına ruh bulaşmamış vokal.kanaatimce hak ettiği yerden oldukça uzakta bırakılmış güzel ses.
  2 -1 ... zabri