bugün

entry'ler (1330)

halep

bu gece icimizi yakan sehir.
twitterda paylasilan o katledilmis minik bedenler.
caresizlik cok kötu bir sey.

westworld

tam person of interest bitti ne halt yicez derken çıktı geldi canını sevdiğim.
izleyin izlettirin beyler.

fiyat pahalı gelince mağazalarda uydurulan yalan

genellikle kendimi tutamam tepki veririm böyle durumlarda. satıcı da pahalı geldiğini anlar. gerisi sen yoluns ben yoluma. yalana gerek yok.

yaran capsler

görsel

13 nisan 2016 galatasaray fenerbahçe maçı

(bkz: 20 mart 2016 galatasaray fenerbahçe maçı)

yaran facebook iletileri

görsel

pelin batu

uyumaya en son bıraktığı yerden devam etmesi gereken kişi.

pelin batu

görsel

pelin batu

görsel

pelin batu

görsel

günün fotoğrafı

görsel
herzaman kazanacak olan süper ninja. çünkü onun tüm gücü yüreğinde.

sizce sizi neden işe almalıyız

sağlam argümanlarla cevap vermeniz gereken sorudur. yüzde yüz doğru şeyleri söylemeniz gerekmez. yüzde elli doğru olması yeterlidir. zaten herkes kendini abartır.

ibrahim paşalı

“Türkiye'yi Türkiye yapan hakikatleri izah etmek zordur. Misafirperver sıfatını nasıl kazandığımızı izah edemezsiniz mesela. Asırlar boyunca göçlerle, savaşlarla yoksullukla yoğrulmuş bir halk nasıl misafirperver olabilir?”
(istanbul Kriterleri, Profil Yayınları, sayfa 55.)

attila ilhan

“Türkiye'de bir hain kontenjanı var, bu nüfusun yüzde 10'udur… Türk aydını dediğimiz kişi, batının manevi ajanıdır… Şimdi aydınlar haysiyetten önce banka hesabına dikkat ediyor… ”

ara güler

"The Eye of Istanbul/ istanbul’un Gözü" isimli 60 dakikalık uzun metrajlı bir belgesel film çekmiştir ve bağımsız filmlerde en iyi film
ödülünü kazanmıştır amerikada ayrıca avrupada.

ama ne hikmetse güzelim ülkemizde kült olan iksv yani namıdeğer istanbul kültür sanat vakfı film kurulu tarafından reddedilmiştir. şaka gibiler gerçekten. gerçi hiç şaşırmıyorum. türkiyedeki aydınlar aynı şekilde devam ediyor.

şenol güneş

inşallah bu akşam konya da galibiyet alıp bizi bi üst tura çıkaracak ve biz muhtemelen fenerbahçe ile iki zevkli maç daha oynayacağız.

hüsamettin tambay

bu sefer ki oyunumu sessizce oynuyorum albayım. bu aralar neşeliyim. bizim deli dumrullardan uzaktayım. kimse bulaşmayınca ben de kimseye bulaşmıyorum. beni burda kolay kolay bulamazlar biliyorum. bu gecekonduya bir tek ben sığıyorum, ne sevgi ne de bilge buraya aitler. bu gecekonduda sahne benim albayım. siz izleyin yargılayın. beni onlara mahkum etmeyin. isterseniz tarihi bi oyun yazarım. canınız sıkılmaz. hikmet oğlum çok güzel olmuş dersiniz.

gecenin sözü

«Hep radikal ol, radikal kal. Oportünist olma. Oportünist olursan bir gün çöker gidersin. Hep köklü davran. Sorunların korkmadan sonuna kadar, en derin noktasına kadar in. Kurban psikolojisini hiç yitirme. Nefsini hep boğazla. insanlık uğruna, kutsal ülkü uğruna sürekli olarak kurban olabilecek bir yücelikte tut ruhunu. Ruh düşüşünden koru kendini..»
sezai karakoç

bir at olsaydın adın ne olurdu

(bkz: karatay)
(bkz: beş kardeş)
yalnız diziyi izleyenler mevzuyu anlayacaktır.

en güzel kemal sunal replikleri

-çok laf , az iş.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.