bugün

akmerkez'in pabucunu dama atmıştır. var ya yoksa istinye park. daha bir kaç yıl öncesine kadar adam keserler di o boş tarlalarda. burada noktalı virgül koyup konuma devam etmek istiyorum dönecem bu konuya tekrar ;

sene 2002 mayadrom alışveriş merkezinde mağaza yöneticiliği yapıyorum. mayadrom aralarda kalmış küçük bir avm dir ama çok daşşaklıdır hakikaten. aslında sosyete hep ordadır ama gazeteci giremez içeri. neyse suşhi diye bir zıkkım var sosyete'nin dilinde ulan dedik biz de yiyelim neymiş bu. varsa yoksa sosyete suşhi partisinde buluştu diye çarşaf çarşaf haberler. merak ettik doğrusu. pahalı da meret. neyse cep harçlıklarımız biriktirdik bir kaç arkadaş bir kaç lokmamı diim tane mi diim aldık işte. porsiyon işi satılmıyo ki alalım. bana ordan 1,5 adana ver gibi diyomiyon işte. ulan bir yedik hakikaten zıkkım daha tatlı kalır yanında. çiğ balık yosun turşularına sarılmış iğrenç bir koku iğrenç bir tat.

bunu yiyen cemaat hayatından bir kişinin ilk içinden düşüneceği, ulan sosyete bu boku yiyo sesi çıkmıyo dayan oğlum eve gidince kusarız nasıl olsa geçer.
bakın şimdi var mı o 5 yıl önceki gibi suşhi partileri.

heh şimdi gelelim noktalı virgülden kaldığımız yere bu istinye park olayına. sosyete içinde yıllarca çalışmış biri olarak bu adamlara bağcılar'a yarram alışveriş merkezi açıldı tüm sosyete burada desen daşşaklı bir reklam kampanyası yapsan bir kaç tane'de dünyaca ünlü açılışa sosyetik getirsen ha istinye'de ki istinye park ha bağcılar'da ki yarram alışveriş merkezi. ahan da benden söylemesi. bitti.
saatlerce dolaştıktan sonra işiniz bittiğinde iç daralmasıyla çıkmadığınızı farkettiğiniz nadir alışveriş merkezlerinden biri. bir diğeri ise palladium dur. açık alanda bulunan masa restorant ünlü ve sosyetik simaların uğral yeridir. tek kusuru otoparklarına alışveriş merkezinden bir çok iniş olmasından dolayı çoğunlukla otopark rengini tuttursanız da doğru harfin oradan inmediğinizi farketmenizle bütün harfleri dolaşmanız ve bu alanın çok geniş olması sebebiyle bir süre oksijensiz kalmanızdır. bu da kusur sayılırsa tabii.*
alışverişin keyifle yapılabileceği mekanlardan biri.
ayrı bir gezegen ayrı bir evrendir. fakat şu sıralar krizden etkilenmiş olacak ki yer yer boşluklar bulunmakta. *
yazacak haber bulamayan magazincilerin koşa koşa gittiği, "x popçusu haftasonu yeni sevgilisiyle istinye park'ta saatlerce alışveriş yaptı bıdı bıdı" şeklinde her gün gazetelerin magazin eklerinde reklamı yapılan yer.
son zamanların en popüler alışveriş merkezi.
avm/ popülerlik ve tüketim kavramlarını bir kenara bırakırsak, en gidilesi alışveriş merkezi. ha gidince napılacak bilmem ben, gitmeye gerek yok zaten ama illa da bir avm'ye gidilecekse burası olabilir. çünkü ferah, insanlar ve dükkanlar üzerine üzerine gelmiyor.
zengin biri değilseniz kesinlikle gidilmemesi gereken alışveriş merkezi. zira bir sigara içeyim diye dışarı çıkarsınız ve kurtlar vadisindeki gladiocu adamlara benzeyen bir kaç takım elbiseli kulaklıklı adam gelir "pardon vip çıkışı olacak lütfen gidip şuralarda sigara içer misiniz" diye uyarır.
intihar etme hissi uyandırır.
ulan banka mı soysam acaba?
şubat ayının başından beri sevgililer günü münasebeti ile "Museum of Broken Relationships - Aşktan Geriye Kalanlar" isimli ilginç bir sergiye ev sahipliği yapmakta olan avm.
sıradaki spoiler sergi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler için geliyor:

