1. 1.
  hoşa gitmeyen olaylara karşı güdülen kin sonucu, karşı tarafa kötülük yapmak, öç almak, hırsını çıkarmak.
  2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  islam inancına göre yeri yoktur.
  -5 ... emiliano
 3. 3.
  çok fitne, fesat, düzenbaz bir kardeşe sahipseniz;
  aynı anda bakkaldan alınan çikolatayı, siz ambalajına kadar yalayıp yuttuktan 15 dakika sonra çıkarıp, tadını çıkara çıkara karşınızda yemesi. geviş getiren inek keyfiyatı ile dişlerindeki çikolata kalıntılarını göstermek için sürekli gülümsemesi.
  elbet alınacaktır bu intikamın bedeli denip, sineye çekilir o yıllarda..

  aradan 15 yıl geçer..

  merhaba tatlım..bu kartpostalı sana en sevdiğin yerden, prag'dan gönderiyorum. burada hava çok güzel, tıpkı senin hayal ettiğin gibi. hem dediğin gibi dolmuşta yok burda. 10 katlı metrolarla ulaşım sağlanıyor. çok gelişik lan buranın her bir yeri. caddeleri tarih kokuyor. bilirsin fotoğrafçılıkta iyimdir, çektiğim bir kaç kare'yi türkiyeye döndüğümde sana gönderirim. bakarsın belkide hiç dönmem, tıpkı senin dediğin gibi ölene dek buarada yaşarım. kısmet.. buradan kendime bi tütü etek, bi çift disaynır çizme, bi vintaj şapka aldım. herşey harika..
  sen nasılsın tatlım? üzerindeki yapay deri ceketini,grunge tarzı oduncu gömleğini ve kadıköy otobüs yazahanesinin önündeki halin gözümün önünden hiç gitmiyor. eminim gene aynı haldesindir.
  son olarak tatlım, buranın çikolatalırıda çok hoş, süt ve kakao dengesini nasıl ayarlıyorlar pek bilmiyorum ama damağın resmen orgazm oluyor. çikolatayı bütün göndermek isterdim ama olmadı. ambalajını koyuyorum yalarsın artık..

  seni seviyorum tatlım..

  arz i endam/prag
  5 ... arz i endam
 4. 4.
  en çok da insanın kendi kendini kandırmasıdır.
  ... pardus tulliana
 5. 5.
  kin tutmanın sonucunda gelişir ve sonuçlanır.

  akrep burcu insanının en belirgin özelliğidir.*
  5 ... bir birey
 6. 6.
  28 şubat mağdurlarının uzun bir zamandır yapmakta oldukları şeydir.

  bu böyle bir sana bir bana girsin şeklinde devam edecektir.

  bıkmayacak kimse. inanmayan varsa bahis açıyorum.
  ... kecaspy
 7. 7.
  bikaç istisna insan, mesela çekirdek aile ya da çok yakın akraba harici her insana uygun fırsat ele geçtiği anda gerçekleştirilmesi gereken asla tereddüt edilmemesi gerekendir.

  aksini yapınca alttan almış olmuyoruz büyüklük asla bizde kalmıyor kimse de takdir filan etmiyor. bilakis gerzek muammelesi yapılıyor. tadını kaçırmadan, makul ölçülerde gerçekleşmeli, fiiliyata dökülmeli çok tantanasını da çıkarmadan sessizce ortadan kaybolmak en akıllıcası.
  1 ... djnre
 8. 8.
  En sonunda sana o kötülüğü yapan insandan farkın kalmayacaktır. Çünkü onun sana yaptığını sen de ona yapacaksın sonra aynı onun gibi olacaksın. intikamın en büyüyüğü sana zarar veren insana karşı kılını bile kıpırdatmamak onu kaale almamaktır. Onu takmadığını anlayınca o zaten bir süre sonra vazgeçecek ve kendi deyimiyle, hayal kırıklığına uğrayacaktır.
  1 -1 ... kirikkanatlikelebek
 9. 9.
  insanın kinini içinde büyüterek düşmanına karşı atak yapmasıdır.
  1 ... hemera01
 10. 10.
  soğutulup alınırsa yan etkisi yoktur....
  1 ... vaktiyle bir atsiz varmis