Merkez şu an oldukça tenha.
Ankara'ya döndükten sonra kendisini özleten şehir.
(bkz: tatil dönüşü).
Pazar günü gideceğim şehir. Evimi özledim evet. Balkonumdaki reyhan susuzluktan ölmemiştir inş.

T: izmire hiç gelmemiş veya yaşamamış insanlara bile dert olan şehir. Ne alıp veremediğiniz var anlamiyorum. izmire laf eden gitsin konyada yaşasın.
ciddi ciddi bu şehirde yaşan birilerin olduğuna yaşadığına inanmadığım şehir. su yok her taraf lağım kokusu burada insan nasıl hasta olmadan yaşar anlamak mümkün değil..
kısa şort giyen kadınları görmeyi özlediğim şehirdir.

ağustos'ta istanbul'a gitmeseydim, kesinlikle izmir'e giderdim.
16 ağustosta bir çevirmenle görüşmek üzere ilk defa gideceğim. çok merak ediyorum rakı ve türk sekülerliğinin başkentini. hakkında videolar izleyip yazılar okuyorum. övenler kadar eleştirenler de var ama benim işim bikaç saat süreceğinden övgü ya da eleştiri pek umrumda değil. bikaç gün takılırım belki ama salgın var ve korkuyorum açıkçası. heyecanlıyım.
bikaç saat kaldı. vallahi izmirli kardeşlerim benim şu bikaç günde okuduğum kadar şeyi okumamışlardır izmir hakkında. çok rahat izmir belediye başkanlığına adaylığımı koyabilirim artık. bir devasa süreci sessizce bitirdim. izmir'in yenilmezliğimin son hamlesi olabileceğini hiç düşünmemiştim. orayı şereflendireceğim. muzaffer bir kumandan gibi geri dönüp küçük pürüzleri gidereceğim. bi ben eksiktim ben de gelince tam olacak. evet. heyecanlıyım evet. dosyalar bana ben dosyalara bakıyorum. tanrım... pençelerim var. yeni kurallarım...
evka 4 tarafınlarına dağa bayıra çıkıp içmek ayrıydı... gece... izmir önünde.
bunun bokuna iyiki ehliyet almadım derim hep.

izmir ayaklarının altında olurdu... hem gece seyrederdin... hem arabanın kapısı açık sonuna kadar açtığın bir müzik.

şimdi oralar bile bina olmuş.

allah belanı versin kılışdar.
Az ömce parkta anaktarimi kaubettim bulan haber versin.
Hazirandan hallice bir sıcak vardı bugün. iki tuğla öreceğiz arkadaş beynim delindi güneşten. Burada hala yaz havası var. Donan gelsin.
Orada duran ben miyim diye korktum, değilmişim. Bana benziyor eleman. Oh ifşa olmadık çok şükür. Bir grev kararı efendim. Yandım.
ekseriyetle Anadolu insanının en nefret ettiği ama nedense aynı anda en çok göç etmeye çalıştığı şehirlerin zirvesinde olan memleketimin adı.
Mahallemiz.
efe aydal'a göre sik gibi şehir olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=MGAZF82XGlM
Eski halinden eser yok. Gecekondu sorununun çözülmesi lazım. ve mümkünse istanbul'dan vs. izmir'e gelmeyin.
türkiye'nin en medeni kenti.
renkler şehri. bambaşka...
trafik sıkışıklığı istanbuldan beterdir.
Belediyenin asfalt diye bir şeyin icad edildiğinden haberi olmayan şehir. Bütün yollar resmen havan topuyla rastgele ateş edilmiş gibi.

Not akp'li değilim.
şu sıralar göt kesen soğuklar vardır.
şuan alkol tüketiminde birincidir.
şarkısı bile var: ne de güzel oluyor izmir'in kızları.
kızlarıyla ünlü olan bir ege ili. istanbul'dan yüzölçümü olarak daha büyüktür.
Yaklaşık 1 ay sonra bir cumartesi ansızın içinde olacağım çok sevdiğim bir şehirdir.
izmir e gelecekseniz Nisan ve Mayıs ayında gelin. Çok süper oluyor. Çiçekler açıyor kuşlar bir başka ötüyor. Martılara gevrek atmak daha bir eğlenceli oluyor.