bugün

siyaset bilimi hocamın en sevdiği şiiri 'mataramdaki tuzlu su' benim ise en sevdiğim şiiri 'jazz' olan, fikir evrimi yaşamış fakat tamamlayabildiği muamma olan bir tutam sürrealistlik içeren şairdir. politikayla ilgilenmemesi önemle rica olunur. böyle daha güzeldir.
Sadece şiir yazsa daha güzel olacak şair.
insanlar artık aya, güneşe, Lât ve Menat putuna tapmıyorlar ama devlet adamlarına, piyasaya, makinalara, teşkilatlara, teorilere tapıyorlar.
anlayamadığımız, belki de bilerek anlatmak istemediği bazı şiirleri var. belki anlamamızı değil de hissetmemizi sağlıyor ve ondan bu kadar yakıcı ve üst düzey.
Şiirin, kelimelerden değil de, hislerden olduğunu kanıtlayan yazardır.
Kim ne hissediyorsa o'nu alacak.
soyadı ile müsemma olmaya heves eden, söylediği ve yazdığı ile bunu bir türlü beceremeyen, binaenaleyh heves eden bir zat-ı namuhterem.
Tam on ikiden vurur sizi dizeleri. Okudukça, dinledikçe çivilenirsiniz olduğunuz yere.

"Ve sen, boynunu öperken beni sarhoş bir okyanusla titreten hayat, sevgilim olur musun?" der. Kalakalırsınız öylece.
Evet isyanın yazari.

Edebiyat hocamın belkide bana kazandırdığı ender şairlerden birisi.
bu herife türkçü diyen geri zekalının en önde gidenidir.
bu herife türk diyen malın önde gidenidir.
http://www.youtube.com/watch?v=SrVGYOeQ0eg
şu video'da 10. dakikadan itibaren izleyin demek istediğimi anlarsınız.

bir de bu herifi baş tacı eden ülkücüler var...

köktürk yazıtları bir taraflarına kaçasıcalar...

edit: link...
Şiir özgürleştirmelidir ancak bu özgürlük batılı anlamda "liberte" veyahut "freedom" anlamındaki özgürlük değildir bu özgürlük 'öz'ün gürleşmesidir. minvalinde bir konuşması vardı. Güzel adam, has adam, seveni de var her 'deli' gibi sevmeyeni de.
ergenlerin yeni takıntısı.

hani bilirsiniz cemal süreya can yücel mevlana mark twain buckowski falan vardı son dönemde turgut uyar çıkmıştı şimdi de sıra ismet özel e geldi. kendisini tanımam. böyle birini tanımıyorum acaba şunu mu demek istemiştiniz lan ?

(bkz: necdet özel)
''şair,40 yaşında''

ismet özeli bana en çok sevdiren; şiirleri ve gevşek olmaması. bir şeyi söylemek için değil, tesir etmesi için söyler.
yazılmış en erotik şiiri için limon küfü. bu şiir bir baş dönmesi.
(bkz: üvey kardeşim cesar)

güzel bir şiiri için.
böyle bir şaire sahip olduğumuz için mutlaka şükretmeliyiz.

sesimiz ismet özel.
Bir satirdan bir paragraf çıkartan adam. ismet Özeli tanımak için mutlaka okuyun.

http://www.edebistan.com/...-kazanma-denemesi/2010/02
Sen ve yağmur
Başa dönemezsiniz.
Öyle bir yol yürüdünüz ki ancak dönüş yolunu yok ederek gelebilirdiniz
inişiniz bir iniş olurdu başa dönmemecesine.
Yağmur yalnız yağarken yağmurdur
Sen yalnız senken sensin
Burada kalamazsın ve başa dönemezsin
Gitmek zorundasın…
ismet Özel
bu şairi dinleyince geleceğe ümitle bakıyorum.

yaşı kemale ermiş, allah uzun ömür versin ve daha çok yazsın ve konuşsun.konuştuğu ortamlarda dinlenmesi, elbetteki inandığı şeylerde samimi olmasından kaynaklanmaktadır.

o okumuştur, okuduğu şeyleri düşünmüş,kavramış ve benliğine sindirmiştir. onu inandırıcı kılan şeyde budur.fikirleri değerlidir. çünkü fikirleri olduğu gibi alıntı değil, bir düşünüş ve inanışın eseridir. türkiye'nin zenginliğidir.

sözleri düz mantıkla elbetteki anlaşılmayacak. ismet özel'i anlamak için, biraz ismet özel olmalısınız.

ismet özel'in en sevdiğim yanı gevşek olmamasıdır. türkiye'min bu adam gibi gevşek olmayan entelektüel insanlara ihtiyacı var.kalabalığa ulaşmalı ismet özel. duyurulmalı. tanıtılmalı ki ülkem ne olduğunun farkına varsın, kendine gelsin.
(bkz: ismet özel seven yazarlar birliği)

hakkında şöyle bir şey oluşmuş yazar.
ismet: Hasan, abi kızın biri var twitterda

Hasan: Ee ismet ?

ismet: Bir iki eski tweetimi favlamış, favorilerine baktım şiir filan seviyor sanırım. Sence napiyim abi ?

Hasan: ismet özelden bişeyler yaz abi

ismet : Tamam abi sağolasın

10 dakika sonra

ismet : Abi senin aklına uydum özelden yazdım kıza kız engellemiş beni amk!

Hasan : Abi naptın sen ya...
'' türk bir kavmin adı değildir. türk bir karakterin adıdır''

''kafirle çatışmayı göze alan müslümana türk denir''

sözleri ile kendini anlamayan salaklara izah etmiştir.

adam türkü ırk olarak görmüyor. sözlükteki türkten bahsetmiyor. hala kalkmış adama şu mudur bu mudur diyorlar.
Turkculuk ve islamcilik konularinda ne kadar sacmalarsa sacmalasin benim gozumde yasayan en degerli turk ve musluman.
gevşek dünya düzeninde, ağzında sakızı ile,mideden sallayan fikir adamları gibi değildir.

insanı tanır. müslümanı tanır.gavuru tanır. türkü tanır.

gevşek değildir ve asla gevşemeyecek.

çünkü o kalın türk tür.
bir şairi anarak.. üstadı affetmeyeceğiz.
Saygıdeğer bir şair.