bugün

-mısır mitolojisi'nde güzelliği dillere destan olan, doğa üstü yeteneklere sahip mısır kraliçesi.
-farklı alt yapıları olan, dinlenesi müzik grubu.
http://www.sgnl05.com/#
post-rock akımının günümüzde en iyi temsilcilerinden. deli ötesi a$kın ötesinde hisler beslediğim gruptur isis. uykuya dalarken dinlendiğinde aldığınız uykunun kalitesinin son noktaya vardığı denek ben olarak yapılan deneyde kanıtlanmı$tır. böyle bir hafiflersiniz, huzura erersiniz, hüzünlenirsiniz bazen, aralarda co$arsınız.. her duygunun grubudur isis. isis dinleyin, dinletin..
osirise asık, osirisin kardesi ve esi. kutsal kralice, disilik ve ask temsilcisi. osiris olur isisdiriltir, osirisolur ısisdiriltir.
97'de boston'da kurulan sludge metal, post-hardcore, sludge, progressive metal, atmospheric sludge, rock, psychedelic, experimental, ambient, neo-prog, metalcore, doom metal, ambient metal, drone-rock, post-rock, art rock yapan grup..

grup elemanları;

Jeff Caxide (bass), Aaron Turner (guitars, vocals), Aaron Harris (drums), Mike Gallagher (guitars), Cliff Meyer (electronics)

albümleri;

2001 Celestial
2002 Oceanic
2004 Panopticon
2005 Live 2
2005 Live 3
2006 In the Absence of Truth (2006'nın en iyi 12. albümü)
tristan hawkins'in iLk romanı.. kitabın orjinaL ismi; (bkz: pepper)..
isis, Osiris'in (aynı zamanda kocasıdır), Nephthysve Set'in kardeşidir, Nutve Geb'in kızları ve çocuk Horus'un annesidir. Bazı kaynaklara göre Anubisde isis ile Osiris'in oğludur.
Bir çift boyuzun arasında güneş diski bulunan akbababa şeklinde bir şapka giymiş kadın olarak gösterilir. Çok seyrek olarak, bir çift koç boynuzu yada Ma'at tüyü ile beraber Güney ve Kuzey çift tacını giyer. isis bir tanrıça olarak değil ama kadın olarak ise sıradan saç biçimiyle gösterilir, ancak her zaman alnında bir yılan figürü bulunurdu.
Osiris'in karısı olarak ise, isis, yeryüzü krallığı boyunca karısına yardımcı olmuştur. Piramit yazıtlarında, isis'in kocasını ölümünü önceden gördüğünü göstermektedir. Onun ölümünün arkasından, isis, kocasının yeraltı dünyasında huzur içinde yatması ve uygun şekilde gömülmesi için gövdesini yorulmaksızın aramıştır. Büyüleri sayesinde, Osiris'i hayata geri döndürmüş, kendini ondan erkek çocukları Horus'a hamile bıraktırmıştır.
isis, tanrılar ile insanoğlu arasında hayati bir bağlantıdır. Firavun yaşayan Horus olarak onun oğlu olarak kabul edilirdi. Piramit yazıtlarında, isis'in kutsal memelerinden emzirilen olarak gösterilmiştir. isis'i genç Horus'u kucağında gösteren çok sayıda heykel ve resim vardır. Sıklıkla, ana kraliçenin resmi ve o anki firavun aynı yerde resmedilmiştir. isis, Horus'u çocukluğu boyunca onu öldürmek isteyen amcası Seth'ten korumuştur. Onun bir gün büyüyüp babasının intikamı alması onun hayatındaki boşluğu doldurmuştur.
Ölüler kitabında, hayat verici ve ölümün gıdası olarak gösterilmiştir. Ölümün yargıçlarından biri olarakta düşünülebilir. Ona atfdilen bir başka rol ise Horus'un dört oğlundan biri olan imsety'nin koruyuculuğudur.
isis, büyük bir büyücü ve büyü yeteneklerinin kullanması ile meşhurdur. Örneğin, ilk kobrayı, onun zehirli ısırığını kullanarak Ra'ya gizli ismini itiraf ettirmek için yaratmıştır.
Mısır tarihinin başından sonuna kadar, isis, Mısır'ın en büyük tanrıçası olmuştur. Yararlı bir tanrıçadır ve sevgisi tüm yaşayan canlıları kapsayan bir annedir.
Ona tapınma Mısır'ın sınırlarının çok ötesinde ingiltere'ye bile yayılmıştır. Klasik yazarların eserleri, O'nu Persephone, Tethys, Athene, Osisris'i ise Hades, Dionysosve diğer yabancı tanrılar ile eşleştirmiştir.
Aslında, erken Hristiyanlık, O'nun bazı özelliklerini Bakire Meryem'e atfetmiştir. Şevkatli ve koruyucu anne olarak, onun kültüne yakın olan doğu insanlarına isis çekici gelmiştir. Hiç kuşkusuz, bir çok Madonna ve çocuk ikonaları, çocuğu Horus'u emziren isis görüntülerini çağrıştırır.
aşkı metal müzikle harmanlayıp, dinlediğinizde hissedebilmenin ötesine geçiren şarkıları olan hoş bir grup.
98 yılına ait bir demoları mevcut.en mükemmel albümleri oceanic.

albüm sıralamaları aşağıdaki gibi ;

Mosquito Control [ep] 1998 (1998deki demolarından sonra)
The Red Sea [ep] 1999
Isis/Pig Destroyer [split albüm] 2000
Sawblade [ep] 2000
Celestial 2000
SGNL>05 [ep] 2001
Oceanic 2002 (en iyi albümleri)
Live 1 [live albüm] 2004
Oceanic Remixes Vol. I [ep] 2004
Oceanic Remixes Vol. II [ep] 2004
Oceanic Remixes Vol. III [ep] 2004
Oceanic Remixes Vol. IV [ep] 2004
Panopticon 2004
Live 2 2005
Oceanic Remixes/Reinterpretations [Best of/Compilation] 2005
live 3 2005
live 4 2005
In the Fish Tank 14 [ep] 2006
Clearing the Eye[DVD] 2006
In the Absence of Truth 2006
arka bahcesi ve kizarmis dondurmasi ile gonullere taht kurmus kadikoy barlar sokagindaki bar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.