bugün

CTU* nun işlevini anlatan.amerikanın başına zenci bi başkan gelmesi gibi büyük fantazileri olan.jack bauer karakterinin 2358725728237582 canlı olduğu."ulen bu seferde ölmesse çüş artık dediğim" ayrıca 4. sezonunda türklerin terörist olarak nitelendirilmesi yüzünden ülkemizde gösterime girmeyen.hatta abdullah gülün abd dışişleri bakanına şikayet ettiği dizidir.
herbir sezonunu seyretmesi 24 saate sığmasa da bir iki saatlik uyku molaları ile bitirildiğinde daha bi zevk verir.
ctu da dahili telefon çalar

dat-dat-daaaaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ctu dessler
ilk üç sezonu çok yakında kanal 1 de yayınlanacak dizi.türkçe dublajlı olarak yayınlanacak olması belki daha geniş bir kesime hitab etmesini saglayabilir.
(#53621)
dizideki en güzel özellik ise çok önemli karakterlerin ölebilmesidir.bir dizinin devam edebilmesi için karakterlerin sağlam olması lazımdır ama senarist acımadan bütün önemli karakterleri öldürebilmektedir.bu yüzden her an jack bauer 'in de ölmesini bekleyebiliriz.
(bkz: kurtlar vadisi ile 24 ün benzerlikleri)
dikkat!!!
--spoiler--
5. sezon itibariyle "nasıl kıydınız dessler'a???
--spoiler--
4. sezonda Türkler'le girilen herhangi bir polemik yoktur, sadece arap asıllı teröristleri vardır, daha önce sezon 2'de vardı. Siz hiç Marwan yada Navi adlı Türk duydunuz mu? hem niye gocunduk ki?
birebir zamanlı ilk dizi.
jack bauer'ın

"i'm federal agent jack bauer, and today is the longest day of my life"

diyerek başladığı ve bugünlerde 5. sezonunun oynadığı bir çok emmy ödülü kazanmış gerçek zamanlı televizyon dizisi,şaheseri.
5. sezonuyla doruga ulasmis televizyon dizisi. kurgu ve senaryo bakimindan 5. sezon inanilmaz. diger sezonlarina oranla 5 kat daha yükselmis seviye. heyecan ve dumur etme seviyeleri. hic ama hic ummadiginiz kisiler ölüyor ya da hain cikiyor. *

bölümleri amerika'da yayinlandiktan hemen sonra internette yayiliyor.bittorrent'te ertesi gün binlerce kisi download ve upload ediyor. ayrica kiefer sutherland, bu sezon sonunda hikaye icin en iyi sey buysa, jack bauer ölsün dedi. ve bu sezonda jack bauer da insani ihtiyaclarini biraz da olsa karsilamaya basladi.***
http://www.fox.com/24/
5. sezonda olayın b.ku çıkmıştır..
--spoiler--
zaten kolpacı olmayan bi mistır prezidınt kaldıydı..o da oldu tam oldu
--spoiler--

ama yinede izletir.çok pis izletir hemde.Jack bauer ı seviyoruz.kzını da seviyoruz.çok seviyoruz. (bkz: sevgi pınarı)

not:ayrıca kiefer sutherland'le 24 ün bi 3 sezon daha olacağı kesinleşti.2007 de de filmi çekilebilirmiş.(film gereksiz olur kanımca..)
erzincan ın plaka kodu
bu gece amerika'da gösterilecek 2 bölümlük finaliyle 5. sezonu sona erecek olan müthis dizi.
42 nin tersi
jack bauer dürüst ve ülkesine baglı olmasına karşın sürekli şüphelenilip kendi teşkilatı tarafından bile sürekli kovalanmasını anlayamadığım dizi.yani daha önceden de gördünüz adam neler yaptı ne ithamlar altında 2 dk huzur verin de dünyayı kurtarsın dedirtir izlerken..
atv'de dublajlı olarak birinci sezonunun yayınlanmaya başladığı dizidir. nerde jack bauer'in o kısık sesi, nerde tony almeida'nın tonlaması. biraz ruhsuz bi dublaj olmuş zannımca, daha iyi olabilirdi.
Müslümanlara devamlı bok atarak objektiflikten kopmuş dizi...
uludağ üniversitesi->küçük sanayi->beşevler->fatih sultan mehmet bulvarı->esentepe kavşağı->organize sanayi->emek->1050 konutlar->akpınar->hamitler güzergahını izleyen bursa büyükşehir belediyesi özel halk otobüsü hat numarası.
spoiler!

ilk 4 sezonu muhteşem olan fakat 5. sezonda, 3 sezondur (özellikle 3.sezonda) resmen jack bauer'dan sonraki başrolü oynayan michelle dessler karakterinin abuk sabuk bir şekilde(bomba), bir figüranmış gibi ölmesi ve arkasından da kocası dışında hiç kimsenin üzülmemesi ile koptuğum dizidir. ilk önceleri yönetmenin ne yapmak istediğini anlayamamış olmasam da sonradan bazı kesimlerin tapar derecede sevdiği tony almeida'nın da ölmesiyle ne yapmak istediğini anlamışımdır. yönetmen diziye refresh vermek istemiştir. dizinin jack bauer'dan sonraki en önemli tüm karakterlerini (michelle dessler, tony almeida, david palmer, kim bauer ...) diziden çıkarıp diziyi yeniden kurmak istemiştir. ama bazı kesimlere sökmemiştir. hakkında "jack-michelle-tony relationship" temasında internet siteleri açılan bir pramit bu şekilde ucuzca çökülemez. yönetmen tüm bu kayıplarla büyük fan kaybetmiştir. lakin John Travolta, vb. hayranı bir sürü "saf american polisiye" tutkununu diziye çekmiştir. çünkü bu artık "jack bauer'ın dizisi" olmuştur.

böyle bir diziye yazık olmuştur. umarım ilerde yönetmen bunu telafi edebilir. fakat yönetmen emin olmalıdır ki bu telafiyi audrey 'le yapamayacaktır.
ilk başında yıldız kenter in "acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımız." dediği bir başka sagopa kajmer şaheseri.
ilk sezonunda gayet başarılı bir kurguyla ilerleyen ama sonra ulan bu dizi çok tuttu uzatalım mantığıyla hareket ederek nine myers i saçma sapan ve yersiz bir şekilde öldürüp inandırıcığını yitiren izlemeyi bıraktığımız dizi.
başlarken ve ortalarında bir kadının söylediği '' acımasızca geçip giden zamandan, geriye kalan sadece yalnızlıklarımız... '' kısmıyla insanı hüzne boğan sagopa kajmer'in en güzel şarkılarından biridir.
2, 6, 8, 12 ve kendisine bölünebilen iki basamaklı çift sayı.