1. 1.
  24 ' de ctu ajanı. soğuk kanlı, tedbirli ,zeki, kısaca bir ajanda ne gerekiyorsa mevcut kendısınde, ama o konuşması yok mu cok karizmatiktir. puslu bir sesle konuşur ve piskolojik savas yapmayı cok iyi bilir.
  3 ... rapter
 2. 2.
  24 dizisinde kendinden başka herkesi toy, aptal ve yeteneksiz gören/gösterilen karakter.
  ... goliath
 3. 3.
  24 dizisinde imkansizi basaran, her seferinde beladan optimum cikma yolunu bulabilen, ama her seferinde de ona inanmayan usleri nedeniyle basarisi ertelenen karakterdir. kendisi ileri derecede iskence teknikleri ve adam konusturma dalinda master yapmis gibidir,

  --spoiler--

  gerektiginde sevgilisini bogazlar konusturmak icin. veya baskanin danismaninin gozune cakiyi dayayabilir. olmadi baskanin emirlerini duymazdan gelir, yine mi olmadi? baskani kacirir anasini satayim!

  --spoiler--

  gozumuzde bir numaradir, efsanedir. zira 24 saat degil dinlenmek, su bile ictigi gorulmez, yemek yedigi gorulmez, cise gittigi gorulmez... belki reklam arasinda yapiyodur, bilmiyoruz o kadarini ama, isterse amerika en buyuk tehditiyle bogussun, o hala 30 sn bile olsa romantizme vakit bulur.
  5 ... curufinwe
 4. 4.
  bayık tipi yüzünden sayısız ödül alan diziyi seyrettirmeyen karakter.
  1 -4 ... lusi
 5. 5.
  yorulmayan karakter... hiç uyumamasından şüpheliyim... gerçi henüz sadece 5 gündür tanıyoruz ama... *
  1 ... phyxius
 6. 6.
  abd başkanlarının kankası.

  efsunlu kahraman, o kadar olay üzerine hala yaşıyorya pes doğrusu dediğim süper karakter.
  ... exiq
 7. 7.
  michael scofield in abisi.
  1 ... darklove
 8. 8.
  bir dizide rastlayabileceğimiz abartıları bir kenara koyacak olursak, tam bir profesyoneldir.

  her ikisi de abd nin çıkarlarını koruduğu iddiasında olan bölünmüş amerikan yönetiminde malkoçoğlu ötesi zorluklar yaşamaktadır.

  jack bauer, dizinin önemli bir figürü olmakla birlikte, senaryo çok ilgi çekicidir. Özellikle 5. sezon, Amerika yı ırak a götüren süreci, neredeyse tıpatıp anlatmaktadır.
  1 ... bilgistan
 9. 9.
  (bkz: yeter ulan ölsene)
  ... paradigma
 10. 10.
  amerika'nın son dönem kahramanı.. zaten onları rambo, rocky falan kesmezdi.. her dönem için ayrı bir görsel sanat kuklasına ihtiyacı duyan abd'nin son kukla tipi. abd hükümetinden destek alınarak çekiliyor deseler hiç şaşmam...
  3 ... jackmartins