1. 1.
  new jersey takımının muhteşem oyun kurucusu.
  bence nba deki en tartışmasız en iyi oyun kurucu.oyunu okuması kişisel yetenekleri mükemmel asistleri ile şimdiden tarihe geçmiş oyuncudur kendisi.
  oyun içinde o kadar sakin ve kendinden emin bir duruşu vardır ki ister istemez takım arkadaşlarınada o güveni aşılamayı başarmaktadır.
  new jersey takımının bu seneki iyi performansınında bir numaralı sağlayıcısıdır.
  genellikele new jersey denilince akla gelen ilk isim vince carter olmasına rağmen bende cartesin inanılmaz başarısının altındada kidd yatmaktadır.
  maçları dikkatli izleyen izleyiciler carterin mükemmel performans gösterdiği maçlarda kidd in sürekli onu beslediğini göreceklerdir.
  bu yılki all-star müsabakasına seçilmemiş olması ile büyükbir sürpriz yaşanmıştır.kaan kuralın dediği gibi bencede kendisine ömür boyu all-stara seçilme ödülü verilmelidir.
  1 ... msd
 2. 2.
  2002 yılında mvp ödülü resmen çalınmış,tüm zamanların en iyi 10 point guard ından biri olarak gösterilen,oynadığı takımları kademe atlatan,kendinden çok etrafındaki oyuncuların oyununu geliştiren,pas yeteneği tartışmasız dünyanın en iyisi olan,vince carter gibi torontodaki son dönemlerde resmen komada gibi oynayan bir oyuncuyu ligin elite skorerleri arasına sokan,tartışmasız şu an dünyanın en iyi point guardı ve benim I LOVE THIS GAME!!! sebebim,ayrıca ligteki en iyi dış savunmacılardan,refertuarı saymakla bitmeyecek olan ama sadece şut konusunda biraz istikrarsız olan muhteşem oyuncu point god!!!
  4 ... amaru
 3. 3.
  espn'in nba in önde gelen isimleriyle,üstadlarıyla yaptığı ankette tüm zamanların en iyi pg leri arasında 7 numarada yer alan,ve kariyer asist ortalamasında sadece 4 kişinin ortalamasının ondan fazla olduğu muhteşem lider,pointgod...
  ... amaru
 4. 4.
  baron davis'in pg yeteneklerinin yanından bile geçemeyecek olan 1 numara.
  -9 ... thuglove
 5. 5.
  kayınpederi türk olan ve bu nedenle geçtiğimiz seneki play offlarda türkiyeden destek istediğini ifade etmiş asist manyağı adamdır
  ... registerlater
 6. 6.
  bu sezon play off ta 17 sayi 13 ribaund 12 asist ile triple double yapmis ve o macta takiminin en cok ribaund alan 2. adami olmustur. magic johnson, john stockton, isaac thomas dan sonra 4. en iyi point guard dir.
  1 ... idea_balaban
 7. 7.
  şu anda nba de kıyaslanabileceği tek adam steve nash'tir,o da kariyerinin başından itibaren bakıldığında jason kidd ile kıyaslanacak kadar mazisi olan bir oyuncu değildir,en basit örneği 97 sezonunda ikiside suns forması giyiyorlardı jason kidd'in dallas tan takası sonrası ve ikisinin aynı anda oyunda olduğu anlarda jason kidd 1 numara nash ise 2 numara oynuyordu yani,pg rolünü kidd üstleniyordu,nba deki diğer pg ler ile jason kidd'i,kıyaslamak ise (bkz: yok canım daha neler güldürmeyin beni).
  1 ... amaru
 8. 8.
  ne kadar nash hayranı olsamda kidd her zaman nash ten(skor dışında) bir adım öndeydi..doğruya doğru..zaten savunma bakımından çok iyi bir oyuncu,o yüzden bi pg tan beklenecek herşey var..skor yapamamasıda o kadar önemli değil bence,çünkü takım arkadaşlarını oynatarak daha fazlasını yapıyor
  1 ... d@nte
 9. 9.
  üstelik oynadığından bu yana hep triple-double sıralamalarında üstlerde..ve yanlış bilmiyorsam bu sene 1.
  1 ... d@nte
 10. 10.
  serbest atış kullanırken potaya usulca öpücük gönderen başarılı oyun kurucu.
  ... kerrat cetveli