1. 1.
  7 Eylül 1995 tarihinde Brezilya'nın Caçapava do Sul şehrinde dünyaya geldi. 22 yaşında, 1.87 boyunda ve Gremio'da forma giymekte olan futbolcudur. Mevkisi ağırlıklı olmak üzere defansif ortasahadır. Merkez orta saha ve sağ kanatta da forma giyebilmekte.

  Son dakika söylentilerine göre Fenerbahçe'ye gelmesi an meselesi, Brezilya kaynakları son dakika olarak vermeye başladı. Gremio başkanı açıklamış görünüyor. Fenerbahçe'ye ve Türk futboluna hayırlı olsun.

  Peki nasıl oyuncu? Net Marco Aurelio etkisi yapacak bir oyuncu. yukarıda yazdığım gibi, Ön libero ve merkez orta saha oynuyor, duruma göre sağ tarafta da görev alabiliyor çünkü süratli ve bileklerine hakim bir çocuk. Çocuk dedim henüz 21 22 yaşında. Yeterince forma şansı bulup kendini ispatlayabilmiş bir oyuncu değil. Kumaşı sağlam, Türkiye'ye geldiği an seneye ederi net 10 milyon. Biraz 3. bölgedeki vuruşlarını geliştirebilirse 3 sene sonra 20 milyona okutulabilir. Potansiyelli, gelişmeye açık bir oyuncu. Tam Cocu'nun sistemine uyan bir DOS. Topal gibi topla ilişkisi son derece kötü bir adam değil. Alıyor veriyor, gidiyor geliyor, yeri gelince çalım atabiliyor, iyi bir oyuncu arkadaşlar temiz. 3-5 milyona alınıyorsa harika...
  5 -3 ... eraslan5
 2. 2.
  Müthiş transfer öyle böyle değil, o kadar müthiş ki başlığı bile yeni açılmış.
  Josef topal ikilisinden jailson topal ikilisine evrimleşmek gerçekten vizyon örneği.
  Oley
  Ahahahahahahahaa
  Tanım: çöp
  7 -10 ... hakan yavas
 3. 3.
  Şu transferi barcelona yapmış olsa "ooo abi vizyon bu işte, türk takımlarının scout ekipleri çöp" diyecek adamlar hazımsızlıktan ilk eleştiriyi yapmış hemen.*

  Ciddi anlamda başarılı bir iş böyle bir genç yeteneği türk futboluna kazandırmak, birkaç sene içinde değerini katlayarak yoluna devam etmesi muhtemel. Fenerbahçe'ye hayırlı olsun.
  12 -8 ... le seigneur des tenebres
 4. 4.
  Aynen, zaten adam barcelona, dortmund, Liverpool arasından Fenerbahçe’yi seçmiş ki biz de barcelonayla karşışaştırıp çok iyi transfer dememişiz.
  Kimsenin keşfedemediğini fener keşfetti.
  Neyse bu adam gelecek formayı alacakta ligde maç kazandıracak ohoo.
  4 -9 ... hakan yavas
 5. 5.
  sözlükte başlığı yeni açılan brezilyalı ronaldinho, birkaç sene sonra değeri 150 milyon’u bulacaktır.
  2 -6 ... penald
 6. 6.
  Pad takıma gönderilen Ozan Tufanın boşluğunu dolduracak isim.
  Josef gibi ligin en iyi 3 dos’undan birinden sonra orta sahayı çaylağa emanet etmek? Süper vizyon.
  Bu adamın eksiklerini kapatmak için yanına topalı koyacaklar bakın görün.
  2 -5 ... hakan yavas
 7. 7.
  inşallah iyidir. Fenerbahçe nin yeni transferi.

  Bu gremio dan beşiktaş rhodolfo yu almıştı. iyi adamdı ama sakatlandı. Umarım bu da iyidir.
  2 ... be happy yine yine yeniden
 8. 8.
  şahsen tanımadığım, futbolunu bilmediğim scout transferi. tüm kaynaklar 4 yıllık anlaşma sağlandığı konusunda hemfikir, ancak ödenecek bonservis bedeli olarak 2,5-4,5 milyon euro arasında çeşitli söylentiler var.

  ben böyle bilmediğim adamlar gelince hemen geldiği takımın taraftarlarının düşüncelerine bakarım oyuncuyu tanımak için. youtube videoları veya oyuncunun geçmiş istatistikleri genellikle yanıltıcı oluyor, oyuncularını en iyi tanıyanlar yine o takıma gönül vermiş taraftarlar oluyorlar genelde. bu sebeple 4 milyon euro bonservis bedeli yazan bir kaynağın altına yazılmış üç adet yoruma baktım.



  1. yorum, yerinin doldurulmasının çok zor olacağından bahsediyor.
  2. yorum, bu transfer için çok kötü demiş. daha 22 yaşında! arthur (barcelona aldı bu sezon 31 milyon euro bedelle) gibi bu oyuncudan da gelecek para hiç bir sike yaramayacak, üzerine muhtemelen bir oyuncu daha kaybederiz ancak bu oyunculardan daha iyisi hiç bir zaman gelmeyecek. bu paraya bu oyuncuyu vermek son 2 sezonun en kötü transferi diyebiliriz demiş.
  3. yorum, kısa kesmiş ve çok az! bence çok daha fazla olmalıydı diye sitem etmiş.

  yorumlara göre gremio taraftarı bu oyuncunun satışından son derece mutsuz. kaynak 4 milyon euro diyor, adamın transfermarkt değeri 2.5 milyon euro, taraftarlar çok daha fazla para etmeliydi diyorlar.

  yalnızca yorumlara ve yaşına bakarak umarım bir pürüz çıkmaz da gerçekleşir transferi.
  2 ... alfisti
 9. 9.
  ailesinin 4 üyesini trafik kazasında kaybetmiş.

  http://www.hurriyet.com.t...45&utm_term=post#page
  4 -2 ... true
 10. 10.
  ve anlaşma sağlandığına dair resmi açıklama gelmiştir.

  Kulübümüz, Brezilya’nın Gremio takımında forma giyen orta saha oyuncusu Jailson Marques Siqueira’yı bonservisiyle birlikte kadromuza katmak üzere kulübüyle anlaşmaya varmıştır.

  https://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=61496
  ... alfisti