bugün

entry'ler (784)

koyunn com

en güzel yanı içeriği kullanıcılar tarafından oluşturulup, içeriklerin değerinin diğer kullanıcılar tarafından belirlendiği sosyal imleme sitesidir. türkiye'de tektir.
haber sitelerinde tek görüş yanlısı haberler yer alırken burada her görüşten haber ve kaynaklar yer alabiliyor.
üstelik sosyal medya hesaplarından giriş yapılabiliyor.
bir diğer artısıysa paylaşımların kimin yaptığı belli olmadığından hiç kimseyle aranız açılmıyor.

visual c

(bkz: microsoft visual studio 2010)

sis atma o ç

başlıkta ilk fotoğraf kaan sezyum tarafından bu hafta köşesinde kullanılmıştır.
sanırım fotoğrafı yapan kişi immortal technique nickli yazar.

michael sikkofield

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=26511983
ile ayarın şahını almış saçmalık üreticisidir.

giyilen her şeye güzel diyen tezgahtar

dar gelen şey için "esner" deyip aynı ürünün bir beden büyüğünü istediğinizde bu sefer bol geldiğinde "yıkanınca çeker" diyen tezgahtardır.

karakolda polisler tarafından dövülen kadın

faşizmin kendisinin geldiğini düşünüyorum artık. bilmem nerede kocasıyla eğlenen kadını kimliğini arabadan almaya gitmiş kocası varken kafasına vurarak gözaltına almaya kalkmak sadece faşizmdir.
komplo teorisi üretmek istemem ama bu polisler sözde dindar çıkarlarsa hiç şaşırmam.

sevgilinin yanında yemek yiyememek

sevgiliyle yapılabilecek en güzel beşinci şeyi yapmamaktır. en güzeli onun yanında yemektir elinden yiyip, elinle yedirmektir.
hele bir de yemeği de siz yapıyorsanız işte o zaman tadından yenmez.

üniversite öğrencisinin not almamasındaki nedenler

dişi değildir ve çalışmıyordur.
aksi not alıyor kendimizi kandırmayalım.

yaran sevgili diyalogları

hayatımda ilk defa eziklik psikolojisiyle kıskanmamı sağlamış diyaloglardır. içimden çok kısa bir anlıkta olsa kızıp eksi oy vermek geldi ama eziklik ile hareket etmeyeceğime yeminim olduğu için tam tersini yaptım.
dünyada tek güzel şey sevdiğinle olmak. sevdiği insanla birlikteyken hala çok mutsuzum diyen insan varsa kesinlikle ya sevmiyordur ya da aptaldır.(istinalar kaideyi bozmaz)

sevdiğinden kopmanın verdiği acı

daha büyüğü olmayan acıdır. bir çokları ölüm diyecek evet kabulumdur ölüm çok büyük acıdır ama sonsuzlukta ölen sevdiğinize kavuşmak var, ama yaşarken sevdiğinizden sonsuza kadar ayrılıyorsanız hiç bir zaman hiç bir dünya da birlikte olmaycaksınız demektir. bu yüzden aslında daha büyüğü yoktur. para, kariyer ve ya fiziksel hiç bir acıyla kıyaslanmayacak bir acıdır.

biten ilişki sonrası erkeğin ruh hali

sevdiği varsayılarak;
çok özler hayatında hiç bir şeye özleyemeyeceği kadar çok özler ama benim özlediğim kadar özleyemez.
lanet olsun der neden yanyana film izlerken daha çok öpmedim ki, neden daha çok sarılmadım ki ya da sadece ben derim.
bir de psikopatsa kendi kendine sorar insanlar neden canı acıyınca ağlar. neden gözlerinden yaş gelir oturur bir de bunu düşünür, yazacağı çok şey varken sözlüğe de hiç bir şey yazamadığı anlarda.
yaş olmuş 24 hiç bir şeye ağlamazken seni umursamayan birine ağlamak nedir bunu sorgular o saçma ruh halinde.
onunla günler geceler geçirdiğim odada yaşamak cehennemde yaşamaktan farksız.
yaşadığımız tüm güzel şeyler sanki hayal gibi ama gerçek.

evlenmek için en ideal yaş

sevdiğini bulduğun yaştır. benimki çoktan geçti.

ışık hızıyla eski sevgilisini unutan kız

çok üzgündüm derken arkadaşlarıyla bara diskoya giden kızdır.
evet bildiniz.

yazarların kişisel tespitleri

hem aptal hem tembelim.

sözlük yazarlarının aşk itirafları

bir gün uyansam hiç bir şey hatırlamasam hatırlamasa. yine karşılaşsak sanki hiç geçmişimiz yokmuş gibi yine aşık olsak yine mutlu olsak. uzak mesafe bitirdi bizi sadece onu suçlayamam. ama bir şeyden eminim ki ben onsuz yarımım. ben onsuz mutsuzum. artık bu aşk paralel evrenlere kalsa da bu evrende de isterdim yaşansın. bir şansım olsa bedeli ne olursa olsun o şansı kullanırdım sonu mutlu son olmayacak olsa bile ama o da yok. ellerini uzatsa onu bırakmayacak gibi sarılacağım ama olmuyor.
oku bunu da oku. seni anlatabildiğim içimi dökebildiğim bir yer vardı o da sen oldu artık.

sözlük yazarlarının en çok merak ettikleri

benim onu düşündüğüm kadar o da beni düşünüyor mu, ya da özlüyor mu hiç olmadı bunca yaptığından sonra bunlara ihtimal bile kalmasa da en azından gerçekten sevdi mi bunu bilmek isterdim.

dexter

dizinin eski tadı kalmadı artık ulu orta gösteriyor kendisini açık alanda adam boğuyor olay yerine üniversite binasına dingonun ahırına girer gibi giriyor lan hiç mi kamera yok eşek kadar üniversitede. bizim kıçı kırık ktü'de bile onlarca var sağda solda. senaristi mi değişti senarist kafayı mı verdi bilmiyorum ama böyle olacağına hiç olmasın daha iyi amk.

hazreti muhammed e muhammed diye hitap etmek

hiç bir şey eksiltmez hiç bir şey götürmez.
ne saygısızlıktır ne terbiyesizliktir.
küfür olmadığı sürece sorun yoktur.

sevgiliye sarılıp uyumak

hayatta en mutlu olunan andır. hele sabahta yarım yamalak gözler açıldığında hemen sarılıp biraz daha kestirmeye devam edip öperek uyanma işlemi yapılırsa daha ne istenir ki o günden.
sanırım kahvaltısını yatağa götürmek ve el ile beslemek de benim ayrılacağım olurdu. hiç yapmadım ama bunu yapmayı çok istemiştim, şimdi imkansız oldu.

yolculara şiddet uygulayan metrobüs şöförü

iett ile korku kuşağı. nerede şerefsiz it kopuk var iett çalışmaya başlamış.
alınan varsa bu yazıdan önce içlerindeki it kopuktan kurtulacak sonra biz alındık diyecek.
şikayeti bile tınlamayan yetkilileri var. anası sikilmiş adaletin ve kayırmacılığın olduğu ülkede bu vakalar daha çok olur.
oraya o işi yapabilecek en iyi eleman olarak değil en iyi yandaş olarak girdi.
üniversitelerde bile yüksek lisans başvuruları torpile göre değerlendiriliyorken bu ülkenin adam olmasını beklemek aptallık olur.
böyle milletin de ülkenin de...