bugün

boyozdur gevrektir çiğdemdir midyedir medeniyettir karşıyakadır alsancaktır bornovadır kurtuluş savaşıdır atatürktür.
yaşamayı hayal ettigim şehir. kesinlikle türkiyede yaşanacak şehirler arasında ilk 2 de
Türkiye'nin açık ara en yaşanılabilir şehridir, gerçi izmirli bir arkadaşımın dediğine göre son yıllardaki çomar takviyesi şehri bozmuştur.
En guzel gulumseyen sehir.
Istanbuldan sonra çok tatmin etmese de sırf sakin olduğu için yaşanılabilecek bir şehir.
Birine çarpmadan yürüyebilmek müthiş bir duygu.
Bi pazar sabahı beş gibi goztepeden kiralanilan bisikletlerle konaka gidebilir, kahvaltinizi yapıp kahvenizi içtikten sonra eve gelip içmeye devam edebilirsiniz.
açık hava barı yani kordonu nisandan ekime kadar açıktır. yakında orayı da iktidar meyhane belleyip saldırmazsa içip güzelleşiriz daha
seneler önce iznik'te bir restoranda ailemle akşam yemeği yerken " dilerim izmir'de yaşarım " cümlesini kullanmıştım.
neden istemişim hiç bilmiyorum.
ama öyle yürekten istemişim ki, izmir'de yaşıyorum.

düşünüyorum da, bilinçli olarak söylemediğim cümleleri yaşıyorum.
aynı şekilde başka bir şehirde de yaşamıştım çünkü.

türkiye'nin 3. büyük şehri, en medenisi.
Üniter türkiye'nin üniterliğe en yakın şehridir.
bursalılarla birlikte ülkemizin en güzel kızlarının çıktığı şehir.
yaşarken bunaldığım, nedense çok bunaldığım şehrim.

çok çok güzel. çok huzurlu.
ama bunalıyorum işte.

umarım geçer.
Pek Yakında beni yeniden kollarının arasına alacak şehir.
kizlari güzel olan büyük ilimiz
Balkonlarda Atatürk posterleri veya Türk bayrakları asmak için herhangi bir milli bayram yada özel gün olmasına gerek duymayanların şehridir.
sabah kış öğlen yaz akşama doğru bahar ne yapacağımızı şaşırdık arkadaş bir düzel artık.
Kış gelmesin, hava hep son üç gündür olduğu gibi olsun.
ASANSÖRDEKi ÇÜRÜMÜŞ CESEDiN SIRRI - SECRET DECOMPOSED BODY iN THE LIFT ( izmir'de yaşanmıştır. )

https://www.youtube.com/watch?v=1hcXfiGz7ho
Iki hafta sonra gelecegim ama gece kalacak yerim olmadigi icin buyuk ihtimal sahillerinde yatacagim sehir. Dikmeseler bari*.
nice yorgun hayatzedeyi barındıran kent.
Her ne kadar keşmekeş, telaş, bir yerlere yetişme telaşı var gibi gözukse de bütün izmirlilerin birbirine saygısını ve sevgisini yitirmediği tek ilimizdir.
işte güzide kentimiz izmir. şu denizin güzelliğine bakar mısınız.. bayılıyorum bu şehre.

görsel
Sicak kanlı rahat yenilikçi insanlarizdir. bazen rahatlığın dozunu ayarlayamayiz.
bizim için öncelik Atatürk, rakı, bira midye, kordon boyudur.
En cok da yolda yururken sarki mirildanan insanlari, sokaklarda "free hugs" yazisi ile yuruyen geyleri ve bostanli'da balkonda oturup denizi ve palmiyeleri izledigim yikilmak uzere olan evimizi ozlemisim.

Selam izmir, seviselim mi?
bugün harbi bir başka güzel.
Bugün o kadar da güzel değil.
Yine grup seks partisi var galiba.