1. 1.
  başkenti havana olan orta amerika ülkesi.para birimi pesodur.ispanyolca ana dil olarak konuşulur.purosuyla ünlüdür.ABD'ye karşı orta amerikada ilk bayrağı çeken ülkelerden biri olarak tanınır.halen devam etmekte olan ABD tehditine rağmen kominist rejim uygulamaya devam etmekte olan idealist ülke.
  27 ... thoth
 2. 1.
  dünya da abd yi tanımayan tek ülkedir.hiçbir diyaloga girmez abd ile.
  17 ... electronica
 3. 2.
  pasaportta olan bir kuba damgasi veya harhangi bir sey, ileride alinamayacak bir amerika vizesine donusebilir.
  ayrica turkiye'den direk ucak yoktur. genellikle paris aktarmali gidilir, en ucuzu 1300 euro'dan asagi gelmez ucak biletinin.
  9 ... laz pacino
 4. 3.
  ülke ,bugünkü birçok ülke gibi abd kontrolünde hayatına devam etmekteyen fidel castro ve che guavera nın halkı arkalarına alarak 1959 da ayaklanmaları ve devlet başkanı batista yı devirerek yönetimi devralmalarıyla -fiilen- bağımsızlığını kazanmıştır..
  sembolik olarak devrim i 'che guavera' nın temsil etmeside burdan kaynaklanır ancak kendisi çok fevri bir vatandaş oldugundan devletin başına geçme görevini fidel castro üstlenmiştir.hala küba cumhurbaşkanlığı görevine devam etmektedir ..

  hala fakirlikten kurtulamamış ama kimseye hiçbir açıdan bağımlı olmadıkları için övünen bir halkı mevcuttur .. e hakediyorlar da .. bu devirde zor valla *
  9 -2 ... postsinaptik golge
 5. 4.
  Guantanamo Üssü gibi insanlık dışı bir rezaletin bulunduğu topraklar.Amerika Küba'ya bu yolla psikolojik baskı uygulamaktadır.
  Haberlere dikkat edin yalnızca Guantanamo Üssü denmez,Küba'daki Guantanamo üssu deniliyor.Özellikle Amerikan basını.
  6 ... italiano
 6. 5.
  gunumuzde varligini surduren * ender sosyo cumhuriyetlerden biri..burada terli vucutlarinda puro saran hatunlarin bulundugu rivayet edilir,gidip gormek gerek..ayrica ulke disina seker kamisi vs vs gibi kiyi kesimi urunleri satar bu ulke
  6 ... glosoli
 7. 3.
  Amerika'nın koyduğu ticari ambargoya rağmen yılmadan mücadelerine devam eden , Amerika'ya boyun eğmeyen saygı duyulası ülke .
  15 ... gerko
 8. 4.
  amerikanın her turlu psikolojik saldırılarına ragmen ayakta olan devrimci ulke(ne kadar denilebilirse)!yinede takdiresayan bir ulke
  7 ... dave mustaine
 9. 5.
  otostop çekenleri arabanıza almanın zorunlu olduğu ülkedir.
  10 ... gerko
 10. 6.
  (bkz: Küba bunalımı)
  3 ... vernon sullivan