1. 1.
  NBA'e STOKCTON to MALONE adıyla geçen klasikleşen basketlerin baş mimarı.NBA'in en fazla asist yapan oyuncusu
  1 ... vakatanka
 2. 2.
  gosterissiz oyunuyla, nba e yakısmayan* guardlardan.. oyunu zevkli kılanları icin

  (bkz: alen iverson)
  (bkz: baron davis)
  (bkz: dwayne wade)
  (bkz: steve nash)
  (bkz: jason kidd)

  ve olmazsa olmaz
  (bkz: jason williams)
  -17 ... sazan
 3. 3.
  oyunu zevkli kilmaktan ziyade,oyunu duzgun oynamanin,dogal yetenegin degilde calismanin basari getirdiginin,en buyuk ornegi,gelmis gecmis en iyi asistor.
  oynadigi yillar boyunca utah jazz formasi giymis,malone ile birlikte muthis bir uyum yakalamistir.
  4 ... a fine day to exit
 4. 4.
  kısa şort dönemi geçtikten sonra bile kısa şort giymeye devam eden,utah jazz in gelmiş geçmiş en iyi iki oyuncusundan biri.
  3 ... monolith
 5. 5.
  tum zamanların en fazla maca cıkan oyuncusu ve en cok asist yapan oyuncusudur.
  1 ... anil teknik
 6. 6.
  pick and roll'ü amerika de en iyi uygulan * guardlardan biri.
  1 ... suran
 7. 7.
  her daim adı karl malone ile birlikte anılacak efsanevi guard.

  asist denince akla ilk gelen basketbolcu.
  1 ... insomniac
 8. 8.
  1962 doğumlu earvin magic johnson dan sonra nba in gelmiş geçmiş en iyi guardı.mükemmel mücadelesine gösterdiği insan üstü çabalara rağmen şampiyonluk yüzüğünü takamamasında chicago bulls un olağanüstü bi kadroyla karşılarında dim dik dikilmesi en büyük etkendir.basketbol oynadığı dönemde sadece işini düşünen ender oyunculardan biridir.o bücür haliyle 40 ına kadar basketbol oynaması ülkemizde "30 yaşına gelen oyuncu yaşlanmıştır "diyen kişilere en büyük kapaktır.
  4 ... pankreas
 9. 9.
  gösterişsiz oyunu draft edildiği sezon 1984 draft sıralamasında 16. sıraya kadar düşmüş olmasına neden olmuştur. kendisini bu sıradan draft eden utah jazz da gelecek 13 yıl boyunca batı konferansı'nda play off'ları domine eden bir takımın beynini kazanma imkanını elde etmiştir. başarı için her şeyden önce takımdaki diğer 4 oyuncuyu oynatabilecek birisinin takımda var olması gerektiğinin; hatta bu oyuncu var olduğunda onun etrafı vasat oyuncularla dahi kurulu olsa başarı elde etmenin mümkün olduğunun en büyük ispatıdır. belki de o olmasa karl malone dahi bir efsane olmak yerine ancak iyi istatistiklere sahip eski bir nba oyuncusu olarak anılacaktı yalnızca kimbilir... ha ben seyir zevki bakımından asla bir utah jazz maçı izlemeyi istemedim; hatta her zaman utah'ın karşısındaki takımın destekçisi oldum, fakat bir ciddi organizasyon içerisinde mücadele eden bir takım sözkonusuysa onun başarı kriteri maç içerisinde kimin kaç alley oop smaç yaptığı dğil takımın elde ettiği sonuçlardır ve john stockton da utah tarihinin en büyük başarılarının anahtarı rolünü hakkıyla üstlenmiştir.
  5 ... schenardi
 10. 10.
  karl malone'la beraber utah jazz'ın efsane ikilisini oluşturdular. ama, stockton utah'lıların gözünde biraz daha ön plandadır; bir adım öndedir. çünkü malone, son senesinde yüzük uğruna lakers'a giderken, o yüzük takmak için başka bir takıma gitmeyi tercih etmeden başladığı yerde bıraktı.
  1 ... balsikeste baysungur