bugün

nba da bir takim..
resmi sitesi: http://www.nba.com/jazz/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Mehmet Okur
Carlos Boozer
Devin Brown
Jarron Collins
Gordan Giricek
Matt Harpring
Kris Humphries
Andrei Kirilenko
Keith McLeod
C. J. Miles
Greg Ostertag
Andre Owens
Milt Palacio
Robert Whaley
Deron Williams

koçlari: jerry sloan
ii bi sg we benche biras takviye yapmaları durumunda cokta sakatlık yasamazlarsa seneye playofflara kalması muhtemel takım..
gururumuz mehmet okurun takimi bu yil play offa kalamamalari buyuk sansizlik krilenko gelecek yil sakatlanmasa gelecek seneki playofflara kalacak iyi is ler yapabilecek bir takim
ne zaman ve nasıl olduğunu hatırlayamasam da desteklediğim nba takımı. ancak ihtimal o dur ki: (bkz: karl malone)
eski gucunden uzaklardaki nba takımı mehmet okur a selamlar
2003 ten beri playoff lara kalamayan nba takımı. bu yıl derek fisher ın gelmesiyle guard pozisyonunda rahatladılar, ayrıca bu sene deron williams tan çok şey bekliyolar, fisher ın da olması utah için büyük bir artı. draft tan gelen ronnie brewer dan da ümitliler.ronnie savunması güçlü olan iyi bir 2 numara diye bahsediliyor.yeni sezonda göreceğiz.
ayrıca andrei kirilenko yazın özel diyetlerle yeni sezona hazırlanmış ve koç sloan a göre çok daha güçlü görünüyomuş. valla bende onun yalancısıyım. geriye bir tek boozer sorunu kalıyor. oda yeni sezon için iddialı açıklamalar yapmış, gitmeye pek niyeti yok galiba.
Sezona bomba gibi başlamış takım. Nefesleri tüm sezona yetecek mi , orası bir soru işaretidir *. Carlos Boozer'ın sakatlıktan kurtulup takıma dönmesi ve mvp tadında performanslar sergilemesi önemli bir faktördür. Memo * , sophomore daron williams , takıma bu sezon dahil olan veteran derek fisher ve tabi ki Andrei Kirilenko çok olumlu işler yapıyorlar. Takım olarak en büyük özellikleri hızlı olmaları ve bu sayede yüksek sayılara ulaşmaları. Her şeye rağmen play-off birinci yahut ikinci tur gibi eleneceklerini öngörüyorum , ancak finale çıkarlarsa da şaşırmamak lazımdır.
an itibariyle giriş sayfasıyla yarmış olan takımdır.
http://www.nba.com/jazz/tickets/Jazz_Intro.html
Nasıl oluyorsa önüne geleni deviren Stockton to Malone ruhunu yeniden canlandıran NBA'in en iyi yüzdeye sahip takımı olmakla beraber MVP olma yolunda böyle giderse önemli bir paya sahip olucak Boozer'ı kadrosunda bulunduran takım...
büyük ihtimalle finallere kalacak takım.
(bkz: kutahya jazz)
(bkz: ilkokul basketbol turnuvaları)
kirilenko insanı eski günlerinde olsa, kesin şampiyon diyebileceğim takımdır. memo, boozer ve deron williams'a, eski günlerindeki bir kirilenko eklenirse playoff galibiyet serisi rekoru bile kırabilirler bence.***
üniversite yillarinda gece yarilar1 kalk1p sirf chicagoya kil oldugumuzdan destekledigim,ancak karl malone inegi yüzünden hep hüsrana ugratan takimdir.
bu sezon play-offa kalmis takimdir.
nba bati konferansi northwest grubu takimi. maclarini 19911 kisi kapasiteli delta center'da oynayan takimi jerry sloan calistiriyor. milli basketbolcumuz all star mehmet okur'un forma giydigi takimda rus andrei kirilenko ve carlos boozer gibi oyuncular bulunmaktadir.
milli gururumuz mehmet okur'un bu sezon üstüste en çok sayı yapan adamı olduğu NBA takımlardan biri.
play-off'lar yaklaşırken, -y yönünde artan ivmeli harekete geçen takım. 5 maçlık mağlubiyet serisinden sonra dallas'ı yenmişlerdi, ancak dün akşam suns tarafından denize döküldüler. gerçi, isterlerse 4-0 elensinler play-off'lardan, mehmet okur all-star oldu mu? oldu. ehah, bu bile yeterli insanın keyiflenmesi için.
90lı yılların ikinci yarısından itibaren takip ettigim nba'de bulls un bir numaralı rakibi olması sebebiyle,en hazzetmedigim takım olan,hornacek dışındaki mailman ve stockton dahil tüm oyuncularından nefret ettigim salt lake takımı jazz a olan bakısım bir cok türk vatandası gibi benimde memo yu kadrolarına dahil etmeleriyle cok degisti..
memo,ak47,d-will gibi izlemekten keyf aldıgım oyuncularıyla bu sene büyük bir sürpriz yaparak 50 galibiyeti bulan jazz play-off larıda heyecanla beklemimize vesile oldu bu sene..
houston rockets'ı yendikleri playoff ilk tur 3. maçında açtıkları "houston you have a problem"* pankartıyla beni benden alan, basketbola aç taraftarların ve mormonlar şehrinin takımı.
türk insanının yufka yürekli olması ve sürekli zayıfın tarafını tutması sebebiyle yıllar önce micheal jordan önderliğinde ki chicago bulls'la nba finalinde boy gösterirken desteklenmeye başlanan o zamanlar malone-stockton ikilisiyle gönllerde taht kuran. tam türk basketbolseverlerin gönüllerinden silinecekken bu seferde mehmet okur'u kadrosuna katarak bu sevgiyi yeniden aşılayan nba takımı.
Konferans finalinde karşısına Suns degilde Spurs çıkarsa Batı şampiyonu; hatta Doğu şampiyonu olma ihtimalleri bulunan Cavs ve Pistons'ıda yenerek NBA şampiyonu olacaklarına inandıgım takım..Aha yazdım buraya ucankacan demişti dersiniz..**
jordan a karşı oynadıkları finaller zamanında gıcık olduğum ve hep bulls u desteklediğim, fakat memo vasıtası ile sempati duymaya başladığım nba takımı. efsane oyuncusu için: (bkz: postacı)
golden state warriors u konferans yarıfinelinde 4-1 lik seriyle gecerek konferans fineli oynamaya hak kazanan takım.
gun itibariyle konferans finalinde san antonio spurs ile eslesen takim.
(bkz: stockton to malone)