bugün

biraz anarşi şart. Mevcut düzeni sarsınca her şey kendiliğinden kaosa dönüyor. Ben kaosun elçisiyim. Ve kaos neye dayanır sence? Korkuya...

joker
the dark knight filminin tartışmasız yıldızıdır. heath ledger'in ne kadar usta oyuncu olduğunun göstergesi bir karakterdir.
o hepimizin karanlık tarafı
o hepimizin süperegosu
o hepimizin olmak istediği kişi

gerçek bir idol. v ile birlikte sinema tarihinin en iyi anarşist savunucularından. dark knight daki süper kahraman batman değil jokerin ta kendisidir benim gözümde.

edit: ve tabiki o bir kuralsız.

deliliğin sınırı yoktur!
'Planı olan bir adam gibi mi duruyorum. Benim ne olduğumu biliyor musun? Ben arabaları kovalayan köpek gibiyim. Eğer yakalasam bile ne yapacağımı bilemem. Anlarsın ya... Ben sadece yaparım.'
hiç kimseye örnek olma peşinde olmayan, para ya da güç gibi bir takıntısı olmayan, zekanın ve deliliğin birbirine harmanladığı müthiş karakter.
milyarlaca dolarlık serveti sahibinin gözü önünde yakması, aslında hiç bir amacının olmadığını vurgulayan en büyük örnektir.
inanılmaz bir oyunculuk ,inanılmaz sağlam bir karakter , inanılmaz cümlelerle de biraraya gelince çok etkileyici bir karakter ortaya çıkmış.

türkçe dublajını kim yaptıysa onu da ayrıca tebrik ederim.

''Ben arabaları kovalayan köpek gibiyim, Eğer yakalarsam ne yapacağımı bilemem...''

cümlesi ile zaten kendisini anlatılabilecek en mükemmel şekilde anlatıyor.
Sağlam punchları olan underground rapçidir. Flowart ile sürekli karşılıklı dissleşmektedirler. Acapellası ise oldukça sağlamdır.

edit:içyüz ile karşılıklı dissleşmelerinde her ne kadar içyüz kendinden çok daha beter sözler yazsada anne-kız arkadaş gibi kavramları kullanmasını kınıyorum.
Yanlış bir bilgi verilmiş 83.entry de.(trabzonlu olan "allame")
Joker eskişehirli bir underground rapper'dır.
Batarya records diye bir oluşumları var.
Eski ismi narkoz a. k. a. stanley olup tadından yenmez şarkıları vardır.
jokzilla , etiketin yarısı,.. bunlardan ikisi
ayrıca "çocuklar" isimli anlamlı bir şarkısı daha var.
bir önceki film batman beginsde geçmişi hakkında az da olsa bir ipucu edinebileceğiniz idol. filmde son sahnede komiser gordon batmanle konuşur. elindeki karta bakarak ''akıl hastanesinden kaçan delilerden bir tanesi. cinayet mahalinde bunu bulduk. anlaşılan senin gibi tiyatral zevkleri olan birisi'' der ve kartı batman e verir. batman kartın öbür yüzünü çevirir ve bu jokerdir. bu sahneden anlaşıldığı üzere joker arkham akıl hastanesinden kaçan bir delidir. manik depresif bir hastadır. onu bu kadar karanlık, kuralsız, acımasız, sosyopat yapan ve düşerken ölüme giderken bile gülecek noktaya getiren nedir hayatındaki o travmanın sebebi nedir o kadar ayrıntılı verilmemiş. ama arkhamdan kaçan bir hasta olduğunu biliyoruz. onun kaybedecek hiç bir şeyi yok. deliliğin sınırı yoktur!
Özellikle Batman'in son filmlerinde kendisi hakkında insanları çeşitli düşüncelere sevkedebilecek bir karakter. çok karizma bir karakter, öyle ki önceleri batman taraftarı olanların bile ilgisini çekebilmektedir.
fakat filmlerde onun bu kadar insanlar tarafından destekçi bulabilmesi, onun simgesel bir imaj olması ihtimalini akıllara getirir. bu kaosu ve düzensizliğin getirdiği adilliği isteyen adam neden bu kadar insanların seveceği şekilde empoze edilmektedir?

her ne olursa olsun, kopuk adamın tekidir.
Batman'i izleme sebebim olan karakter.
batman filmindeki mükemmel kötü karakterdir.

--spoiler--
Şeytanı anlayabiliyorum ve onunla bir çok ortak noktamız var.Ama benim en sevdiğim bu işi zevk için yapmamız.Diğer kötüler gibi paraya düşkünlüğümüz yok.O ve ben gerçekten class suçlularız.Tabi o cıtayı baya bi yükseltmiş durumda ama aradaki farkı kısa zamanda kapatabileceğimi düşünüyorum.
--spoiler--
(bkz: halil sezai)
batman film serisindeki tapılası karakterdir. ayrıca kağıt oyunlarının vazgeçilmezidir.
"delilik yer çekimi gibi sadece biraz dokunmalısın" repliğinin sahibi süper ötesi karakter.
(bkz: akılda kalan sinema karakterleri)
heath ledger'ın muhteşem performansıyla birlikte ergen diline yalama olmuş bir tanecik batman karakteri*.yanlış anlamayın,heath ledger kanımca şimdiye kadar ki en iyi joker'di sinemada.ama,çizgi romanı düşünürsek...ben çizgi roman joker'cisiyim.
batman'in can düşmanı.
sıla gençoğlu'nun şu günlerde daha dumanı üstünde yeni çıkardığı albümü. dinlemenizi tavsiye ederim, çok acayip olmuş.

https://www.facebook.com/...karacak/10150811572321895
sıla'nın temcit pilavı albümü.

bi farklılık yok. bildiğin sıla.

gerek yoktu be kardeş.
kötü olduğu halde, iyi karakterden daha çok sevilen tek karakterdir kendisi.
sıla'nın yeni albümüdür. lakin böyle bir albüm için erken olduğu kanısındayım.
Odamda duvarın yarısını kaplayan bir posteri bulunan karakterdir. aynı filmi defalarca izleme sebebimdir. En iyi kötü karakterdir ayrıca.
" Why so serious?'
+Bizden para çalıp paçanı sıyırabileceğini mi sandın?
-Evet *
jokzilla part2 gibi efsane bir diss yayınlamış olan rapper.

burdan http://www.youtube.com/watch?v=H0xax0QECAw