bugün

1 sene sonra taşınmayı planladığım şehir.
bugün hafif rüzgarlı olan şehrim.
Güzelmiş, öyle mi bilmem * bi saniye bakiim *
memleketim...
kürt ve çingene göçleri almasaydı güzel şehirdi. Artık doğudan farkı yok. Dağ ayılarının uğramadığı tek güzel şehir çanakkale kaldı.
sevdiğim çılgın kızın bulunduğu şehrin adı aynı zamanda boyozu ve boynuzuyla ünlüdür.
Bugün çok güzel.
çok büyük bir kısmı kaba ve görgüsüz insanlardan oluşan şehir. bok kokusundan ciğerleriniz iflas etmezse şehrin iç kısımlarını da gezebilirsiniz. ama tavsiye etmem, geneli "öküz" olarak tabir edilebilecek insanlardan oluşuyor bu şehrin. işiniz filan varsa hemen işinizi görün ve kaçın.

çeşme, alaçatı tarafları hariç. orada genelde yabancı turistler var saygılı ve efendi. yerlisi boklu.
An itibariyle bucasında yine ortalığı bok götürüyor. Ne olacağdı? Buca lan burası.
Swinger partileriyle ünlü laik şehir.
an itibariyle pek bi yağışlı olan şehrim.

janis joplin gecesi olsun.
bye bye baby bye bye...
Baya iyi yağmur bastıran şehir.
Bir kaç dakika önce havadan bildigin sel halinde yagmur yagmasıyla beni korkutan şehir.
kaç dakikadır bizim sokağın aşıkları mahfetti beynimi hala son ses müzik açıp sokaklarda dinleten kaldı mı kardeşim.
Denizin güneşin sakinlikle dans ettiği canım memleketim...
aldığım duyumlara göre; altnyol'da (bayraklı sahil yolu) bir tanker kazaya karışmış. yola mazot dökülmüş fakat üzerine kum atılmış tehlike yaratmaması için. trafiğin hala felç olduğu söylenir.

zha izmirden bildirdi.
Hayallerimin şehridir. Vasiyetimdir, izmir' e gömün beni.
doğduğumdan beri değişmeyen ve her yağmurda iptal olan köy.
izmir e yolculuk var biraz da manisa ya .
ben giderim her yer yağmurlu olur ve yine bana hüsran olur izmir i gezmek.

Salı günü bekle beni dönerim çarşamba geri...
farkını gidip bir kaç gün yaşadığımda anladığım şehir. taksiciler son derece beyefendi, güler yüzlü; insanları otobüse medeni çerçevelerde doluşuyor, itiş kakış yok. kordon'da isteyen istediğiyle sevişiyor ' hoop hemşerim burada aile var ' kafası pek yok, foçası desen ayrı bir güzellik... tek handikapı kar yağmayışı. öyle sıcak yerde yaşayamam ben.
insan en sevdiğini en az ararmış ya ...öyle izmir de işte.

çok severiz az gideriz. gidince de hep yağmur yağar sen böyle yapınca.
bir dakika boyunca çok fena dolu yağan şehir.
Özleminden burnumun direğinin sızladığı şehir... Özlemdir izmir... Hasrettir... Ayrıldığın güne her uyandığın sabah lanet etmektir... Çocukluğum , gençliğim , en güzel yıllarım...
SADECE ÖZLERSiN !!! her sabah otobüsle geçtiğin sahil yolunu , dakikalarca beklediğin 245'i , haftada 3-5 gün yediğin boyozu , kızlar ağasında sıcacık sohbetler eşliğinde içtiğin mis gibi kahveyi , Alsancak ' ta kordona karşı içtiğin buz gibi birayı , ardından yediğin o lezzetli söğüşü , sahilde hayatına huzur katan yürüyüşleri , Karşıyaka'ya her geçtiğinde koşa koşa gidip içtiğin turşu suyunu , vapurda martıların tepende yürüyen ayaklarını izlemeyi ve onlara simit atmayı , kemeraltının o delice kalabalığını , inciraltın 'da yediğin sıcak mideyeyi , wafflecı Akın ' ı , Ege 'liyi , sokağını............. ve en çokta izmir'deki sevdiklerini...
BAZEN SADECE ÖZLERSiN !!! iZMiR 'i ... ADIM ADIM BiLDiĞiN HER SOKAĞINI ... iZMiR'DE YAŞAMAK iSTEDiKLERiNi AMA YAŞAYAMADIKLARINI ... EN ÇOKTA SEVDiĞiN iNSANLARI...AiLENi !!! ÖZLERSiN iŞTE !!!
Ve izmir'de olamadığın her güne lanet edersin...
Bu soğukta bile yarın mini etekli kızların cıvıl cıvıl boy göstereceği şehir.
gidipte kumrusunu yiyemedigim guzel sehir.belki seneye yuksek lisansta gideriz.