bugün

entry'ler (190)

en sadık burç

Akrep tabi ki!

uyumuyorum çünkü

Sabah yine lanet olası staj var ve o saatte kalkamayacağımı biliyorum! Uyumadan gitmek çok mantıklı olmasa da seçenekler arasındaki en mantıklı tercih.

hayvanlara işkence yapmanın zevk vermesi

Orospu çocukluğunun göstergesi. Yapanların götünü önce sikip sonra yağlanmamış kazığa zorla oturtup, sonra o orospu çocuğunu kızgın demirle dövüp, tırnaklarını söküp onu lime lime jiletle doğrayıp bağırta bağırta işkence yapcan sonra da vercen ateşi gebersin pislik. Vicdansız pezevenkler. Bana denk gelmeyin gram acımam yemin ederim. Yapanlar da umarım yaptığından kat kat fazla acı çekişerek can verir.

en iyi 5 trance

Julian vincent cathy burton mark otten - certainty.

köpeğe doğum yaptırmak

Bu gece ikinci kez şahit olduğum olaydır. Kızımın ilk doğumunda müdahale edecek hiçbirşey yoktu. Onun için de benim için de bir ilkti. Ama kolay oldu. Sadece doğum yaparken onu sevip, okşayıp yanında olmuş, aynı zamanda çok da ağlamıştım. Kadın olmak böyle bişi işte. insan duygulanıyor... Ama bu sefer ki doğumu biraz sıkıntılı oldu. Arkadaşımı aradığımda doğuma müdahale etmem gerektiğini söyledi. Ne yapacağımı bilemedim bi an. Elimi sokmamı söyledi. Hem ağladım hem yaptım. Öyle bi duygunun tarifi yok. Yani hepsi bir aradaydı. Korku, heyecan, acı, mutluluk, merak... Öyle tuhaf bişey ki... Kızıma birşey olur korkusuyla yaptım evet. Çok ilginç bi deneyim oldu benim için. Ama şuan ki mutluluk ve rahatlamışlık hissi... Dört saat ecel terleri döktüm. O üç tane doğurdu, ben dokuz doğurdum. Kadın olmak gerçekten zor. Siz şimdi beni anlamayacaksınız da, neyse...

sözlük yazarlarından şiirler

Aslında neydi biliyor musun?
Seni sessiz bir vedaya sığdıramamaktı aşk...
Yağmurlu bir sabah, içim kanayarak veda etmiştim sana...
Senin vedan bu olmamalı...
Son kez gelmelisin bana söylenmemiş tüm kelimeler adına...
Son kez, kokun sinmeli vücuduma...
Saklamalıyım o sen kokan çarşafı...
Parmak uçlarım dolanmalı boynunda,
O gece nefesinde kaybolmalıyım...
Dudakların değmeli omuzlarıma,
Sesin yankılanmalı kulaklarımda,
Bedenim bedenine karıştığı an,
Gözlerinin derininde boğulmalıyım...
Senin varlığında yok olmalıyım...

sözlük yazarlarını mutlu eden şeyler

Deniz güneş bide köpeğim. Bide annem ve babamın bana ilgi göstermesi. Bide sabah onunla uyanmakk. Bidee resim yapmak. Bidee çay sigara.

tip hariç kızları aşık ettirebilecek 3 şey

Sempati
Zeka
Hayvan ve çocuk sevgisi.

sözlük yazarlarının unutamadığı tarihler

2 mart 2012
16 şubat 2013
9 ağustos 2014
27 eylül 2014.

hep yapmak istemişimdir dediğiniz şey

içip içip hiltoon'un havuzuna atlamak. Bungee jumping. Bir de işkence. Ama yapamayacak kadar merhametli olduğumu anladım. Fazlasıyla.

