bugün

Kafası karışık bi ağbi. Bi söyleşisine katılmıştım. Herkesi elestirdi tüm siyasetcileri. Erbakana söylediği igneli bi laf üzerine bi abi sesi tiyreyerek, düzgün konuşun hoca hakkında bunları düşünüyorsanız neden yenisafakta yaziyorsunuz demistu ve dinleyicilerin bi kısmı salonu terketmisti. Sonra bilimin Türklere kurulan bir tuzak olduğunu söylemişti. Hasılı vesselâm hayal kırıklığıydı benim için en azindan akıcı bi konusma bekliyordum.
Sonra ayrılıklar düşüne dalıyoruz,
Bize ait olan ne kadar uzakta...

ismet Özel
Kelime haznesi TDK' dan daha fazla olan şair, yazar, düşünür ve kendi tanımıyla şeytana satacak kadar ruhu olmayan bir adam.
çok yaşlanmış üstad. Ben ziyaretine gidemeden emaneti teslim ederse çok yanarım.
istiklal Marşı derneğinin kurucusu ve mevcut başkanı, amentü şiirinin yazarı.

Dilce susup
Bedence konuşulan bir çağda
Biliyorum kolay anlaşılmayacak.
özel insan.

türkiyenin bu tür farklı düşünebilen insanlara ihtiyacı var.

özeli anlamak için çaba sarf etmeyin. doğal olarak anlayamıyorsanız zaten hiç anlamazsınız.
--spoiler--
yerimi yadırgadım, yerim olmadı zaten, kendi mezarımdan başka...
--spoiler--
"beni artık kimseler arayıp da bulmasın
beyaz harmanilerin göklere açık sofrasında
yıktığım saltanatın dizinde inlediğim
aşkın en tabanında yattığım anlaşılmasın"
bize ait olan ne kadar uzakta.

şair, düşünür, düşünmez ve her şeyden öte müslüman.
Nazlan
Sitem et
Kırıl bana
Beni geç vakit
Tek başıma suya yolla
Bahçede yüzünü öteye çevir
Güle hayret ediyormuş gibi yap
Gülümseyerek konuş da başkalarıyla
Somurt avluda sadece ikimiz kalınca
Kızıp en evecen adımlarla üst kata çık
En sevdiğim çiçeğin saksısı kaysın elinden
Derinleşsin ben içerledikçe ruhumdaki sakarlık..
insanlar ömürlerini revaçta olanın kurtarıcılığına inanarak heba ediyor.
Delirmek hakkını elde bulundurmak gibi bir farkindalığı bize bahşetmiştir.Gece gece kafayı yedirtecek bu herif bana.
ideolojik dönüşü yüzünden bir çok çevre tarafından dışlanmış şair.
Şair dediğin sol görüşlü olur sonuçta. Gelsin eksiler.
izdiham sitesinde mustafa orman'ın ismet özel hakkındaki yazısı harikadır.bilmiyorum gerçeklik payı nedir ama “Kendimi bileydim yazar mıydım hiç şiir.” dizesinin yazılış hikayesini anlatmıştır.

http://izdiham.com/Yazi/m...zanca-yasayabildi-mi/1080

bilmiyorum bu başlıkta kaçıncı defa yazışım ama iyi insan,güzel şairdir.
70 yaşına basan büyük şair.Allah ömrünü bereketlendirsin.
--spoiler--
damar kesildi, kandır akacak ama kan kesilince damardan sıcak sımsıcak kelimeler boşandı.
--spoiler--
Ölürsek bir partizan gibi ölmeliydik diyen iyi şair.
Şiirleri kendi seslendirmesi ile daha bir hoş olan, günümüzde yaşayan nadir düşünürlerden, daha doğrusu düşünmemizi sağlayanlardandır, kalemini yani namusunu bazı köşeyazarları gibi satmayan, adam.
çok ama çok sevilen şairdir. büyük saygıyı hak eder.
Muazzam bir şair, harika bir adam. geçen yıllarda şiiri bıraktığını açıklamasıyla beni üzmüştü. ayrıca kendisi (bkz: parşömen) dergisini çıkarmaktadır.
ismet özel şiirleri başkadır kendine has uslubu vardır bazen gündeme dair eleştirileri keskin olsada aslında hep doğru noktaya temas eden bir edebiyatçıdır.
cumhuriyet tarihinin en sessiz ve uysal genelkurmay başkanlarından birisi.
ince sızı şiiri oldukça erotiktir.

o geniş kalçalı yarimizi dört kere...
şükürler olsun ki onunla aynı dili konuşuyoruz.
Sosyalistti, marksistti, islamcıydı, türkçüydü derken iyi şair be arkadaş.islamla türkçülüğü ve sosyalizmi birleştirmiştir.inanca giden yolda komünist düşüncenin olması gerektiğini bir nevi tamamlayıcı olduğunu dile getirmiştir.

ismet özel'in muhalifliğinede eyvallah fakat siyasi zeminde ki yeri yabancı dilde olan ama türkçe karşılığı asla tam verilemeyen bir kelime gibi açıklamak için hep cümle içinde yeniden kullanmak lazım farklı anlamlara gelebilsede.

Son olarak beşiktaş'ta karşılaştık kitaplarını yine imzalatmak istedim 3. Defa prensip dedi kitap imzalamıyorum.

Benim harcım değil bir yar sevmek gizliden
her yanım bin türlü merakla dalanmakta
o loş buhur kokuları, analarımız
aşererken toprak yiyen analarımız
yüreğimin palamarlarını çözüyor aya karşı
gökçe sancım zonkluyor bileklerimde
zonkluyor talaşlar, talaşlar
şakağıma vuran balyozun talaşları.