1. 1.
  arap yarım adasının en güneyinde bulunan ülke.
  4 ... secretcode
 2. 2.
  yemenin kahvesi ve hurmasınıda çok güzel derler.
  4 ... kıvırcık salata
 3. 3.
  su an baskentinde oldugum 3aydir icinde bulundugum;8 ay daha burda kalacagim ilginc ulke.neresinden baslasam havaalani turkiyenin en kotu havaalanindan bile kotu olan; insanlarinin tamami arapca konusan; baskenti sanaa sirasiyla buyuk sehirleri aden,taiz,marib, mukalla,moka,ibb damar,hudeyde olan ulke.kimse tam olarak nufusunu bilemez sehirlerinin sayisini bilemedigi gibi. isteyen gelsin sorsun.Ali Abdullah Salih devlet baskanidir bu ulkenin 20 seneyi geckin bir suredir. diktator gibidir. iyi is yapacaksaniz etrafindan otlanmaniz gerekir bu adamin, olunceye kadar demokratik yemende!!! baskan kalacaktir. koltugunda koku bulunmustur.bu yarimadanin en fakir ulkesidir yakinda Londrada para dilenecektir..genis petrol kaynaklari vardir.ADEn ve marib ten cikar bu lanet sey. efendim gecelm insanlarina. cok iyi insanlari vardir ama fakirdir geneli. en alt tabakasi ahdam denilen zenci yemenlilerin olusturdugu bi tabakadir.hindistanin dokunulmazlar tabakasi gibi. devlet bunlara ev vermistir ama bunlar biz bunlari istemioz tavirindadirlar.dilenirler ki bu isi copculuk yapmaktan ustun gorurler.diger tabakalarin da hepsi gat cigner ki bu gat lanetimsi bir seydir . bir yemenli bu gat icin senede 2000000(iki milyon) yemen riyali harcar ki bu da 10 000 dolar eder. gozunu sevdigim yemenlisi bunu cocuguna harcasa cocugu burda kral olur ama hala yemeklerini elle yer. bunlar boledir sabahlari kuru fasulye oglen tavuk pilav aksam yine kuru fasulye yerler.
  6 ... cooldiver
 4. 4.
  bellerinde cembiye vardir ki bu bi tur ziynet esyasidir. bicaktir ama kesmez. ole tasirlar. fiyatlari muhtelif olup 10 dolardan 1 milyon dolara kadar farklilik gosterir.alinasi degildir bize gore ama bir yemenli icin prestij meselesidir.ayrica kinindan ciktimi uzerinde kan olmadan yerine girmemelidir. dikkatlere sunulur.
  2 ... cooldiver
 5. 5.
  1900'lü yılların başında bir asker öğütme makinesi gibi çalışan ülke. çöllerinde yarım milyona yakın askerin öldüğü söylenir, gerçi bu ne kadar doğrudur bilinmemektedir. fakat anadolu halkı bu yüzden yemen'e gitmeye korkmuş ve çekilen çileler adına yemen türküsünü yaratmıştır. gidenin gelmediği bir yer olarak ünlenen yemen, abdülhamit'in ve ittihatçılar'ın politikalarının başarısızlığının göstergesi olmuştur. olan zavallı halka olmuştur.
  2 ... kisil
 6. 6.
  (bkz: ciki ciki teorisi)
  (bkz: kabile toplumları)
  2 -1 ... enelhakki
 7. 7.
  erkan oğur'dan dinlenilmesi gereken 8 dakika 38 saniyelik türkü.
  2 ... hyperion
 8. 8.
  100.000 den fazla anadolu gencinin Yemenin osmanlı topraklarında kalabilmesi için zmanında gözlerinin bile kıpramadan şehit düştügü ancak bugun türk eserlerinin hiç birinin kalmadıgı ülkedir.
  4 -1 ... dejavuist
 9. 9.
  başkenti sanadır.

  edit:nokta(.) koymayı unutmuşum.
  1 ... matrix
 10. 10.
  kahvenin memleketi.
  1 ... djarumturk