--spoiler--
http://www.tiyatro.net/ha...broken_relationships.html
--spoiler--
dun aksam itibari ile gittigim, ezildigim, batsin bu dunya dedigim avm. suc bende giriste porsche, ferrari ve bentley'i gordugum zaman anlamaliydim nasil bi yer oldugunu. arkadas yerlere oyle bi tas koymuslar ki bizim banyoda ki ayna o kadar net degil! yere bakip sakal trasi olur insan.
içinde lise olduğundan şüphelendiğim alışveriş merkezi. öyle ki mini etekli bir ergen aklınızı alabilir başınızdan.
(bkz: liseli fantezisi)
cevahir'den iyi kanyon'dan kötü alışveriş merkezi.
Abartılımış ve abartılmakta olan alışveriş merkezi. Tamam bünyesinde önemli markaların mağazaları var ancak abartıldığı kadar en azından mimari açıdan bir yer değil. Neden gittim çünkü aradığım bir kitap istinye Park D&R'da vardı sadece. Ayrıca Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi Cevahir'dir.
masa denen mekanında bir bira içip kendimi lord hissettiğim avm.
ultra güzel alışveriş merkezi. ayrıca geçen hafta arkadaşlarımla birlikte yemek yerken aniden; 'acil durum hemen alışveriş merkezini boşaltın!' uyarısıyla herkesin kaçıştığı ardından 'sistem sorunu oldu paniğe gerek yok' diyerek yatıştırılmaya çalışıldığımız yer. altımıza sıçıyoduk afedersin.

(bkz: fuck the system)
öküz vede görgüsüz para bok kesiminin uğrak mekanı, burada çalışmayı düşünüyorsanız 4 kere düşünün (özellikle giyim sektörü) bir papyon almak için smokini komple giyen ibnelerden tutun, filanca sezonun kataloğunda gördüğü ceketi illa bulacaksınız diyen ibnetorlardan mütevellit müşterisi vardır.
En ufak fırsatta laf sokmayı marifet edindikleri için, hazırcevap olmakta fayda var.
Şikayet edeceğim derlerse, bilinki şöyle birebin katarak okkalı bir mail döşeneceklerdir, ayrıca projesini çizen mimar bozuntusu insanları boş yere yürütüp kulaklarını çınlatmayı çok seviyor olmalı.
özellikle pazar yeri harikadır..
dün sodam isimli platformun eylem yaptığı alışveriş merkezidir. saat 13 te ayakkabı fırlatarak zengine cennet yoksula sefalet pankartı açmışlardır.
concon parkı.

takılanların yüzde sekseni "aç" o ayrı.
kazara yok olsa ya da havaya falan uçsa, istanbul'un godomanları evden dışarı çıkamayacak herhalde.
(bkz: istinye park ta yemek yiyen insanlar)
çok güzel sineması olan avm.
Yakın zamanlarda samimi olduğum bir arkadaşımla daha önce defalarca gittiğim ve her defasında bir kere daha hayran olarak geri döndüğüm muazzam şehir istanbul'a gezi amaçlı otobüs ile giderken hemen yan tarafımızda oturan istanbullu bir teyzenin bize şiddetle gezmemizi tavsiye ettiği mekan. Hoş gidip görmek nasip olmadı tabi. Aramızda geçen diyalogdan bir kısım :
- Yolculuk nereye evladım ?

- (Haliyle)istanbul teyzecim.

- Gezmeye mi gidiyorsunuz yavrum ?

- Evet teyzecim.

- Yavrum kesinlikle istinye Park'a gidin görün pişman olmazsınız.

- Tamam teyze gideriz.

- Ama bak kesin gidin tamam mı ?

- Tamam teyzecim.

- Hatta ilk olarak oraya gidin.

- Tamam teyzeeee.
%60 indirimli satış fiyatı 5.500 lira olan baharlık mont gördüğüm alışveriş merkezi.

ananızı eşekler siksin be nasıl bir bolluk içinde yaşıyorsunuz anlamadım arkadaş.
istinye tarafından gelirken kıvanç tatlıtuğ ile göz göze geldiğiniz alışveriş merkezi. o değil de baya gelişti bizim oralar bu ve bunun gibi şeyler sayesinde millet zengin sanıyor. halbuki içler bok kokuyor hala.
park yerinde insanlara saldırılabilirlik durumu açısından son derece zevzek, bi halta yaramayan zengin züppelerin fakirleri istedikleri şekil dövebildiği s.kindirik bi mekan.

adam ne demiş, ben sana kral olamazsın demedim, adam olamazsın dedim, demiş ya, işte aynen o hesap. zengin olunca polis bile bi şey yapmıyormuş, güvenlik falan da seyrediyormuş...silahlanmadan gitmeyeceksin. haberin olsun. silahın var derlerse de "ben o kadar zengin değilim, can güvenliğim tehlikede" diyeceksin.