ben bu yazıyı kızıma yazdım

Seni ne kadar sevdiğimi kelimelere sığdırabilmem mümkün değil. Canımdan bir parça gibi... Seninle var olmayan birşey ne kadar benimsenebilirse, o kadar. Gözüm, elim, ayağım gibi... Sana dokunduğumda hala ilk günkü heyecanı duyabilecek kadar içten... Yanımda olmadığın her an seni düşünebilecek kadar büyük... Kokunu içime çektiğim kadar doyumsuz... Bana bakışın kadar güzel seviyorum kızım... Senin de beni sevdiğini ve bırakmayacağını biliyorum. Hep yanımda kal canım kızım...

her gece saat 3 de deprem olacakmış hissi

Bana da olur sürekli. Gece olunca gözüm sürekli tavandaki lambada...

gülünce gözleri kısılan erkek

Ölünesi erkek. Benimki de yengeç burcu. Napcaz şimdi?

femme fatale

"acaba ben de öyle miyim?" Diye düşünüp dururum. Bir çok yönden benzer özellikleri taşısam da, sanırım ben onlar kadar merhametsiz olamıyorum. Bir akrep burcu kadını olarak, biyerime bi duygusallık ve merhamet kaçmış olacak ki, istesem de kötü olamıyorum. Niye olamıyorum ki?!..

Bence onlar daha şanslı. Güçlüyüm evet ama kötü değilim. Kimse bana aşık olsun diye de çabalamıyorum, onlar kendileri oluyor. Çabalayınca da olmuyor zaten, tecrübeyle sabit...

Amacım kimseyi kendime aşık etmek değil, sadece istediğimi almak. Elde etme çabam da bundandır. Tabi ki bu yolda zekamı ve kadınlığımı kullanıyorum. Başka türlü nasıl elde edebilirim ki? Gel kuçu kuçu diyince gelmiolar.

Bana zararı olmayan kimseye zarar da vermem. Zarar verenleri bile affeder oldum. Ben böyle değildim yaa... Kötü olmaya çalıştıkça kötü olamıyorum. Nerden çıktı bu vicdan anlamadım.

ten uyumu

(bkz: akrep kadını yengeç erkeği)

la cigarra

Sözlükteki en merak ettiğim yazardır herhalde kendisi...

umay umay

Kadının dibi. Acıyı da aşkı da tutkuyu da mutluluğu da yazdıklarıyla bize müthiş derecede hissettiren kadın.

Bir insan bu kadar güzel nasıl yazabilir ki?

Oğlunu da tanırım. Her terazi burcu gibi o da beni çıldırtmak için yaratılmış adeta. Ama ne yaparsa yapsın severim. O da beni sever sanırım. Bir anda yok olup aylar sonra döndüğüne göre her seferinde... (Bu saçma ayrıntıyı da neden verdim ben de bilmiyorum.)

Neyse işte umay diyorum... iyi bir kadın, iyi bir fotoğrafçı, iyi bir yazar ve iyi bir anne...

Harikadır. Candır...

intikam almak

Acaip zevk veren bi durumdur. Mesela biraz sonra yapacaklarım gibi... (Gülücük)

Beş saat sonra gelen edit:
Artık sanırım insanlara karşı eskisi kadar kin tutamadığımı anladım. Biraz önce elime geçen her fırsatı teptim. Bir oyun oynadım. Çok da güzel sürdürdüm. Oyunun sonuna gelmiştik ve ben çok acımasız olmalıydım ama yapamadım... Onun canını yakacak her cümleyi yazıp yazıp sildim. Vicdanım el vermedi yine... Lanet olsun.

sözlüktekilerin mal olması

Yaş ortalamasından kaynaklanıyor herhalde. Çoluk çocuk hep buralar...

kadınların evlenmeme nedenleri

Şu sizin bakirelik olayına takmanız da çok hoş beyler. Evet alın el değmemiş gün yüzü görmemiş bi hatun. Hayatında hiçbirşey yaşamamış. iki üç yıl sonra sizden sıkılıp başka arayışlar içine girsin de görün o zaman bekareti... Namusun bacak arasında olduğunu sanıyorsunuz ya hani, ruhu orospu birine denk gelirseniz görürsünüz o zaman ebenizin şeyini tersten... Az mantıklı olun. Orospuluk beyindedir. Bacak arasında değil.