1. 1.
    devrim yaparken şiddetten yana olanlara verilen fransızca kökenli kelime
    4 -1 ... kalem0101
  2. 2.
    Jakobin de denir.

(bkz: jakobenizm)
    2 ... italiano
  3. 3.
    devrim niteliğindeki olayları şiddet,darp ve yagmalama ile süsleyerek halk içinde şiddetli panik yaratan akımın yada o akımda bulunanların ismi.
    1 ... karpuzkabugu
  4. 4.
    Fransa'da Aziz Dominicus tarikatına bağlı rahip ve rahibeler.
    Demokrasi yanlısı.
    Tepeden inmeci. *

Gerard Maintenant, Jakobenler adlı, iletişim Yayınları'ndan yeni çıkan kitabında şöyle diyor:
    "Günümüzde her şeyden önce merkeziyetçi hatta kimilerine göre otoriter dolayısıyla da aşağılayıcı ve küçümseyici bir anlam taşıyan Jakoben sözcüğünden türetilmiş aşırı, uygunsuz kullanımı desteklemek söz konusu olamaz. Bununla birlikte... Jakoben ideal on dokuzuncu yüzyıl boyunca cumhuriyetçi, demokrat ve sosyalist bir tepki verme biçimi esinlemiştir." ss.143-144)

Yani Jakobenlik, günümüzde merkeziyetçi ve otoriter bir davranış anlamında kullanılıyor ama, esas olarak, cumhuriyetçi, demokrat ve sosyalist bir tutumu içeriyor.
    4 ... atipik
  5. 5.
    bazı liboş*ların kemalistlere sövmek için kullandığı kelime
    3 -4 ... mmtyvs
  6. 6.
    tepeden inmecilik..
    3 -1 ... sciende
  7. 7.
    üniversitede hocamızın beni kastederek arkadaşınıza demiyorum ama bunun gibi jakoben zihniyetteki insanlar die başlayan cümlesinden sonra nick olarak kullandığım terim.
    4 ... jakoben
  8. 8.
    gözümden kaşımdan sakındığım, allığımı çıkaran nadide insan.
    2 ... momur
  9. 9.
    4. nesil bir yazar. *
    ... crazy
  10. 10.
    doğum günü müdür bugün nedir emin değilim ama yine de iyi ki doğdun jakobennnn diyorum burdan.
    ... aura