bugün

kendi kafalarini yasayan insanlardir.
hayir anlamiyorum bu kadar elestiri varsa soyle yapalim bence ;

ayri bir ozerklik verin bize tarimla, turizmle, sanayiyle ve hayvancilikla gecinelim. sizin gibi ite yobaza vergi vermeyelim, sizle mumkunse hic yuz goz olmayalim. bakin dalganiza.
akp'nin asla secimleri alamayacagi sehrin vatandaslari. zaten izmir'de duserse hepten bittik biz.
Yasayanlar bır ulasırsa sevınırım baslıgı hatta sadece kedisi olan izmirliler bir sorum varda.
izmirli olmaları en genel özellikleridir.
yarın bizzat izmir'de göreceğim insanlardır.
biz ki + dünyanın yaşanabilecek---16. yaşanacak yeri seçildik...

+sen şimdi ne söylersen söyle değişmez.
boyoz, gevrek, çiğdem.
kürt ve çingene olanları gerçek değildir. Gerçek izmirliler farkedilir zaten.
Ağzınıza sçsındır. Ne uğraşıyosunuz izmirlilerle. Çekemiyosunuz demek ki her halinizden belli.
5 sene yasadigim guzide sehir. kekolar da gitse tadindan yenmez. bi de aziz baskan calismiyor.
Ekseriyetle türkiye'nin aydınlık yüzü olan insanlardır. Dahil olmaktan gurur duyduğum gruptur.
Bugüne kadar tanıdığım hiçbir izmirli ile anlaşamadım bunların nesini bu kadar abartıyorlar aq ha evet kızları da orospu oluyor kimse aksini iddia etmesin.
Dümdüz edilmesi gereken şehir. Evet aynen böyle
birçoğu müslüman değildir. akıllı bir yerdir. müslümanlık pişmanlıktır.
Cehapenin en çok sevildiği ildir. Neden oy verdiklerini bilmezler.
Kızları büyük oranda rahattır. Artık nasıl algılıyorsanız.
Daha söylenecek bir şey kaldı mı? Gerçi bir görüşü neden desteklediğini bilmeyen insanların özelliklerini merak etmek pek te iyi bir fikir değil, öyle değil mi?
izmir ve izmirliyi görebilmek için sizin gibi çağdaş ve derin olabilmeliler. yobazlar barıınamaz.
görsel
iyi olan insanlar kendilerini övmek zorunda hissetmezler.

kendinden emin insanlar, sürekli bir şeylerle böbürlenerek kendilerini ispat etmeye çalışmazlar.

aklı başında, sağduyulu ve çağdaş insanlar nezaket ve tevazu sahibi olurlar ve sürekli kendi çağdaşlıklarını anlatarak kabalık etmezler.

entelektüel insanlar kendilerini açıklama, uzun uzun anlatma, hava atma lüzumu hissetmezler, sadece böyle yaşarlar ve entellektüelliği yaşamlarında bizzat görürsün.

atatürk'ü iyi tanıyan ve bu ülkenin milli ve manevi değerlerini özümsemiş insanlar atatürk gibi yaşarlar, atatürk gibi saygın ve mert bir duruşla, anlamlı bir savaş verirler. durmadan her olayı atatürk'e bağlayıp mağdur edebiyatı yaparak ardına sığınmazlar, bir şeyler ispatlamaya çalışmazlar.

12 yıldır izmir'de bu vahim durumdan tenzih edebileceğim pek az insanla tanıştım. ve onların da mikro şakşakçılıktan dertli olduklarını gördüm..

izmir toplumu ne yazık ki büyük oranda böyle..

keşke biraz müsaade etseler de bizler övsek, bizler iltifatlar etsek izmir'e ve izmirlilere.. keşke bunca böbürlenmeseler kedileriyle.

mesela şimdi ben bunları yazdım diye pek çok izmirli eksileyecek. ama eminin ki bir tanesi bile 'sizi böyle düşünmeye iten şey nedir' diye sormayacak. soran da sövüp sayacak. hiçkimse merak etmeyecek.. işte bunlar hep sorumsuzluktan, gevşeklikten, rehavetten ve sahtelikten..

üzücü tabi..
böyle olmamalıydı bu şehir..
yapmamalıydınız bunu kendinize..
Üçer çocuk yaparlarsa bu ülke kurtulur *
Vurdumduymaz ve paragöz insanlar.
atatürkçülükten başka olumlu yanları yoktur. evet...
Misafiri seven şeker gibi insanlardır.
Konya'da olmadığınıza şükredersiniz..
entel olma uğruna ülkenin genel ahlakını bozan ilimiz. net.
holigan olurlar. göztepe, karşıyaka taraftarları en pislik taraftar gruplarındandırlar. gsstoreye saldırmalar, basketbol maçlarında kavgalar, sarıyerle, samsunporla kavgalar, kadıköyde kavgalar, hentbol maçında beşiktaşla kavgalar ve sair. adamlar o kadar pislik ki hentbol maçlarında bile kavga çıkarıyorlar. bunların oldukları yerlerde küfür var, kavga var. her ikisinin en az 10 tane hüsumetli olduğu takımlar var.

bir de bunlar kendilerini modern, ilerici zann ediyorlar amk şizofrenleri.
şekilci insanlar. içleri de bir hayli boş. klasik ege insanı işte...

yaşadığı yeri, yemeklerini, hayatını öve öve bitiremez, eline de hiçbir şey geçmez ama bunu ısrarla yapar.

mutfağı da doğu karadeniz'den sonra en kötü mutfaktır.

bir insan kuzu varken niye börülce yer ki?